Çorbalar Yöresel Adana Çorbası- Diyar Baharat Sponsorluğunda

Sabr-Sukur-Dua

inşaallah'larımızı, çok şüküre döndür Allahim👶🤲
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
4.389
10.190
3.jpg

Malzemeler;
●1 kase haslanmis nohut
●250 gr kiyma
●1 yemek kasigi domates salcasi
●1 adet et bulyon
●1 yemek kasigi sirke
●2 yemek kasigi un
●1er tutam karabiber, pulbiber, kimyon,tuz, nane
●3-4 adet kurutulmus aci biber
●5 su bardagi sicak su

Yapilisi;
Kiymayi bi kaba alarak uzerine pulbiber karabiber kimyon tuz ekleyip 5 dakika yoguralim.

1.jpg
2.jpg

Guzel yogurursaniz piserken dagilma yapmaz. Hazir olan harcimizdan yuvarlaklar olusturarak uzerine un serpelim. Un koftelerin her bi kosesine gelmeli. Dier yandan tencereye siviyagi alarak salcayi kavuralim. Kavrulan salcaya nane ekleyip yakalim. Ardindan kaynamis su, aci biber ve bulyonu ekleyelim. Bulyon eriyince nohut sirke tuz ve pulbiber ekleyip kaynamaya birakalim. Kaynayanca kofteleri tek tek icine atarak kisik ateste 15 dakika pisirelim. Isterseniz sarimsakta ekleyebilirsiniz.
4.jpg
4i.jpg

Not: corba oldugu icin tabiki daha sulu kivam oluyo, ama ben resimde malzemeler ciksin die suyunu sunumda az kullandim :))
Deneyeceklere simdiden afiyet olsun❤

5.jpg
6.jpg
7.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çorbayı bugün gördüm aman allahım demiştim :) acaba yarışmada yapılır mı diye de geçirmiştim içimden :) çok başarılı olmuş canım ellerine sağlık
Baya arastirdim ve tek kapilmayan corba bunu buldum, sona kalinca :KK70:
Hepinizinde begenmesine cok sevindim :)))

Son düzenleme:

Malzemeler;
●1 kase haslanmis nohut
●250 gr kiyma
●1 yemek kasigi domates salcasi
●1 adet et bulyon
●1 yemek kasigi sirke
●2 yemek kasigi un
●1er tutam karabiber, pulbiber, kimyon,tuz, nane
●3-4 adet kurutulmus aci biber
●5 su bardagi sicak su

Yapilisi;
Kiymayi bi kaba alarak uzerine pulbiber karabiber kimyon tuz ekleyip 5 dakika yoguralim.

Eki Görüntüle 2236167 Eki Görüntüle 2236168
Guzel yogurursaniz piserken dagilma yapmaz. Hazir olan harcimizdan yuvarlaklar olusturarak uzerine un serpelim. Un koftelerin her bi kosesine gelmeli. Dier yandan tencereye siviyagi alarak salcayi kavuralim. Kavrulan salcaya nane ekleyip yakalim. Ardindan kaynamis su, aci biber ve bulyonu ekleyelim. Bulyon eriyince nohut sirke tuz ve pulbiber ekleyip kaynamaya birakalim. Kaynayanca kofteleri tek tek icine atarak kisik ateste 15 dakika pisirelim. Isterseniz sarimsakta ekleyebilirsiniz.
Eki Görüntüle 2236169 Eki Görüntüle 2236170

Not: corba oldugu icin tabiki daha sulu kivam oluyo, ama ben resimde malzemeler ciksin die suyunu sunumda az kullandim :))
Deneyeceklere simdiden afiyet olsun❤

Eki Görüntüle 2236171 Eki Görüntüle 2236172 Eki Görüntüle 2236173

bizde de bu akşam buna benzer bir yemek vardı. köfteli nohutlu çorba. suyunda sadece soğan, salça ve baharat vardı. elinize sağlık. yarışmada başarılar dilerim.

bizde de bu akşam buna benzer bir yemek vardı. köfteli nohutlu çorba. suyunda sadece soğan, salça ve baharat vardı. elinize sağlık. yarışmada başarılar dilerim.

Evet oylede yapiorum. Ama yoresel tarifte boyle cikinca degistirmek istemedim. Cok tesekkurler :)

X