Yenidoğan alışverişi yardım. 🙌 İlk annelik acemiliği 🥺😢

Giysi çoğu arkadaş yazmış, ben yaşadıklarımdan tecrübe ile mutlaka evinde olsun dediklerimi yaziyorum. Bu yazacaklarım benim o zaman olsa daha rahat edeceğim, bebeği de rahat ettireceğim şeylerdi.

1. Reflü yatağı, özellikle ilk aylar için kesin gerekli. Bebeği sürekli emzirip yatıracaksın ve kusma, reflü, gaz şikayetleri için birebir. Benim oğlum reflüydü ama tanısı anca 5. Ayda koyuldu almak için geçti.

2. Düz kafa yastığı bu da sürekli yatan bebenin kafası düzleşmesim diye cok önemli.

3. Babybjörn tarzı (tarzı diyorum çünkü orjinali çok pahalı) bir ana kucağı.. emekleyene kadar en iyi arkadaşın olur. Her yere götürür bebeğini rahatça yatırırsın evde işini yaparken vs hep yannda olur güvende olur.

4. Meme ucu çıkarıcı. Yine benim göğüs ucım çkkmamıştı doğum yaptığımda bebek de güçsüz haliyle cikaramiyor tutamıyordu.tutturuana kadar canım çıktı. Eğer böyle bir sorunun varsa meme ucundan al.

5. Süt sağma makinası. Bu süt işi de belli olmuyo gelmiyo yetmiyo sütünü artırman gerekiyo ya da saklaman. Elinde bulunsun çok pahalisina gerek yok önemli olan uyarsın boşaltsın işte.

6. İmkanın varsa ilk zamanlar için şu ana kucağı/ oto koltuğu monteli pusetler oluyor ya. Sadece iskeleti oluyor sen o koltığu takıyorsun önden sürüyorsun o modelden al. Çok pratik ve rahat. Simdiki aklım olsa onu alirdim.

7. Tercih meselesi ama süslü takkmlar alma, doğum= kanama, bitkinlik, en pratik şey neys onu yapma. Lohusa olacaksın sacmasapam gecelikler takımlara gerek yok üsütmemelisin en iyisi pijama takımı gömlek takimli olanlar emzirme için ideal.

8. Emzirme yastığı. Emzirirken zorlanırsan bebeği yükseltmek adina cok rahat. Ayrıca sen de beline vs destek yaparsın, çocuk ileridr tummy time yapacak en iyi destekçin olacak😀

9. Ben park yatak aldım ama memnun kalmadım. Bebek büyüyünce aşağı indiriliyor yatağı da cocuk yerde yatıyomuş gibi sacma duruyo. Eğilip koyması alması da dert. Güzel bir karyola al korkuluklu seni epey götürür zaten bir yerden sonra islevini yitircek bebiş büyüyünce tek kişilik yatak + korkuluk işini görür.

Bez stoklama deneyerek göreceksin, bazıları pişik iz tahriş yapabilir.

Şimdilik aklıma bunlar geldi sağlıkla gelsin miniğiniz🥰
Reflü yatagi evet bende not aldım da.. o kdr saçma bişey ki. Yukardan aşağı bir kaucukk kesmişler kılıf geçirmişler. Ama.napalim.
Çok teşekkür ederim. Notlarımı aldimm ✨🌼💖

Ben anne yani besik aldım bir yasa kadar kullanilabilir en fazla ama simdiden park yatak mi alsaydim diyorum.
Sekline kandim biraz:) ilk bebeğim olduğu icin heves ettim. Sabitlenir karyola da olur diyorlardi evet iki tane sabitleyicisi var ama karyola gibi hic hareket etmeden durmuyor bence yine sallaniyor.🙄 tercih edilecekse kisa zamanli kullanılacagi bilinmeli bence. Cok pratik gelmedi sadece anne yani olmasi ve görüntüsü güzel.
Benimde hala almadığım ihtiyaçlar var durayim burada☺
Bende sepet beşik aldım şimdilik. İlerde Napcam bilmiyrm 😅 tayinciyiz. Bana kalsa olsa yapardım çitli yataklı dolaplı oda.

Fikirleriniz için çok teşekkürler.. pregoyu sildim sizin sayenizde 😅
Ben puset almayı düşünmüyorum.. omurga gelişimine zararliymis bebeğin. Ana kucağı alçam onun yerine. Şimdilik sepet beşik aldık. Devamında naparim bilmiyrm şuan.
Bende o yüzden istemiyordum puseti ama eşimi ikna edemedim bir türlü ana kucağına 🤭
Araba ile mesajınızı gördüm kesinlikle kabin boy baston bebek arabası alın. İnanılmaz kolaylık
Marka olarak tam bilmiyorum bizimkini normal mağazadan aldık ama çok pratik oluyor araştırın markaları

ikinci el alın :) özenip, heves edip her şeyi sıfır almayın. babybjorn marka kanguru aldım, ikinci elden 2 yıl once 60 liraya. işimi gördüğü gibi uyguna da geldi. zaten 1 yaşına gelmeden oğlum sığmaz, ben taşıyamaz oldum. oto koltuğunu bir arkadaşımızdan ödünç aldık. biz üçüncü kullandık o yüzden baya kirliydi. çıkardım kılıfını, kayışlarını deterjanlı su doldurduğum maşrapada beklettim, sildim. 9 aylıkken onun da ömrü bitti. ikinci oto koltuğunu kendimiz aldık ama güvenilir bulabilseydim yine ikinci el de olurdu. Meme pompası almamıştım, mochi almıştım. Mochi'yi çok çok az kullandım. Elektrikli pompayı arkadaşım ödünç verdi. Aylarca her gün en az 1 kez kullandım. Almadığım, ödünç aldığım veya ikinci el aldığım hiçbir şeye pişman olmadım.

bir de almadığım şeylere pişman olmadım. hele de oyuncak türündekilere. bir an çok lazım gibi geliyor ama 2 ay sonra hiiiç akla bile gelmiyor. banyo suyu ölçmek için alet, travel sistem araba, ana kucağı, öğrenme kulesi, bebek odası mobilyası, emzirme yastığı... bunlar çok gereksiz demiyorum ama şart da değil. anladınız beni.

kolay gelsin.

Bende o yüzden istemiyordum puseti ama eşimi ikna edemedim bir türlü ana kucağına 🤭
Araba ile mesajınızı gördüm kesinlikle kabin boy baston bebek arabası alın. İnanılmaz kolaylık
Marka olarak tam bilmiyorum bizimkini normal mağazadan aldık ama çok pratik oluyor araştırın markaları
Teşekkürler fikriniz için 🌼

X