Yoksul sünepe gibi giyinmek

konu sahibi modanisa biraz daha ev kiyafeti ayarında ürünler satıyor. biraz daha farklı tesettur markalarınin sitelerine yönelebilirsiniz. buradan yazmam uygun olmaz, tuniginizi gördüm, bir öğretmene göre biraz özensiz kaçmış. e tabi kimseyi ilgilendirmez ama belli ki caninizi sıkmış, yardimci olmak için söylemek istedim.

KudrAlobar KudrAlobar bana layık bi arkadaş ol ve birlikte gezek 🤘 Ulan beni hor görmee !!! Sevvv !!! Canımsın de !!! Anayım ben !!! Dışlamaaa :KK70:
Ben ikinizide çok seviyorum, siz yorum yapinca tekrar tekrar okuyorum. Bende hiç cevap vermeyi bilmiyorum. Bu yüzden çok ezildim hep. Sizlerden birşeyler kapmaya çalışıyorum 😍

konu sahibi modanisa biraz daha ev kiyafeti ayarında ürünler satıyor. biraz daha farklı tesettur markalarınin sitelerine yönelebilirsiniz. buradan yazmam uygun olmaz, tuniginizi gördüm, bir öğretmene göre biraz özensiz kaçmış. e tabi kimseyi ilgilendirmez ama belli ki caninizi sıkmış, yardimci olmak için söylemek istedim.
Marka yazabilir misiniz sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Terbiyesizlik bu hemde büyük terbiyesizlik. Herkes istediği gibi giyinir kime ne? Geçen bi arkadaşım marka bi çanta almış 3 bin küsür civarı bi fiyatı var şok oldum resmen yani düşünüyorum da bi çantaya verebileceğim maksimum fiyat sanırım 80-100 falandır… Kendisinin de evi kira, kredi borcu ayrı var abisine 40.000 tl borcu ayrı var buna rağmen vazgeçmiyor bu lüks harcamalardan. Ne oluyorsa marka olunca, diğerleri kıyafet değil sanki 😒😒

Giyimde en evvela önemli olan temiz ve ütülü ,yırtığı ,söküğü olmayan yerine göre giysiler giymektir.Uyum bir sonraki yine önemli bir adımdır.Goz yormayan fazla karışık olmayan desenler sizi daha iyi gösterebilir.Bir kabanin yıllardır giyilmesi günümüz için kodlanmış beyinlerimizde çirkin ve abes gelebilir ama temiz bir kaban eğer iyi bir kalite ise 10 yıl bile giyilebilir.Para ile ilgili takintiniza gelecek olursak siz zaten yokluk gördüğünüzü söylemişsiniz sebep tamamen bu ama kişiliğinizi de katın derim.

Genellikle pazardan giyinirim ve hep çok özenliyimdir bu konuda butik mağazalarda 150 tl e satılan elbiseleri pazarda 35 tl ye bulur alirim
Çoğu insan butik açmam gerektiğini söyler
Ayakkabi ve mont dışında çok para veremem hiçbir kıyafetime hatta kuzenlerim arasında dalga geçerler o ne zaman bir kıyafetine fazla para verir ki diye 🤪
Gerçekten anlattıklarını beynimde birleştirip kombin bile yapamadım
Hic aynaya bakmiyor musunuz dışarı çıkarken cidden bazen yolda geçen insanları durdurup sormak istiyorum
Nasil bu kadar zorlama giyiniyorsunuz....
Mottom hep şudur giyinip dışarı çıkarken "nefret ettiğin insanlarla karşılaşacakmis gibi giyin"
Bu konu da çok fazla tecrübem var
Hastaneye vergi dairesine bankaya giderken daha şaşalı giyinirim çünkü hep öncelik tanıyorlar ve cidden kılık kıyafete göre davranıyor insanlar size
Hemen size öncelik tanıyorlar üzgünüm 😊

Krem rengi düz bir çanta şu klasik askılı çantalardan uzun askılı boyundan geçirmeli rahat olduğu için taktım sadece kimlik telefon cüzdan için
Mesele çanta değil, birbiriyle hem renk hem kumaş hem de mevsimsel olarak uyumsuz parçaları rast gele kombinlemeniz...

Ogretmenlerin bu giyim derdi hep var. Valla biz is yerunde forma giyiyoruz. Kafam cok rahat. Hergun ne giycem derdi olmuyor. Boyle olunca da eve sardim ben de. Gittim koltuk tskimini degistirdim. Illa para harcayacagim ya. Yani icinde harcamak varsa illa biseylere harciyorsun. 😀

O soyledigi icin degil sen kendine baktiginda degistirmen gerektigini dusunuyosan o zaman degistirirsin giyimini. Sekilcilik kime fayda saglamis evladin var su donemde borcsuz gecinmek cocuk buyutmek mucize sen kmseye kulak asma ve o sekilde konusma cesareti verme

+1
Siyah klasik havuç pantolonun altına ben de spor ya da casual denilecek tarzda ayakkabılar giyiniyorum. Ama üstümü de ona göre ayarlıyorum. Şifon gömlek değil de daha spor parçalar seçiyorum.

kesim çok önemli.
muhtemelen konu sahibinin pantolonu anam babam usulü klasik bol inen pantolonlardan.
bol bir şey üzerine bol tunik falan olmuyor.
altın bolsa üstündekini daha dar seçmen yada içine sokman lazım bence.
üst üste bol şeyler salaş ve bakımsız gösteriyor malesef.
tesettürlü olduğu için muhtemelen tunik ile kalçayı örtüyor.
çok yapışmayan ama daha dar kesim bir pantolon üzerine tunikler denemesi lazım.

kesim çok önemli.
muhtemelen konu sahibinin pantolonu anam babam usulü klasik bol inen pantolonlardan.
bol bir şey üzerine bol tunik falan olmuyor.
altın bolsa üstündekini daha dar seçmen yada içine sokman lazım bence.
üst üste bol şeyler salaş ve bakımsız gösteriyor malesef.
tesettürlü olduğu için muhtemelen tunik ile kalçayı örtüyor.
çok yapışmayan ama daha dar kesim bir pantolon üzerine tunikler denemesi lazım.
Regular fit deniyor sanırım ast, senin dediğin kesime. Fit kesime nazaran bir tık daha rahat oluyor. Bana aşağıya eklediğim kesimler gidiyor mesela. İlk eklediğimin bilek boyunun bir tık uzunu tesettüre de uyar belki?
siyah-kumas-havuc-pantolon-e3f1.jpg

M8640AZ_19WN_BK27_04_01.jpg

Bugün birisi bana bu tabiri kullandı. İnanılmaz kalbim kırildı bu tabiri kullanan kişi ile aşağı yukarı maaşlarımız aynı benden 500 TL falan fazla alıyor. Ama her zaman kredi kartı borcu vardır ve her zaman avans hesaptan para çeker su sonu. Şu an 7 8 bin arası kredi kartı borcu varmış. Ben ise daha mütevazi yaşayan gösteriş sevmeyen biriyim. Üstümde şu kıyafetler vardı. Siyah kaban siyah kumaş pantolon çağla yeşili çiçekli bir tunik lila şal gri spor ayakkabı ve krem rengi küçük askılı çantalardan. Renklerin uyumsuz olduğunu söyledi ve yoksul gibi giyiniyorsun. Paran var harcasana niye sünepe gibi giyiniyorsun dedi. Kabanı bir akrabam hediye etmişti. Bunu söylemiştim. Ona küçük gelmiş hamile kalınca giyememiş verdi tertemiz kaban neden giymeyeyim ki? İlla öğretmen olunca marka mı giymek gerekiyor? Bu bahsettiğim arkadaş da memur yani ama telefonu saati marka alıp birileri övdükçe mutlu oluyor. Ben paramı çocuğuma harciyorum daha çok. 200 liraya tiyatroya gittik mesela taksi parasıyla o kadar tuttu. Her ay kitap alırım ona. Botu çizmesi spor ayakkabıları hepsi tam kızımın ama kendime gelince daha sınırlı alışveriş yapıyorum. Ama söylenen söz çok canımı sıktı. Karşı tarafa zaten mesafe koydum ama yanlış yaptığım bir şey varsa kıyafet konusunda yardım almak istiyorum çok kırıldım çünkü. 😔 😞bu arada ben çocukken hatta çalışmaya başlayana kadar maddi sıkıntı yaşayan biriydim. Evimize bal bile girmezdi yurtta bal çıkınca kahvaltıda saklar annemlere götürürdüm. Her zaman pazardan giyinirdik. Annemin bir ceketi 20 yıl giydiğini bilirim ama bizi okuttu bu günlere getirdi. Yani fakirlikten utanmam ama burda bu söz hakaret amaçlı kullanıldığı için canımı sıktı.
bir 10 sene sonra siz coktan ev araba almis olursunuz oda pahali saatleriyle karnini nasil doyuracaginiz dusunur .
yaptiginiz seyler gayet mantikli helede cocugunuz varken parayinona harcamak veya onun icin biriktirmek gayet makul sizde sorun yok .
bazi insanlar gelecegi dusunmeden har vurup harman savurmayi seviyor yada oncelikleri farkli .
ben ogrenciyken arkadaslarim kyk kredisiyle her aksam lux mekanlara gidip egleniyordu pahali kafalerde geziyorlardi (hepside elindeki oarayla za zor gecinen tipler babalari zengin degil) ben ayda 1 en fazla 2 kere aralarina katiliyodum bazende hic . simdi kyk borclari girtlakta issizler kara kara dusunuyorlar
genc ve bekar olsaniz yiyin icin giyinin gezin diyecegim ama cocugunuz varken oncelik o ve gelecegi olmalı...

34 bedenin nesi normaaal degilmiş bibi. 👿
Hic anormalligim yok 😁 34 un bi alti cocuk bedeni degil 32 beden de yetiskin bedeni
32 beden hala birçok markada yok yetiş bedeni olarakta birkaç zamandır var kuzenimde maalesef öyle ve hiç kıyafet bulamıyor ne kadar zayıf olduğunu biliyorum fotolardan oysa çok normal görünuyor ama değil 🤷🏼‍♀️

Hayatım, belim 74 cm, çok ince değilim. Milletteki beli bir görsen, böyle iki avcum kadar. :KK53:
Millet 45 kilo ben olmuşum 58. Daha da yiyorum valla. :dondurma:
Valla kk ya bakarsan 60 boya 40 olman lazım yokşa şismansın :KK53: kimse beden görünümune bakmiyor kiloya takmış yaşa göre bile çok değisiyor bu görüntü

X