Yeni evliyiz gırtlağımıza kadar borçluyuz ona rağmen eşim ailesinin mutfak giderlerini karşılıyor.

Kızlar merhaba düğünümüz olalı 1 ay oldu ve aylık 50 bin küsür ödememiz var, evimiz kira, evde televizyon masa dahil bir çok eksik var. İkimizde çalışmamıza rağmen zorlanıyoruz. Düğünde takılan takıları eşimin ailesi aldı.Borçlarını kapatıcaklarmış . (Eltimin düğününde takıları ona vermişler). Normalde böyle şeyleri dert etmem sonuçta onun ailesi. Ama biz bu kadar borçluyken , bize haksızlık yapılmışken eşimin onlara yardım etmesini hazmedemiyorum. Durumları da kötü değil ayrıca. Yeni evli olduğumuz halde bunun tartışmasını yaşıyoruz. Bende çok üzülüyorum bu durumda olmamıza ama kendimi durduramıyorum. Ne yapmam gerekiyor sizce
Böyle şeyleri tabiki de dert edeceksiniz hanımefendi, açın ağzınızı o altınlarınızı geri isteyin yoksa şikayet edeceğinizi söyleyin artık. Bir de üstüne nakit veriyosunuz. Saf mısınız siz?

Altınlar sizin niye izin veriyorsunuz ki? diyeceğim ama belli ki eşe karşı dünya fedakarlık edip sessiz kalan kadınlardansınız. Yapmayın etmeyin Allah aşkına. Evliliğin başında böyle ilerisinde sizi soyup soğana çevirirler. Anacı bi eşiniz belli ki. Hala göbek bağını koparamamış ailesinden bunu az çok görmüşsünüzdür neden evlendiniz diye yine de merakımdan sormak istiyorum?

Aylık 50 bin borç, evde çoğu şey eksik, altınlar yok, bide eşin ailesine maddi yardım mı yapıyor? Akıl kârı değil, saçmalıyor.
Bizim bu kadar borç bu kadar eksik varken sen nereye para veriyorsun diyemiyor musunuz?
Maaşımdan bir kuruş vermem, altınları geri isterim, eşimde hala yardım ediyorsa annesinin yanına postalarim.

Sizin eaki konularınızı baktım da ilişkideki mutsuzluğa eski sevgiliye bağlamışsınız.

Kızlar merhaba düğünümüz olalı 1 ay oldu ve aylık 50 bin küsür ödememiz var, evimiz kira, evde televizyon masa dahil bir çok eksik var. İkimizde çalışmamıza rağmen zorlanıyoruz. Düğünde takılan takıları eşimin ailesi aldı.Borçlarını kapatıcaklarmış . (Eltimin düğününde takıları ona vermişler). Normalde böyle şeyleri dert etmem sonuçta onun ailesi. Ama biz bu kadar borçluyken , bize haksızlık yapılmışken eşimin onlara yardım etmesini hazmedemiyorum. Durumları da kötü değil ayrıca. Yeni evli olduğumuz halde bunun tartışmasını yaşıyoruz. Bende çok üzülüyorum bu durumda olmamıza ama kendimi durduramıyorum. Ne yapmam gerekiyor sizce
Altınlarını vermeseydin keşke ama vermesende kocan sana onları verene kadar manipülasyon uygulardı net.
Öyle harcamalar yap ki kendine dışarı para harcayacak durumu kalmasın
Habire ihtiyaç çıkar şu lazım bu lazım misafir gelecek mutfak alışverişi yapacağım vs diyerek
Bir de eğer bunlar çok fazla ben karşılayamam dersen ne yapayım ihtiyaç de.
Gerçekten yap bunu

Baştan hatalar silsilesi yapmışsınız siz altınlarınızı vererek ipin ucuda kaçmış maalesef eşinizde burnunun dikine giden bir adam işiniz zor ama hatanın büyüğünü siz yapmışsınız

Düğünde takılan takıları eşimin ailesi aldı.Borçlarını kapatıcaklarmış . (Eltimin düğününde takıları ona vermişler). Normalde böyle şeyleri dert etmem sonuçta onun ailesi.
Yani ben eltim gibi para pul altın derdinde değilim havası mı bastınız? Bırak geri vermeyi kadının altınlarını almamışlar bile. Hiç nedenini sormayı düşündünüz mü? Hem eşi hem eşinin ailesi hakkını hukukunu kollamışlar, ne altınını almışlar ne de maaşına çökmüşler. Sonuçta ailesi dediğiniz kaynınızın da ailesi, değil mi? Sizin koca kaçıyormuş ama neyse ki yakalamışsınız

Burada isterse yüz tane konu açılsın, bin kere anlatalım yazalım, yok olmuyor. Eş ailesi değil eş sorunludur. Hayırdır, eşimin takılarını niye alıyorsunuz, daha yeni evliyiz borç içindeyiz, kadın bu borcu babasının evinden getirmedi, bırakın da biraz nefes alalım evliliğimizin tadını çıkaralım demeyen adama haddini bildirmek bu kadar zor mu?

Kusura bakmayın ağır yazacağım, kocanız karaktersiz kişiliksiz sünepenin teki. Utanmadan arlanmadan paranızı ailesine yedirmekten çekinmeyen bir hain. Paranızı yiyen ailesi hariç kime sorarsanız sorun size aynı bunları söyler. Ve bu yaşadığınız buzdağının görünen kısmı. Kendi ailenize de yardım etmek zorunda değilsiniz zaten de ama onlara borcumuz var demeyi biliyorsunuz. Bunu demeyen adama da kocam diyorsunuz. Burada bile size yapılan haksızlığı görmüyorsunuz.

Bir erkeğin peşinde bu kadar paspas olmayı asla anlamıyorum ben. Kocanıza sen hayırdır, sen kime sordun da kimin parasını kime veriyorsun diyemiyor musunuz?
Mesela o altınlar hangi mantıkla veriliyor? O altınların arasında sizin ailenizin, akrabalarınızın taktığı altınlar yok mu?
Yoksa bile, sadece kendi taktıklarını geri aldılarsa siz niye elalemin gösterişine konu mankeni olmayı kabul ediyorsunuz? Geri alacaklardı madem, hiç takmasalardı.
Elti gibi olmadınız da güya çok yüce gönüllü mü oldunuz nedir yani?
Ailesi kocanızı sömürüyor, kocanız sizi. Elalemin mutfak masrafı için mi sabahın köründe kalkıp işe gidiyorsunuz?

Sizde çalışiyormuşsunuz, eve katkınizı biraz azaltın düzene girer.
Siz kendiniz borç içinde yüzerken olmaz, biz ferahtayiz bi sorunumuz yok deseniz ailesi sonucta buyutup bakmislar borc biliyordur belki derdim ama kendin zorda iken olmaz.

Düğünde takılan takılar geline aittir. Siz baştan hata yapmışsınız . Bu saatten sonra siz evliliğinin tadını çıkartamadan parasal sıkıntılar için de daha çok yıpratacaksınız kendinizi :KK43: evlenmeden aileyi tanısaydınız keşke düğünde takılan takıları almak ne kadar saçma ya iki genç insanı en mutlu günlerinde mutsuz yapıyorlar bence siz aileye yardımdan önce altınlarınızı almaya bakın

X