Tüp Bebek Merkezleri Yücel Karaman Brüksel Tüp Bebek Merkezi

Zor bir psikolojideyiz hepimiz çünkü zor bir süreç canım. O yüzden daha çok etkileniyoruz herşeyden. Ama şimdi sıfırla herşeyi ve bebeğin için dua et canım aklına kötü şeyler getirme bebeğinin seninle kalması için dua edelim:dua::KK200:
inşallah arkadaşım. doğru söylüyorsun zor. bide dondurmak için embriyo kalmaması yine o zor dönemleri yaşamak demek. herşeyin sonunu düşünmekten çok yoruldum. dua et canım nolur ya

kızlar çıktım. ağlayarak girdim ağlayarak çıktım eşime kızdım şansıma kızdım embriyoların kötü olmasına kızdım umudum kayboldu ağlıyorum hala. çok fenayım da niye böyle oldu anlamadım
Lütfen bozma moralini 5.güne geldi senin embriyoların maşallah bu bile guzel birsey. Olumlu düşün o senin embriyon suan rahminde üzme kendini eşini canım benim

inşallah arkadaşım. doğru söylüyorsun zor. bide dondurmak için embriyo kalmaması yine o zor dönemleri yaşamak demek. herşeyin sonunu düşünmekten çok yoruldum. dua et canım nolur ya
Sonrasını düşünme şimdi bebeğine odaklan canım ama sonra kardeşi için yine yaparsınız belki:)
Ediyorum etmem mi inşallah hayırlısıyla olacak canım artık üzme kendini ne kadar mutlu olursan o kadar iyi bebişin için:KK54::KK51:

kızlar çok teşekkür ederim. inşallah herkes evladına kavuşsun bugünler tarihin tozlu sayfalarına gömülsün. evimdeyim şimdi dinleniyorum.

isyan etmiyorum canım daha anestezinin etkisi geçmeden bile rabbim verecek olan sensin dedim durdum. her ne istiyorsak hayırlısından versin rabbim.
Canm transferın hayrlı olsun allahım hayrlısnı basıp etsın lutfen moralını bozma canm..2.gün embrıyosu ıle hamıle kalanlar var dusun..kaldıkı senjnkı 5.gun inşallah guzel haberı verecek bizlerede umut olacaksın cnm:KK200:

Canm transferın hayrlı olsun allahım hayrlısnı basıp etsın lutfen moralını bozma canm..2.gün embrıyosu ıle hamıle kalanlar var dusun..kaldıkı senjnkı 5.gun inşallah guzel haberı verecek bizlerede umut olacaksın cnm:KK200:
dcu nasılsın canım . Az kaldı istanbula gitmen di mi . Çok merak ediyorum seni de

teşekkür ederim :KK68: güzel düşünmeye çalışıyorum canım artık hayırlısı bu saatten sonra

eejanaika eejanaika canım böyle bişey buldum:

Embriyo Kalitesi

1) Hücre sayısı;
2) Hücrelerin eşit büyüklükte olup olmaması;
3) "Fragmantasyon" varlığı ve bunun embriyo hacmine göre oransal yüzdesi.

Mükemmel kaliteli embriyoda hücrelerin büyüklükleri benzerdir ve fragmantasyon yoktur. "Fragmantasyon", canlı olmayan hücre artıklarıdır. Fragmantasyon arttıkça, embriyo kalitesi (grade) düşer ve gebelik şansı azalır.

Ünitemizde kullanılan gradeleme şu şekildedir:

Grade1 Hücreler eşit büyüklükte, fragmantasyon yok
Grade 2a Hücreler eşit büyüklükte, %0-20 fragmantasyon var
Grade 2b Hücreler eşit olmayan büyüklükte, fragmantasyon yok
Grade 2ab Hücreler eşit olmayan büyüklükte, %0-20 fragmantasyon var
Grade 3 %30-50 fragmantasyon var
Grade 4 %50'nin üzerinde fragmantasyon var

Grade 1, 2, 3 embriyolar transfer edilebilir embriyolardır.

Herşey nasip tabi, Allah ol desin inşallah:dua:

tatlım bişey sorcam sen bu embriyo kalitesinden anlıyorsun. 2ab olması demek yani ab olması hücre sayıları eşit değil demek dimi?
Canim ben embriyolaga sordum dediki ilk olan yani a embriyo kalitesi demek yani seninki a kalite . İkinci olan plesantayi oluşturan kısım yani sana tutunacak olan o da b kalite orta kaliteli yani. Benimde böyle embriyo var hatta ben sevinmistim sen de üzülme

Kumral-ada Kumral-ada canm sen bıdaha kan verecekmısn?ne zaman kese gormeye gıdeceksın?hangi doktora?
Canm istanbul 10 ekim de muayaneye gidin dedi geç değilmi ki . Hangi doktora gidecegimi de bilmiyorum sen Arzu hanim seviyorsun di mi . Belki unv. FİLiz çayan var ona giderim . İnşallah herşey yolunda gider de 10 ekimi de beklerim .

Canm istanbul 10 ekim de muayaneye gidin dedi geç değilmi ki . Hangi doktora gidecegimi de bilmiyorum sen Arzu hanim seviyorsun di mi . Belki unv. FİLiz çayan var ona giderim . İnşallah herşey yolunda gider de 10 ekimi de beklerim .
Canm filiz habımda cok tatlıymıs ole duydum ıkı uc kısıden kımle rahat edeceksen onla devam et arzu hanımda cok iyi nası rahat edeceksen onu sec:)gıttıgınde kalp atıslarnıda duy dıye belkı oladar gec tarıh soledıler

Canm filiz habımda cok tatlıymıs ole duydum ıkı uc kısıden kımle rahat edeceksen onla devam et arzu hanımda cok iyi nası rahat edeceksen onu sec:)gıttıgınde kalp atıslarnıda duy dıye belkı oladar gec tarıh soledıler
İnsallah hersey yolunda gider de duyarım canım . Yücel bey bence ameliyat diyecek gibi . Onun mantığı tup bebekten önce sorunları ortadan kaldırmak. Korkmuyorsun di mi laparoskopiden :110:

İnsallah hersey yolunda gider de duyarım canım . Yücel bey bence ameliyat diyecek gibi . Onun mantığı tup bebekten önce sorunları ortadan kaldırmak. Korkmuyorsun di mi laparoskopiden :110:
Korkuyorm bıraz ya:KK43:hem amelıyattan hemde sonrasında sıkıntı dahada buyur dıye ama bı yandanda artık olayım dıyorm dort defa tutmamasın bı sevebı olmalı..son denememde 5tane 5.gün embıryosu oldu aa kalıteydı hemde..sanrm bu seferkı denemede transferı bende anestezili istıcem cunku kendımı kasıyorm ben..sankı ole daha rahat olcak gibi..canm senjn gerıye kac tane dondurulmus embriyon kaldı?

eejanaika eejanaika canım böyle bişey buldum:

Embriyo Kalitesi

1) Hücre sayısı;
2) Hücrelerin eşit büyüklükte olup olmaması;
3) "Fragmantasyon" varlığı ve bunun embriyo hacmine göre oransal yüzdesi.

Mükemmel kaliteli embriyoda hücrelerin büyüklükleri benzerdir ve fragmantasyon yoktur. "Fragmantasyon", canlı olmayan hücre artıklarıdır. Fragmantasyon arttıkça, embriyo kalitesi (grade) düşer ve gebelik şansı azalır.

Ünitemizde kullanılan gradeleme şu şekildedir:

Grade1 Hücreler eşit büyüklükte, fragmantasyon yok
Grade 2a Hücreler eşit büyüklükte, %0-20 fragmantasyon var
Grade 2b Hücreler eşit olmayan büyüklükte, fragmantasyon yok
Grade 2ab Hücreler eşit olmayan büyüklükte, %0-20 fragmantasyon var
Grade 3 %30-50 fragmantasyon var
Grade 4 %50'nin üzerinde fragmantasyon var

Grade 1, 2, 3 embriyolar transfer edilebilir embriyolardır.

Herşey nasip tabi, Allah ol desin inşallah:dua:
canım bende bunları okuduğum için endişeliyim. rabbim hayırlı etsin vardır elbet bunda da bi hayr

X