Yıllarca Arkadaşım Dediğin İnsan, Ya Öyle Değilse?

Öncelikle çok uzun diyenlere gıcık olduğumu belirteyim uzunsa okumayın yani gelip yorum yazıp kalabalık yapmanın manası ne?? Konuya gelecek olursak burda kısmen selma ben oluyorum galiba. Çünkü buna benzer bir durum yaşadım o sebeple olaya selmanin gözünden bakabiliyorum. Ama benim arkadaşımı aşağılamak ezmek gibi bir davranışım olmadı hala sık sık ararım ama açıkçası görüşmek istemiyorum artık,çünkü okullar bittikten sonra yollarımız çok uzaklaştı ben kendimi hep ileri fırlatmaya çalıştım ok gibi, o hep aynı yerde kaldı üstelik benden çok daha iyi kazanmasına rağmen. Gezmedi görmedi okumadı araştırmadı, çok abes bir örnek vereceğim ama anlaşılsın diye bruschetta kelimesi geçti o ne diye bana sordu, yurt dışı tatili için gavurlara para kazandıramam dedi, smirnof ice hastasiyim dedim geçmiş olsun nasıl bi hastalık dedi ve bunlar birer örnek sadece. Ama çok severim kimseyi yargılamayan biridir en kötü gününde yanında olacağım mutlak ama zorunlu olmadıkça benim ortamımda eğreti duruyor kendi de mutlu olamıyor.

Armenizmir örneğini okudum fakat yinede seni anlayamadim..Bence yinede gorusmemek ve dostluğun bitmesi adına bişey yok.dunya gorusunuz ve yaşam tarzınız farklı diye dostluk bitmemeli gibi geliyor ama bilemedim.

yani gerçekten arkadaşlığımızı instagram begenisine indirgemiyorum ama sizce bu begeni olayı bazı şeyler için ipucu vermez mi?

Yok büyüyoruz ve değişiyoruz hep aynı kalamayız amaçlarımız değişiyo hayatlarımız isteklerimiz değişiyo, biraz alıngan yaklaşmışsınız bence. Sizi küçümsedillerini bile düşünmüşsünüz maddiyatı sorun etmişsiniz kendiniz düşüne düşüne bu duruma getirmişsiniz . Arkadaşınızla aranıza mesafe koyun isterseniz ama kendiniz için yapın bunu.

Armenizmir örneğini okudum fakat yinede seni anlayamadim..Bence yinede gorusmemek ve dostluğun bitmesi adına bişey yok.dunya gorusunuz ve yaşam tarzınız farklı diye dostluk bitmemeli gibi geliyor ama bilemedim.

Bana bir zararı yoksa yıllık dostumu silmem bende yani çok bilmeye hevesi olmayabilir bu silecek kadar mesrle olmamalı bence

Dostluğumuzun bitmediğini yazdım zaten, en zor gününde yanında olacağım insan dedim yazımda da kaldı ki düğününe çocuğunun doğumuna herkesten önce gittim lakin olmuyor benim ortamıma uyum sağlayamiyor mesela kendisi ev alıp kredi ödüyor bense o parayla güzel giyinip yurtdışı tatillerine gidiyorum herkesin tercihi elbette ki birşey demiyorum ona bu konuyla ilgili ama ben en iyi mağazalarda gezerken kadiköyde pasaj var ordan alalım diye tutturuyor anlatabiliyor muyum?

Benimde buna benzer bir durum oldu.Bazı insanlar o anı degerlendirmek için kalırlar hayatınızda mesela lisede lise arkadaşıdır,Unv de başka çevresi vardır.Genel olarak kalıcı olmuyor maalesef.O zaman iyi vakit geçirdiğiniz için berabersinizdir.

Selmaya göre tabi.Bu sebepten dogumgunu veya başka şeyler tarafından önemsenmezsiniz.

Düğüne gelince siz yada başkası olsa farketmezdi emin olun gelmeseydiniz bile yoklugunuzu aramazdı.
Bir nevi çıkar ilişkisi gibi bir şey oluyor.İleriye dönük degil carpadiem tarzı.

Siz üzülmeyin sizin gibi vefalı insanı kaybettigi için o üzülsün.Mutluyken yanınızda olmazlar, vakitleri yoktur ama düştülermi ilk arayacagı siz olacaksınız bekleyin ve görün.
Ha bu tür insanlar da kimin iyi kimin kötü gün arkadaşı oldugunun da gayet iyi farkındadırlar.

:) Şimdi daha iyi anladım sağol..Haklısın.

ama biz tamamen aynı dünya görüşüne ve kültür seviyesine sahibiz. kafalarımız aynı.
sadece benden daha fazla paraları var o kadar.

sizin o arkadaşınızla arkadaşlık tarzınızı ben anladım.
ama inanın ki bizimkisi öyle değil. öyle olsa ben aynı dili konuşmadığım insanlarla zaten arkadaşlık etmiyorum.
yıllarca arkadaşlık ettik, birbirimizden öğrendiğimiz çok şey var. mesela onları ilk opera gösterisine götüren benim. ya da farklı hiç gitmedikleri bir tiyatro oyununa bilet alarak o şehirde hepimizi götürmüşlüğüm var. selmayla yurtdışı tatiline çıktık, şehrin en güzel yerinde oteli ayarlayan benim vs. vs..
sadece onlar istedikleri zaman nine west, hotiç,deriden den falan 3-4 çift alabilirlerken ben de yine oradan 1 çift ama lazım oldugunda alırım. aramızdaki farklar maddi ve bu şekildeydi yıllarca.
ama son yıllarda.. adını koyamıyorum işte..

Siz neden böyle fakir psikolojisine girdiniz ki? Okuyabildiğim kadarıyla zenginliklerini öne süren pek bişey yapmamışlar. Kaçırmadım değil mi?
Şu bekaret konusu falan söylemek zorunda olmadığı tamamen kişinin kendisini bağlayan bi mevzu. Yaşam tarzı da öyle. Selmanın yeni arkadaşlıklar dostluklar kurması da öyle...
Ayrıca şu sosyal medyayı da gözünüzde biraz büyütmüyor musunuz? Kocaman insanlarız o beğendi bu beğenmedi takılması bana saçma geliyor. Bende yakın arkadaşlarımın bazı paylaşımlarını beğenmem. Bu onları beğenmediğim anlamına mı geliyor?
Zaman değişmiş. Araya mesafe girmiş. gözden ırak gönülden ırak demek istemem ama zamanla insanların ilgi alanları kendine göre iş yoğunlukları falan değişebilir. Kaldı ki gerçekten size tavır almış olsalar bile ne kaybedersiniz? Size nasıl davranıyorlarsa öyle davranın ve mümkünse yeni arkadaşlar edinin. daha pozitif bakın hayata.

Yazıyı ve yorumlarin çoğunu okudum. Görüsmek istemiyor eskisi gibi. Yeni bir hayatı var kendince. Arkadaşlığı bitirmek bu yaşlarda cok mümkün değil. Bende bu saatten sonra aramaz mesaj atmaz ilgilenmezdim. Ararsada onun tavrı gibi davranırdim. Boşa kafanıza takmayin fazla aktif bir insan ve sizin verdiğiniz gibi değer vermiyor.

ama biz tamamen aynı dünya görüşüne ve kültür seviyesine sahibiz. kafalarımız aynı.
sadece benden daha fazla paraları var o kadar.
Öyle anlatmamışsın amerikadsn geldikten sonra değişti daha açık görüşlü oldu vs vs demişsin. Ve maalesef ki para sorun oluyor insan planlar yaparken yanında sürekli para hesabı yapan birilerini bi saatten sonra istemiyor bu öğrenciyken katlanılabilirken yetişkin olunca eehh yeter ya hala mı para sorun kafasına getiriyor insanı

hiçbir şekilde beni anlamamışsınız, sadece saçma ve yakıcı bir eleştiri olmuş.
dikkate almayacağım, kusura bakmayın.

yani şimdi burada yazmayayım ama.. biraz hippie vari bir yaşam, madde kullanımı ve bunun normal sayılması vs diyeyim, siz anlayın. erkek arkadaşı avrupaya gittiğinde duygusal bir şeyler yaşamaması şartıyla cinsel ilişki yaşamasına izin verilmesi vs. gibi örnekler.açık görüşlülükten kastım bu..

Konu açıyorsanız eleştirilere de açık olmanız gerekir diye düşünüyorum nedense yorum yapanları tersliyorsunuz...

Ben sizin ne demek istediğinizi anladım insan kendinden fazla değer vermemeli karşısındaki kişiye , herkesin hayata bakış açısı yaşantısı farklı demek ki arkadaşınızın karakteri de oymuş. Siz aramayın sormayın bir süre bekleyin o arasın sorsun.

ben eleştiriyi değil haksız yargılara cevap veriyorum, terslediğim yok hanımefendi.
zaten 6 sayfa bi okuyun isterseniz.

Siz bilirsiniz :)
Eleştiriye açık değilim deseydiniz konuyu okuyup yorum yapmakla upraşmazdım.

eski üyeyim, eleştiriye açığım beni bilen bilir.bombardımana tutulduğum konuda bile terbiyemi bozmayıp, sabırla cevap veririm.
burada sıkıntı olan nokta; sırf eleştirmek için, insanı üzen kısımları atlayıp sırf saldırı olsun diye bütünleme içerisinden cımbızla cümle çekilip sadece onun üzerinden yorum yazılması.
Fakir psikolojisi ne demek yahu? ne kadar yakışıksız, kaba bir tabir.. ne demek ki o?
bekaret konusu,söylemek zorunda değil falan.. yahu okusanıza tamamını?herşeyi paylaşıyorduk, demek ki arkadaşlığımız bunu kaldıracak boyuttaydı. yakın arkadaşınızın bir sırrını alakasız bir tipten duysanız kendi kendinize bana neden söylemedi ki diye sorarsınız. 2 x 2=4
selmanın yeni arkadaşlıklar kurması mı sorun?nerede yazmışım onu? yıllardır ikimiz de yapıyoruz onu zaten?o sorun değil ki?birbirimizle de tanıştırıyoruz yeni dostlarımızı da? siz konuyu okudugunuza emin misiniz?
sosyal medya konusu.. yakın arkadaşlarımın "bazı" gönderilerini beğenmem demişsiniz. hiçbir gönderisini begenmediğinizi düşünün? demek ki yakın arkadaşınız olarak görmüyorsunuz..zaten beğenmek zorunda diye yazmadım onu da, o beğeninin olmaması bazı şeyler hakkında ipucu verir bana göre.ki öyle zaten
"Kaldı ki gerçekten size tavır almış olsalar bile ne kaybedersiniz?" şu soruyu sormuş olmanız sebebiyle konuyu anlamamış oldugunuzu gördüm zaten.. benim için özel ve yakın dostumdu diyorum. benim zaten başka arkadaşlıklarım ve çevrem de var yurtiçi yurtdışı. sorun selma ile çok değer verdiğim dostluğumda yaşanan sıkıntılar..
Eleştiriye kapalı değilim, okumadan anlamadan yapılan saldırı amaçlı yorumlara tepki veriyorum her normal insan gibi. umarım bu kez anlamışsınızdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…