Yıllar sonra yeniden, beraber:)

3. Gün (24 mayıs)

Bugün hastane işlerim vardı biraz tozuttum böyle evden uzak olduğum zamanlar için plan yapmam lazım, çantamda bir şeyler taşımaya başlamam lazım.
Sabah doktor işleri bittikten sonra tost yedim dışarıda (büyük değildi ama). Öğlen de çeyrek simit yedim peynirle.
Eve geldiğimde sütlü kahve içtim. Şimdi akşamı çorba ve yoğurtla kapatmayı ve 1 saat spor yapmayı düşünüyorum.

Böyle plansız ve dengesiz geçen günlerinizde durumu toparlamak için neler yapıyorsunuz?

Bir de ben daha önce 90 kilodan 53 kiloya düştüğümde önce 3 ana 3 ara daha sonra da karatay beslenme düzenine geçerek kilo vermiştim. Bir kaç gündür bunun üzerine düşünüyorum ve karatayın bana daha iyi geldiğine karar verdim. Ramazan sürecinde yapabileceğimi sanmıyorum o yüzden ramazan boyunca sadece dengeli beslenip yasaklı şeyleri yememeye çalışacağım. Sonrasında ise Karatay' a başlayacağım.

Dün iftar 2 tavuk butlu sebzeli haşlama büyük bir tabak
2 kaşık pilav
2 bardak ayran
Karpuz
Karpuz soğuktu; sahura bi uyandım yutkunamıyorum bile boğazım şişmiş. Hap içtim sadece biraz su ile. Sabaha geçmezse orucumu bozabilirim çok ağrıyor. Iftardan önce 67.8i gördüm çok mutluyum umutluyum 75.buçuktan(1nisan) geldim buralara şükür

Insan kendini en iyi bilendir. Vücudun hangi diyete daha güzel tepki veriyorsa onu yap canım

Çok özür diliyorum ben size ne zaman hakaret ettim acaba? Ben neden hatırlamıyorum? Size iyilik yapmak istedim siz acaip garip tepkiler verdiniz bana. Çattık böyleleri de hep beni buluyor diyen sizsiniz. Ben nasıl biriyim ki '' böyleleri'' tabirini kullandınız? Arada sizi takip ediyorum dediğim gibi de oldu. Düşük kalori ile beslenerek çok da kilo verilmediğini gördünüz. Ben bunun yanlış olduğunu söylemeye çalışmıştım. Her neyse size karşı bir düşmanlığım yok ama siz iyi niyetli uyarılara bile tahammül edemiyorsunuz

Tabiki bu yanlış. Ben de bu şekilde savunmuyorum. Ama mesela kalori takibi yapınca o gün çorba yerine muz yemeyi tercih ediyorum. İkisini aynı anda yesem bir bakıyorum ki günlük limitim doluyor. Kastettiğim bu. Ayrıca ben bu forumda hiç kimseye hakaret etmedim onu da belirteyim. Geçmiş mesajlarımı okuyabilirsin.

Ayrıca beni tanımıyorsunuz kişiliğim konusunda da yorum yapmanız pek doğru olmaz zira ben de sizi tanımıyorum

Hakaret etmeniz sebebiyle ban yediniz hem de benim günlük 900 kalori alışıma ısrarla muhalefet olmanız sebebiyle. Kime neyse halbuki.
Bu da kanıtı

Çok kilo veremedigimi söyleyen arkadaş da acayip vallahi günlüğümü takip eden bilir onca kaçamak yapmama rağmen çok şükür ne kadar verdiğimi.
Benim yöntemim benim vücudum için doğru bir yöntem.
Bu konuda evrensel doğrular yoktur ki.
Konu sahibi arkadaşım sen de kendi yolunu çiz yukardaki arkadaş gibi kendi fikrini dikte etmek isteyenlere de bir iki tahammül edebilirsin ama sonuçta bunun "senin yöntemin " olduğunu herkes bilmeli. Biz sadece sana bir kere iki kere öneri sunarız ama illahi yanlış yoldasın dersek bu doğru olur mu?
Yanlışsan bu senin yanlışın kimse karışmamalı

Aranızdaki sorun beni pek ilgilendirmez ama umarım çözersiniz ikinizin de haklı olduğu noktalar var beslenme konusunda. Sonuçta az çok hepimiz aynı şeyleri yapıyoruz. Kimse diyetteyken gidip kahvaltıda börek, akşam yemeğinde pide yemiyor hepimiz aynı gemideyiz kızlar

4. Gün (25 mayıs)

Ah kızlarcımdün daha sabahtan bozulan düzenimi akşam da misafirim olduğu için toparlayamadım. Yemek yemedim akşam ama iyi şeyler de yemedim (2 tane browni, bir avuç çekirdek, limonata). Bugün bol su içerek ve dengeli beslenerek o açığı kapatmaya çalıştım

Sabah kakaolu yulaf lapası
Arada meyve
Akşam yeşil fasulye ve cacık

Gün gelir kahvaltıda börek de yersin canım; biz de sana sadece yanlış yapmışsın deriz; sen de börek yemeyi sevdiğini ve kahvaltıda börek yemeye devam edeceğini söylersen biz de sana ısrarla "yeme vucuduna yazık kör cahil" desek sen demez misin size ne be diye olayımız bundan ibaret. Senin konunu sabote gibi oldu afedersin. Umarım hepimiz sevdigimiz yöntemlerle kilo veririz

Umarım canım anlıyorum demek istediğini, burada sadece birbirimizi motive etmek ve önerilerde bulunmak için varız. Sen bunu sınırı aşmak istemiyorsun ve haklısın

Hakaret etmeniz sebebiyle ban yediniz hem de benim günlük 900 kalori alışıma ısrarla muhalefet olmanız sebebiyle. Kime neyse halbuki.
Bu da kanıtı
Ban yemek ne demek anlamadım ki? O cümleyi yazana kadar hangi aşamalar geçildi onu anlatmıyorsunuz tabiki arkadaşa. Size kim uyarı yaptıysa tersleyip atmışsınız. Birbirimizin yanlışlarını uyarmayacaksak niye forumda yazışıyoruz ki.? Konu sahibi arkadaşımızı da yanlış yönlendirmeyelim. Sizin konunuzu baştan aşağı okusun bence o yazı niye yazılmış diye. Durup dururken yazılmadı değil mi? Asıl sizin hakaretvari davranışınızın yansımasıydı o yazılan. Bence hakaret içermiyor. Şimdi burdaki konu sahibi arkadaş birsevgi neden böyle tepkiler göstermiyor? Sağolsun her yoruma kibarca cevap veriyor. Kimseyi kırmıyor terslemiyor. Konuyu kim okursa okusun bana hak verecekr

Arada bu tarz şeyler olabikir bence çok sorun etme. Ertesi iki üç günde toparlarsın. Önemli olan ipin ucunu bırakmamak

Arada bu tarz şeyler olabikir bence çok sorun etme. Ertesi iki üç günde toparlarsın. Önemli olan ipin ucunu bırakmamak
Değil mi ama fat secret yükleyip dün yediğim şeylerin toplam kalorisine baktım. Günlük almam gereken 1900 müş. Ben 1200 almışım. Toparladım herhalde

5. Gün (26 mayıs)

Bu gün gezme günüydü kızlar. Şimdi yediklerimi yazcam ama çok da şey etmeyin
Kahvaltı domates, salatalık, haşlanmış yumurta, peynir, zeytin

Sonrası mı...
Hamburger ( ama burgerking değil ev yapımı), dondurma, tekrar dondurma, bir dilim pizza
Coştum da coştum

Malum günüm yaklaştı iştahım açıldı da açıldı. Ama her şey bitti diye düşünmüyorum eskisi gibi. Toparlarıızz, sakin ool diyorum kendime. Bu da iyi bir şey di mi

Canım mesela ben bu sabah iki börek ve öğlen bir küçük kek yedim .Toplam 900 kalori civarı aldım.Ama ondan sonra ağzıma hiç bir şey koymadı sadece ikisi bir arada Nescafe içtim.Sahurda yapmiycam .Yarın iftara kadar.Yani senin anliycagin ne börek kalicak ne kekKacamaklarimin tabiki oluyor ama bunu süreklilik haline getirirsek adaptasyon sürecini bozuyor.En azından haftada en fazla bir veya iki defa yapmanı tavsiye ederim.Ben Kacamaklarimda dahil 1000 kaloriyi gecmemeye özen gösteriyorum.Boyle kek börek yiyince sabah erken saatlerde o gün aç yatıyorum

Umarım canım anlıyorum demek istediğini, burada sadece birbirimizi motive etmek ve önerilerde bulunmak için varız. Sen bunu sınırı aşmak istemiyorsun ve haklısın
Şu pozitif enerjin içimi rahatlattı canım benim yaaa sen gel benim günlüğüme arada olur muu
Ben de yarın iftara kadar bir şey yemeyeceğim. Ilaç kullandigim için oruç tutamıyorum ama iftara kadar oruçluymus gibi bir şey yemicemmm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…