Yeter Artık PKO Yüzünden Hayatım Zindan Oluyor!!!

labfaresi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.672
5.299
Artık kafayı yemek üzereyim. Tam herşey yoluna girdi diyorum vücudum düzenlendi diye seviniyorum yine başa dönüyorum. Artık gücüm kalmadı delirmek üzereyim...

Kaç aydır diyetteyim, spor yapıyorum hayatımı inanılmaz düzenli yaşıyorum. Tam kilo verdim adetlerim yavaş yavaş düzeldim derken yine ara kanamalar başladı, yine yine yine....

Vücudum sürekli ödem yapıyor. Normalken tartılıyorum belimi karnımı ölçüyorum. Gerçekten kilo veriyorum ama vücudum ödem yaptığı anda midem çıkıyor belimden yağlar fışkırıyor anında 3 kilo almış gibi vücuduma bir haller oluyor.

Artık çok sıkıldım, tamamen tükendim. Hangi doktora gittiysem yapacak birşey yok ilacını kullanacaksın hayatına dikkat edeceksin diyor. Yemin ederim dikkat ediyorum ama OLMUYOR OLMUYOR OLMUUYOOORR!!!

Ya Allah rızası için bana birşeyler söyleyin, birşeyler önerin. Kafayı yemek üzereyim. :KK61:

Aynı durumdayım canım.
Bende ek olarak hipotiroit de var.
Gr gr kilo vermeye çalışıyorum.
Ne yazık ki tamamen tedavi olabilen bir şey değil pko.
Kilo vermek büyük oranda düzeltiyor diye duymuştum ben de.
Elinden geleni yapıyorsun anladığım kadarıyla zaten.

canım geçmiş olsun
öncelikler hayatından karbondihratı çıkarmalısın
yüksek lifli besinler almalısın
günde 5 6 km yürümelisin
şekerli gıdadan uzak durmalısın
2 3 saatte beslenmelisin ara öğünlerin mutlaka olmalı canım

Aynı durumdayım canım.
Bende ek olarak hipotiroit de var.
Gr gr kilo vermeye çalışıyorum.
Ne yazık ki tamamen tedavi olabilen bir şey değil pko.
Kilo vermek büyük oranda düzeltiyor diye duymuştum ben de.
Elinden geleni yapıyorsun anladığım kadarıyla zaten.

hipotiroid bende de var :KK43:

canım geçmiş olsun
öncelikler hayatından karbondihratı çıkarmalısın
yüksek lifli besinler almalısın
günde 5 6 km yürümelisin
şekerli gıdadan uzak durmalısın
2 3 saatte beslenmelisin ara öğünlerin mutlaka olmalı canım

canım diyetisyen desteği alıyorum zaten bu dediklerinin hepsini yapıyorum. ama olmuyor işte..

Benim pkoya yasmin d.kontrol hapı etki etmişti. Kullandigim süreçte 9 kilo verdim, iki ayda bir olan adetlerim düzene girdi, saç dökülmem azaldı...psikolijim daha iyi oldu. Sonra bebiş için bıraktm

:KK43: bende PKo luyum.. Bebek istiyoruz ve olmuyor.. Psikolojimde sağlam sayilmaz. İki günde bir yaglanan saclarim hergun yaglaniyor ve çok dökülüyor. Erkek tipi kilo aldim.. Kocaman göbek yanlardan tekerlek gibi fiskiran yağlar.. Sivilceler.. Adet düzensizliği...

Canım benim geçmiş olsun bende pko hastasıyım dogum kontrol hapı kullanıyorum ancak bu sekilde reglimi düzenli yaşıyabiliyorum. Yalnız bu pko bana kilo değil zayıflık yapıyor sanırım, hızla kilo kaybediyorum ve alamıyorumda.. o_O

Artık kafayı yemek üzereyim. Tam herşey yoluna girdi diyorum vücudum düzenlendi diye seviniyorum yine başa dönüyorum. Artık gücüm kalmadı delirmek üzereyim...

Kaç aydır diyetteyim, spor yapıyorum hayatımı inanılmaz düzenli yaşıyorum. Tam kilo verdim adetlerim yavaş yavaş düzeldim derken yine ara kanamalar başladı, yine yine yine....

Vücudum sürekli ödem yapıyor. Normalken tartılıyorum belimi karnımı ölçüyorum. Gerçekten kilo veriyorum ama vücudum ödem yaptığı anda midem çıkıyor belimden yağlar fışkırıyor anında 3 kilo almış gibi vücuduma bir haller oluyor.

Artık çok sıkıldım, tamamen tükendim. Hangi doktora gittiysem yapacak birşey yok ilacını kullanacaksın hayatına dikkat edeceksin diyor. Yemin ederim dikkat ediyorum ama OLMUYOR OLMUYOR OLMUUYOOORR!!!

Ya Allah rızası için bana birşeyler söyleyin, birşeyler önerin. Kafayı yemek üzereyim. :KK61:
Bugday urunlerini kesmeyi denedinmi ? Burdaki bir arkadasim da PKO. Ve huc kilo veremeyen kiz bugday urunlerini kesti sekeri azaktti ve hem sislikleri indi, hem adeti duzene girdi hem de kilo verdi.

Benim pkoya yasmin d.kontrol hapı etki etmişti. Kullandigim süreçte 9 kilo verdim, iki ayda bir olan adetlerim düzene girdi, saç dökülmem azaldı...psikolijim daha iyi oldu. Sonra bebiş için bıraktm
Ne kadar süre kullandınız ve bırakınca hamile kalmak için çok beklediniz mi?

Ne kadar süre kullandınız ve bırakınca hamile kalmak için çok beklediniz mi?

Evlenmeden 3 ay önce kullanmaya başladım, evlendikten sonrada 8 filan kullandım,bebek düşününce vücuttan atılması için ilacın 3 ay başka şekilde korunduk korunmayı bıraktıktan sonraki haftada hamile kalmıştm çok şükür.

ben de pko hastasıydım yasmin kullandım adetimi düzenledi.kilo problemi pek yaşamadım ben.pilates yapıyorum belki de ondandır.adetim düzene girince bıraktım ilacı doktor 3 er ay aralıklarda kullan bu hapı demişti.sonra da evlendiğimde başladım doğum kontrolü için.ilacı bıraktım ve 3. ay hamile kaldım.canını sıkma kafaya takmayınca her şey düzeliyor.yalnız ben ödemimi ibrahim saraçoğlunun lahana kürüyle atmıştım aklında bulunsun canım.internette var tarifi işe yarıyor gerçekten.

Soğan suyunu denediniz mi ? Bende de pko var aşırı sivilce yapıyo bende sadece kilo vs sorunum yok çok şükür. Ben soğan kürü yaptım ibrahim saraçoğlu tavsiyesiyle baya fayda etti sivilcelerim hiç eskisi gibi değil çok şükür hala biraz var ama bana faydalı olduğunu düşünüyorum.

X