Çorbalar Yöresel Adana Çorbası- Diyar Baharat Sponsorluğunda

Eki Görüntüle 2236166

Malzemeler;
●1 kase haslanmis nohut
●250 gr kiyma
●1 yemek kasigi domates salcasi
●1 adet et bulyon
●1 yemek kasigi sirke
●2 yemek kasigi un
●1er tutam karabiber, pulbiber, kimyon,tuz, nane
●3-4 adet kurutulmus aci biber
●5 su bardagi sicak su

Yapilisi;
Kiymayi bi kaba alarak uzerine pulbiber karabiber kimyon tuz ekleyip 5 dakika yoguralim.

Eki Görüntüle 2236167 Eki Görüntüle 2236168
Guzel yogurursaniz piserken dagilma yapmaz. Hazir olan harcimizdan yuvarlaklar olusturarak uzerine un serpelim. Un koftelerin her bi kosesine gelmeli. Dier yandan tencereye siviyagi alarak salcayi kavuralim. Kavrulan salcaya nane ekleyip yakalim. Ardindan kaynamis su, aci biber ve bulyonu ekleyelim. Bulyon eriyince nohut sirke tuz ve pulbiber ekleyip kaynamaya birakalim. Kaynayanca kofteleri tek tek icine atarak kisik ateste 15 dakika pisirelim. Isterseniz sarimsakta ekleyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 2236169 Eki Görüntüle 2236170

Not: corba oldugu icin tabiki daha sulu kivam oluyo, ama ben resimde malzemeler ciksin die suyunu sunumda az kullandim :))
Deneyeceklere simdiden afiyet olsun❤

Eki Görüntüle 2236171 Eki Görüntüle 2236172 Eki Görüntüle 2236173
Vurdu gol oldu :olamaz:

Bacım bu sunum ne :ruh:

Şaka bir yana harika bir sunum olmuş eminim çorba da öyledir

Başarılar diliyorum :KK15:

Eki Görüntüle 2236166

Malzemeler;
●1 kase haslanmis nohut
●250 gr kiyma
●1 yemek kasigi domates salcasi
●1 adet et bulyon
●1 yemek kasigi sirke
●2 yemek kasigi un
●1er tutam karabiber, pulbiber, kimyon,tuz, nane
●3-4 adet kurutulmus aci biber
●5 su bardagi sicak su

Yapilisi;
Kiymayi bi kaba alarak uzerine pulbiber karabiber kimyon tuz ekleyip 5 dakika yoguralim.

Eki Görüntüle 2236167 Eki Görüntüle 2236168
Guzel yogurursaniz piserken dagilma yapmaz. Hazir olan harcimizdan yuvarlaklar olusturarak uzerine un serpelim. Un koftelerin her bi kosesine gelmeli. Dier yandan tencereye siviyagi alarak salcayi kavuralim. Kavrulan salcaya nane ekleyip yakalim. Ardindan kaynamis su, aci biber ve bulyonu ekleyelim. Bulyon eriyince nohut sirke tuz ve pulbiber ekleyip kaynamaya birakalim. Kaynayanca kofteleri tek tek icine atarak kisik ateste 15 dakika pisirelim. Isterseniz sarimsakta ekleyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 2236169 Eki Görüntüle 2236170

Not: corba oldugu icin tabiki daha sulu kivam oluyo, ama ben resimde malzemeler ciksin die suyunu sunumda az kullandim :))
Deneyeceklere simdiden afiyet olsun❤

Eki Görüntüle 2236171 Eki Görüntüle 2236172 Eki Görüntüle 2236173
Ellerine sağlık canım, tarifin de sunumun da süper olmuş başarılar dilerim.

Vurdu gol oldu :olamaz:

Bacım bu sunum ne :ruh:

Şaka bir yana harika bir sunum olmuş eminim çorba da öyledir

Başarılar diliyorum :KK15:
Ayy canim benim tesekkurler
Evet tadida cok guzeldi emin olabilirsin :KK66:
Guzel yorumlarin icin tesekkurler:KK60:

Ben iyiki katilmamisim bu kategori:) sansim yokmus:) eline saglik
Gercekten cok guzel tarifler olmus yine herzaman ki gibi.. keske katilsaymisin eminim iyi bi rakip olurdun :KK66: oysaki hic iddali deilim dierek katimistim, tarifime guzel yorumlar yapmaniz ne hos:KK19:

X