Yıllarca aldatıldığımı çok acı şekilde öğrendim

Hamangiom

El üstünde tutulmak için illa tabutamı girmek lazm
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
1.274
4.067

Konumun özeti yukarıdaki linkte...

Öğreneli nerdeyse bir ay olacak, hala çok kötüyüm, içim acıyor yanıyor gözümün önünden görüntüler detaylar gitmiyor... bu çok büyük derin bir acı...
Bu acı geçermi? Ne kadar sürer? Ben yine mutlu olabilecekmiyim yüzüm yeniden gülermi?
Dipsiz bir kuyudayım sanki..
hiç bişey yapmak istemiyorum, kafam ses çekmiyor, üç tane çocuğum var onlara yetişmekte güçlük çekiyorum.
Hala ailemin yanındayım, ama ev üstüne ev olmuyor... insan kendini sıkıyor, çocuklar illaki yaş itabariyle “yaramazlar” şuan vırus sebebiyle evde hapis gibiyiz... ne yapacağımı şaşırdım... boğuluyorum... kimseyle dertleşemiyorum anlatamıyorum böylesi pis birşey nasıl anlatılırki...
bir tek annemle ama insan annesiylede sonuçta bir yere kadar konuşabiliyor...

Son düzenleme:
Hayat sizin hayatınız devam etseniz de boşansanız da ne çekecekseniz siz çekeceksiniz. Oturun iki durumu da hesaplayın artısı ve eksisiyle, ne yaparsanız ne olur, hangisine katlanabilirsiniz, gerçekten ne yaşamak istiyorsunuz bunu sorgulayın ve karar verin.

Peki siz bu haldesiniz, o napıyo? Terkedilmeyi kabullendi hayatına devam mı ediyo. Ya da hatasını anladı özür filan diliyo mu, pişmanlığını dile getiriyo mu, çabalıyo mu düzeltmeye. Nedir durum?

6. Aydan bildiriyorum, geçmiyor.. Yani dünyadaki en kötü hislerden biri o kandırılmışlık, hayal kırıklığı hissi. Bi de ne kadar fedakarlık yaptıysanız onun icin o derecede de acıtıyor. Güven tek kullanımlık, sadakat bi iliskinin yapıtaşı. Bitirdi o sizi, size ve iliskinize kıydı en kötüsü de sağlığınızı riske attı. O narsistten bosanın zararın neresinden dönerseniz kâr. Ama zor olacak, bittiğinde yeniden nefes alacaksınız ama bitene kadar rahat yok. Devam etseniz ne fayda? Sadakatine dürüstlüğüne inandınız bağlandınız, simdi ne kaldı? İki arada bi derede ömür geçecek mi?

Peki siz bu haldesiniz, o napıyo? Terkedilmeyi kabullendi hayatına devam mı ediyo. Ya da hatasını anladı özür filan diliyo mu, pişmanlığını dile getiriyo mu, çabalıyo mu düzeltmeye. Nedir durum?
Aşırı pişman, yalvarıyor yakarıyo... en son 2017 de gitmiş ve tövbe etmiş bir daha gitmemiş. Herşeyi anlattı .. yapamıyordu benle kafasında beceriksizlik korkusu ...
oradada yapamadığı çok olurmuş yapamazmış ama .. detaylarınıda anlattıda buraya yazamıyorum.
psikolğa falan gitti benimle aile terapistine gitmek istediğini söyledi, herşeyi düzelteceğine... Bana ve çocuklarıma borçlu olduğunu çok büyük derin vicdan azabı çektiğini, Kendini artık bizim için adamak istediğini, bu tokatın çok büyük olduğunu ve gözünün açıldığını gafletten uyandığını bunun gibi bürsürü şeyler...
Ama ben onun sesini dahi duymak istemiyorum hiç telefonlarını açmadım açmıyorum, sadece whatsapp üzeri yazışma.

Allah seninde yardımcın olsun, hiç aklımın ucundan dahi geçmezdi aldatılacağım... inşAllah en kısa zamanda atlatır ve mutlu oluruz.

Ben sizde boşanacak cesaret görmüyorum. Üzgünüm ama bu durumda sadece acı çekip geçmişe üzülür durursunuz
Bu cesaret edip edememe değil! Yanlız olsanız herşey çok daha kolay olacak, fakat üç çocuk olunca insan ince eliyip sık dokumak zorunda... bu sadece benim hayatim degilki, karar aşamasındayım henüz karar vermedim. Kadınlığım kalbim dıygularım 100% asla diyor ama cocuklar olunca insan pat diye bicak gibi kesip atamiyor.

Allah seninde yardımcın olsun, hiç aklımın ucundan dahi geçmezdi aldatılacağım... inşAllah en kısa zamanda atlatır ve mutlu oluruz.
Bir de benimki de ben öğrenip yıkılınca ağladı yalvardı cok pisman göründü beni zorla cift terapisine ikna etti aylarca terapi aldık sen benim yasama sebebimsin artık hayatımı sana layık bi adam olmaya adayacagım bir ömür borcluyum sana bunu nasıl yaptım kendimi affedemiyorum bilmem ne iki ay bu ve buna benzer türlü laflar saydı diz çökmeler aglamalar gel gelelim hepsi yalan cok iyi rol yapıyorlar cok iyi. Merhametli birisi bunu yapmas yapamaz ama sizin merhametinizi kullanmayı iyi biliyor sizin cektiğiniz acıyı asla hissedemez, psikologumuza bile yalan söylemis ben bi affettim döndüm dedim sonra bi sürü sırlar daha cıktı ortaya kendisi de iyice yüzsüzlesti korona biter bitmez bosancaz.. Ama o kadar garip geliyor ki o adam bu adam olamaz diye insan kendini yiyor bal gibi de rol yapıyorlar ama

Olmuyor iste.. dört haftadir düsünüyorum bir türlü karar veremiyorum, doktorum acele etme dedi bu cocuklar icin iyi olmaz

Aynen yazdiklarini benimde es kisisi söylüyor... Allaha havale ediyorum onu, bana yasattiklarinin acisini misli misline yasasin... bilmiyorum karar veremiyorum Aslinda kadinligim gururum Asla diyor sakin sakin o bunu haketmiyor diyor ama 3 cocuk olunca acele karar verme diyor..
senin cocugun varmi?

Çocuklarınızı sürekli acı çeken bir anne ve annelerinin kalbini kıran bir babanın beraber yaşadığı bir ortamda yetiştirmek istemez hiç kimse. Şimdi kendinizi çıkmazda hissediyorsunuz,normal fakat lütfen kendinizi değersizleştirmeyin. Şu evde oturduğumuz dönemde sakin bir şekilde düşünün, kendi hayatınızı nasıl kurabilirsiniz karar verin. Ha yapamıyor olabilirsiniz çok normal, yorgunsunuz çünkü. Size verebileceğim en iyi tavsiye önce kendinizi düşünmeniz, biraz bencillik yapın. Mutlu bir kadın ve anne olabilmek için önce kendinizi mutlu edin sonra çocuklarınız da bundan olumlu etkilenir. Her zaman üzgün olmayacaksınız bu ne kadar mümkün görünmese de. Kendinize iyi davranın.

İşte orda dilim tutuluyor biliyo musun? Benim cocugum yok ona ragmen bunca acı ve zorluk yasadım.. Senin 3 tane Allah bagıslasın.. O yüzden ben 10 düsündüysem sen 100 düsünceksin belki. Tek söylicem laf onun bi narsist oldugunu bil ve ona göre devam edeceksen et en azından daha cok psikolojini bozup ruhunu ele gecirmesin bununla ilgili de kitaplar var özelden söyleyebilrm. Ama ona eski gözle bakıp affedebilirim sanıyosan yanılıyorsun en dogrusunu sen bilirsin..

Aşırı pişman vs değil. Sadece şu anki durumdan kurtulmaya çalışıyor. Bu aşamayı geçer de hiç bir şey almadan boşanırsanız veya devam ederseniz inanılmaz çirkinleşir. Ne var ne yok alın, dımdızlak bırakın, iş bulun ve hayatınıza devam edin. Eğer ileride değilştiğine inanırsanız tekrar düşünürsünüz.

Adam size hastalık bulaştırmış,zorda kalınca da itiraf etmiş.Bu ne demek biliyor musunuz ? Gerçekten vicdan azabı duymamış.Vicdan azabı yaşayan insan gelip söyler çünkü,itiraf eder.Sizi senelerce sindirip bir de rol kesmez şu an yaptığı gibi.
Ama çocuklarıma çok iyi baba falan diye de düşünmeyin,çocuklarınızın babası ortadan yok olmuyor,sadece artık sizin hayatınızda olmayacak.Çocuklarınız yine görüp vakit geçirecek.İlk sene biraz zorlanırlar belki sonra düzen oturur,farkına bile varmazlar ne oldu ne bitti diye ilerde.Ama çocuklarım için kalayım derseniz ömür boyu kafanızda olacak bu,hiçbir zaman güvenmeyeceksiniz,yarın yine aynı şeyi yaparsa zaten yaşadığınız acı 3'e 5'e katlanacak söyleyeyim.

Olmuyor iste.. dört haftadir düsünüyorum bir türlü karar veremiyorum, doktorum acele etme dedi bu cocuklar icin iyi olmaz
Doktorunuzu dinleyin, biz bir şey yapamayız bu konuda, en doğru kararı siz verebilirsiniz, kendinizi bizden iyi tanıyorsunuz neticede. Gerekirse psikolog yardımı da alın.

Çok üzüldüm adına. Ateş düştüğü yeri yakar. Başına gelmeyen senin ne hissettiğini bilemez...

Bu arada çocukların kaç yaşındalar?
Yani kocan için alışkanlık olmuş 2017 yılına kadar arkadaş ne bileyim ya.
Yaşadığı ilişkiler hep hayat kadınımıymış? Canını çok yakmak istemiyorum bu sorularla ://

Çok iyi bir terapiste gitmelisin ki yapı olarak güçlü değilsin. Bu durumda ne kadar güçlü olunur orası da muamma.
Of Allahım. Çok haklısın ama bol bol dua etmekten ve çocukların için şükür etmekten başka çare yok.

Allah yardımcınız olsun.

Tesekkür ederim, yazin bana güc verdi sanki!

Aynen gercektende ates düstügü yeri yakiyor hemde kadip kavuruyor. Evet sadece parali kadinlara gitmis...
Cocuklarim 4,6 ve 12 yaslarindalar.
Benim icinde aklima her geldiginde dua edersen...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…