Yenidoğan alışverişi yardım. 🙌 İlk annelik acemiliği 🥺😢

Reflü yatagi evet bende not aldım da.. o kdr saçma bişey ki. Yukardan aşağı bir kaucukk kesmişler kılıf geçirmişler. Ama.napalim.
Çok teşekkür ederim. Notlarımı aldimm

Bende sepet beşik aldım şimdilik. İlerde Napcam bilmiyrm tayinciyiz. Bana kalsa olsa yapardım çitli yataklı dolaplı oda.

Bende o yüzden istemiyordum puseti ama eşimi ikna edemedim bir türlü ana kucağına
Araba ile mesajınızı gördüm kesinlikle kabin boy baston bebek arabası alın. İnanılmaz kolaylık
Marka olarak tam bilmiyorum bizimkini normal mağazadan aldık ama çok pratik oluyor araştırın markaları

ikinci el alın :) özenip, heves edip her şeyi sıfır almayın. babybjorn marka kanguru aldım, ikinci elden 2 yıl once 60 liraya. işimi gördüğü gibi uyguna da geldi. zaten 1 yaşına gelmeden oğlum sığmaz, ben taşıyamaz oldum. oto koltuğunu bir arkadaşımızdan ödünç aldık. biz üçüncü kullandık o yüzden baya kirliydi. çıkardım kılıfını, kayışlarını deterjanlı su doldurduğum maşrapada beklettim, sildim. 9 aylıkken onun da ömrü bitti. ikinci oto koltuğunu kendimiz aldık ama güvenilir bulabilseydim yine ikinci el de olurdu. Meme pompası almamıştım, mochi almıştım. Mochi'yi çok çok az kullandım. Elektrikli pompayı arkadaşım ödünç verdi. Aylarca her gün en az 1 kez kullandım. Almadığım, ödünç aldığım veya ikinci el aldığım hiçbir şeye pişman olmadım.

bir de almadığım şeylere pişman olmadım. hele de oyuncak türündekilere. bir an çok lazım gibi geliyor ama 2 ay sonra hiiiç akla bile gelmiyor. banyo suyu ölçmek için alet, travel sistem araba, ana kucağı, öğrenme kulesi, bebek odası mobilyası, emzirme yastığı... bunlar çok gereksiz demiyorum ama şart da değil. anladınız beni.

kolay gelsin.

Teşekkürler fikriniz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…