Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

kızlar bugün kontrolüm vardı, çok şükür herşey yolunda, bebecik 3,7cm olmuş.
keseye çok yakın olmayan minik bi kanama alanı var ama çok önemli değilmiş. inşallah kanama yaşamayalım :/ progestan fitil e dönebilirsin dedi ama iğne daha etkili bence, ağrı yapsa da 2 hafta daha dayanırım inş.

hüsamettin bey, ikili test yerine genoks'da yapılan nifty adlı bi testi önerdi, %100e yakın sonuç veriyormuş. karar vermiş değilim. 2 hafta sonra randevumuz o zamana kadar araştırırım.
Kumral-ada yumurta yesen çok iyi olacak, okulun yarım gün mü? öğlenleri yesen?
eejanaika geçmiş olsun tatlım, c vitamini, bal ye, inşallah ağır grip geçirmezsin.

canım teşekkür ederim olmam inşallah.
sana da çok geçmiş olsun devam etmez inşallah. ben bu testler konusunda çok çekimserim. yani bebeğin down sendromlu olduğunu öğrendiğinde aldırmayacaksan yapmak ne derece mantıklı? öte yandan insan bilip rahatlamak ister ama nice kadına bebeğin özürlü deniyor ama sağlıklı bir bebek doğuyor. zor kararlar kafa karıştırıcı..

ben de doktora öyle dedim, napıcak insan sonuca göre kıyacak mı bebeğine dedim, hemen öyle en kötüyü düşünme dedi :/
hayırlısı canım.
ya inşallah bi kaç hafta sonra siz de bebeklerinizi göreceksiniz, nasıl kıpır kıpır minicik şey, oynuyor :)

nifty test %99 doğru sonuç veriyormuş ama işte insan canı hele minicik bebeğin canı söz konusuysa %1 çok büyük bir hata payı.
inşallah canım ya günler geçmek bilmiyor bi öğrenip rahatlasam diyorum da biliyorum sonra sizin gibi kesesiydi kalp atışıydı başka endişelerim olcak. dua edin bana taze annecikler :)

keşke hiç bişey bilmeden, bi gün baksaydık ki aa adetimiz gecikmiş, o da nesi hamileyiz :)
kısmet böyleymiş, doğurana kadar olacak endişelerimiz. sonrası zaten annelik malum :)
inşallah senden de olumlu haber alacağız canım. hep dua ediyorum. allah tüm isteyenlerin, tüm çabalayanların yüzünü güldürsün.

hehe bi bayandan bahsettiler yakın zamanda. adetleri düzensizmiş hamile olduğunu anlamamış öğrendiğinde nerdeyse 4 aylıkmış yani. sonra bide 7 aylık erken doğum yapmış. oh dedim 3 ay hamilelik ne güzel

:) maşallah.
sağlıkla büyüsün bebe, bizleri de bundan sonra kolaylıklar bulsun inşallah.

Merhaba kızlar,
Deneyimlerinizi ilgiyle okudum. Anne adaylarına sağlıklı, kolay bir hamilelik dönemi dilerim. Allah yavrularınızı hayırla, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. İsteyen, deneyen herkese nasip etsin inşallah. Ben de deneyimlerimi anlatmak, elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak, bu doğrultuda net olarak bilmediğim noktaları sizinle aydınlatmak isterim. Biraz uzun olacak maalesef. Yurt dışında yaşıyoruz. Bende de çikolata kisti var, sol overde 5cm civarında, sağ overde 2,5-3cm civarında. Burada iki farklı uzman iki farklı görüş verdi. İlki yumurtalık reservinin azalma riskinden dolayı ameliyat olmadan direkt icsi önerdi. Çünkü eşimin sayı ve hareketliliği normal sınırlarda olsa da morfolojisi %1, ve 3 ay sonra %2 olarak geldi. Benim hormon değerlerim normal, amh değerimin de çok iyi olduğunu söyledi doktor. 33 yaşındayım. İlk doktor, icsi öncesi transvajinal kist aspirasyonu denen bir yöntemle çikolata kistinin içini anestezi altında şırınga ile boşaltacağını söyledi. Böyle bir yöntemi hiç duymamıştık, Türkiye'de de zaman zaman uygulandığını gördük araştırınca. Ama beni korkuttu biraz, bu nedenle başka bir kliniğe daha gitmeye karar verdik. Gittiğimiz ikinci uzman eşimin sayı ve hareketliliğinin yeterince iyi olduğunu, bu bağlamda morfolojiye çok takılmamamızı, ilk olarak benim laparoskopi ile kistleri aldırmam gerektiğini söyledi. Ardından izne geldik memlekete. İstanbul'da iken Yücel Karaman'a gittim ben de. Oldukça net, bende hemen güven hissi uyandırdı. Kistlere ek olarak rahimde 1cm civarı polip saptadı. Evvelki uzman görüşlerini anlattım. Transvajinal kist aspirasyonu için "Bunun kadar saçma bir yöntem olamaz, onu yapıp ne olacakmış?" diye söylendi. Eşimin tekrar sperm analizi yaptırmasını, buna göre karar vereceğini söyledi. "Eğer %1 gelirse direkt tüp bebek yapacağız. Fakat tüp bebek öncesi her koşulda histereskopi ile polipi alacağım" dedi. Eşim o ara Ankara'daydı. Orada bir tüp bebek merkezinde spermiyogram yaptırdı. Morfoloji bu kez %0 geldi. Eşim kabullenmek istemedi ve ilk örnekten 10 gün sonra Düzen'de yaptırdı bu kez testi. Morfoloji bu kez %3 geldi. Eşim döndü, ben biraz daha Türkiye'de kaldım. Bir gün Yücel Bey aradı. Spermiyogram sonucunu sordu. %1 ve 3 deyince bunun mümkün olmayacağını, testlerden birinin kesinlikle yanlış olduğunu söyledi. "Morfoloji sıfırsa polipi alıp tüp bebeğe başlayacağız" dedi. Bir tüp bebek kliniğinde tekrar yaptırmasını istedi. Eşim burada henüz yaptıramadı.

Son yaşadıklarımı özetleyecek olursam; sperm testi yaptıralım en azından diyerek bir tüp bebek kliniğinden Ağustos ayında randevu aldık, randevu iki hafta önceydi. Buradaki doktor sperm sonuçlarının oynayabildiğini, çikolata kisti ve polipe rağmen aşılama deneyeceğini söyledi. Sperm testine gerek görmedi. Biz ne olduğunu anlayamadan Puregon Pen denen bir enjeksiyonun ilk dozunu vurdular göbeğimden. Adetimin 7. günüydü ve "Bugün hemen başlamalıyız" dediler. Nasıl stresliydi. 6 gün boyunca iğneleri kendim yaptım göbekten. 7.gün kontrole gittiğimde 16mm bir folikül geliştiğini, 2 doz daha puregon pen'i vurunmamı, 2 dozun ertesi günü ovittrelle çatlatma iğnesini vurunmamı ve 3. gün de sperm enjeksiyonu yapacaklarını söylediler. İnanamadık, bu kadar çabuk, apar topar başlayan tedaviye. O gün kan da aldılar. Ve aynı günün akşamı aradılar. Puregon pen'i ve ovittrelle'i yapmamamı, 3 gün sonra sperm örneğine gerek kalmadığını, tedavinin iptal olduğunu, çünkü kan testine göre yumurtlamanın zaten gerçekleşmiş olduğunu söylediler. Yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. Günde 50iu, toplam 300iu hormon aldım boşu boşuna. Sonraki adetin ilk günü haber vermemizi istediler.

Bu arada buranın önde gelen bir endometriozis uzmanından çok önceden aldığımız bugün olan randevu 2 gün önce iptal edilip Kasım ayına atıldı. Her şey üst üste geliyor. Türkiye'ye gelip gitmek zor olur diyerek burada karar kılmıştık ama burada da beklenmedik aksilikler çıkıyor bugünlerde. Tüp bebek için İstanbul'a gitsem (orada teyzelerim var) kaç gün kalmam gerekir? Eşim sadece örnek vermek için gelse. Burada yaptırsak sigorta karşılıyor ama içimden bir his Türkiye'de yaptırmamı söylüyor. Uzun tuttuysam kusura bakmayın nolur. Konuşup anlattığım kimse yok burada. Puregon Pen enjeksiyonları uygularken yumurtlama zaten olup bitmiş olabilir mi?

canım öncelikle geçmiş olsun. ben tedaviye 12 eylül'de başladım. adetin 2.yada 3.günü başlanıyor burda. ilk birkaç günden sonra yumurtaların çatlamasını önleyici iğne veriliyor. 22eylülde yani ilk muayeneden 10 gün sonra yumurtalarım toplandı. süre kişiye göre bir iki gün oynayabilir tabi.. yumurta toplamanın olduğu gün eşinden örnek alınıyor. ama bu 10 günlük süreçte rahat 5 kere kontrole gitmişimdir. adetin 7.günü başlamaları tuhaf geldi ama ben hiç aşılama yaptırmadım belki aşılamada farklıdır. nerde yaptıracağına gelince, yurtdışından çok kişi türkiye'ye geliyor bi bildikleri vardır diye düşünüyorum. burda kalman sorun olmayacaksa brüksel tüp bebeği tavsiye ederim zaten yücel hocayla tanışmışsın fazla söze gerek yok

Canım morfoloji kolay kolay değişmez. Düzen lab. Da yaptırdığımizda %7 çıktı . Ama sisli memorial adana acibadem de örnek verdiğimizde %1 . Kist ameliyati konusunda coo düşündüm çok ağladım çok ama çok kafama taktım takı yucel bey e gidene kadar . Ameliyat oldum . Gereksiz hiçbir işlem yapacağını düşünmüyorum çünkü ben histereskopi de yapalım dediğimde gerek olmadığını söyledi . Ben mersindeyim ve istanbula gittim 15 ile 20 gün arasında kalman yeterli esin sperm verecegi zaman gelse de olur ama transfer zamanı imzası gerekli . İnşallah Rabbim Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı eylesin. Sağlıklı hayırlı evlatlarimiz olsun .

Teşekkürler canım. 2 haftalık bekleme sürecinde misin şimdi? Ayy, sevinçli haberlerini bekliyoruz o zaman. İnşallah sağlıkla sen de ben de mutlu haberleri buradan veririz. Adetin 7. günü bence de geç, bunu sorduğumda doktor "Geç sayılmaz" diyerek hemen o gün başladı. 6 gün boyunca da hiç çağırmadı. Yurt dışından gelmelerinin sebebi bu gibi deneyimler işte. Yumurtaların çatlamasını önleyici iğne de kolay uygulanabiliyor mu? Benim kullandığım puregon pen uygulaması kolaydı. İstanbul'da kalmam sorun değil. Anladığım kadarıyla, inşallah tümsüreç yolunda giderse 15 gün civarında kalmak yeterli. Bir de 3. gün, 5. gün embriyosu dediğiniz ne oluyor? Yumurta toplandıktan kaç gün sonra transfer yapılıyor?

inşallah sevinçli haber olur beklemedeyim şuan. ben puregona başladıktan 3 gün sonra kontrole çağırıldım ama dediğim gibi aşılamada prosedür farklı ise bilgim yok. çatlama önleyici iğne de göbekten kendi kendine yapabileceğin bi iğne ama ben başlarda biraz zorlanmıştım. puregonun iğnesi çok ince ama çatlama önleyici iğne birazcık daha kalın. ilk seferde biraz korktum ama sonra alıştım. embriyonun 3. veya 5.gün olmasına döllenen yumurta sayısına, kalitesine göre karar veriliyor. benim ilk denemem toplam 5 döllenen yumurtam vardı 2.gün arayıp 5.güne kadar bekleyeceğiz dediler. netten okuduğumdan anladığım şu ki tedavi pahalı olduğu için çok özel durumlar hariç tutunma şansını arttırmak için mümkünse 5.gün embriyosu transfer etmeyi tercih ediyorlarmış. birde tabi paranın dışında tedavi sürecinin zorluğu vs de var..
inşallah en doğru kararı verirsin canım. rabbim önünde hayrlı kapılar açsın..

Amin. Teşekkür ederim canım. Allah'ım bebeğini sağlıkla, hayırla kucağına almayı nasip etsin. Güzel bir hamilelik dönemi olsun inşallah. Seninle durumlarımız çok benziyor. Ameliyatla kistlerden ben de kurtulmak istiyorum. Ama Ağustos başında Yücel beyle telefonda konuştuğumuzda "Morfoloji düşükse histereskopi ile polibi alıp tüp bebeğe başlayacağız, kist ameliyatına gerek yok, ilerde olursunuz" dedi. "Morfoloji sıfır veya 1 ise nasıl olacak?" diye sorduğumda "Eşinizin sperm sayısı 160 milyon civarı. Bunların içinden seçeceğiz" dedi. Benim korkumsa kistlerle gebelik olursa düşük olma riski. Veya ileri gebelik döneminde Allah korusun komplikasyon riski. Hem muayenede, hem de telefonda Yücel beye bunları sormayı unuttum. Ameliyat diye diretmeyeyim mi o zaman? Acaba kistleri alırsa yumurtalıklarımın zarar göreceğini mi düşündü. Bunu da sormayı unuttum. Sorular hep sonradan geldi aklıma.

Bir de sana hangi hormon iğnelerini verdi Yücel Bey? Bana burada Puregon pen vermişlerdi. Boşu boşuna aldım, geçen hafta "yumurtlama zaten olmuş, gelmeyin" dediklerinde o kadar üzüldüm ki anlatamam. Bu kistler bünyedeyken bu hormonları almak insanı korkutuyor. Enjeksiyona başladıktan 4-5 gün sonra inanılmaz kasık ağrısı oldu büyük kistin olduğu tarafta. Enjeksiyonu aldığım saniye itibariyle de bir baş sersemliği, hafif baş ağrısı oldu. Bunlar yaygın yan etkiler mi?

Amin canım. Hepimiz için. İnşallah müjdeli haberini alırız. Bu dönem kendini yormadan dinlenmeye bak. Bizim bu sürecimizde memleketten uzak olma hali, memleket hasreti de var. Ama bunları stres yapmamaya çalışıyorum artık. Eşim yoğun çalışıyor. Bunları düşünüp üzülmeye vakti bile olmuyor. Bazen gerçekten isteyip istemediğini bile sorguluyorum. Rahat görünüyor, bu da benim sinirlerimi hoplatıyor.
Dediğin gibi, Rabbim önümüzde hayırlı kapılar açsın inşallah. Güzel haberlerini bekliyorum.

inşallah canım. herşeyin bir vakti var inşallah o gün geldiğinde ne olduğunu anlamadan bi bakcaz göbüşümüz burnumuza ulaşmış

Canik benim kistim 6cm civarındaydi o yüzden ameliyat oldum eğer rahim filminde tüplerin de bir sorun yoksa kist düşüge sebep olmaz o yüzden öyle demiştir Yücel bey . Ben de puregon kullandım . Bu tarz igneler kasik agrisi yapıyor . Ben ameliyat oldum hala kistin olduğu taraf zaman zaman ağrır. Tedaviye başlayınca kistlerin unut canım yumurtalarına odaklan. Bak cok sukur amh da iyiymiş . Sperm konusunu kafana takma imsi tekniğiyle buluyorlar normalden 8000kat buyutuluyor .

Bu akşam sizlerle konuşmak iyi geldi bana. Hiç o açıdan düşünmemiştim. Tüpler açık, bakıldı demiştim Yücel beye. Ankara'da Başkent Üniversitesi hastanesinde HSG (rahim filmi) çekilmişti. Tüplerin açık olduğu saptandı çok şükür. 7 ay önce yapılmıştı. Bu arada kistler artıp da tıkanmadıysa açıktır inşallah. Sormak istediğim, yumurtalıkta kistler varken yumurta toplamak riskli veya başarıyı azaltan bir durum mu? Teşekkür ederim tekrar. Allah hepimize sağlıklı, hayırlı bebişler versin canım.

Alya1437 merhaba canım, o kist aspirasyonunu iyi ki yaptırmamışsın, yücel Karaman dan önce İstanbul'da başka bir doktora gidiyordum, sağ yumurtalığımda bi kist vardı ve onu o şekilde almak istediğini söyledi... Çok fena şeyler yaşadım o doktorda :/ sonra yücel Karaman A gittik ve histeroskopi yapacağını bi polipim olduğunu söyledi sonra da spermlerin durumuna göre aşılama ya da tüp yaparız Dedi. Gözüm kapalı tamam dedim, iyi ki buraya yolum düşmüş.
Eğer ki histeroskopi yapılacaksa Türkiye'de kalma süren değişir. Bi ay histeroskopi olur sonra adet olursun ve hormonların uygunsa tedavinin sonraki aşaması aşılama ya da tüp bebek tedavisine geçilir.
Ben de puregon kullandım ama adetin 2. Günü başlandı ve 5 gün sonra çatlatma önleyici iğne kullandırmaya başladılar. Çatlatma iğnesinden 36 saat sonra yumurtaları topladılar. Aşılama da o saate denk gelmeli. Yumurtanı kaderine bırakmışlar :/

İnşallah sizin için en doğru karara varırsınız. Tüm isteyenlere kolaylıklarla nasip olsun inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…