Yeni evliyim Aldatıldım fikirlerinize ihtiyacım var...

İnsan evlilikte,sağlık sorunu olur, maddi sıkıntı olur, maşmak için mücadele eder. Ama, aldatmış ve bunu tekrar edip duran biri için neyin mücadelesi verilebilir. Sürekli heyecan ve macera arayan bir insanın önünde durup ne yapılabilir ki? Özür dilemeyle, sizin kalbinizin kırıklığını, güven kaybınızı nasıl tamir edebilir?
Affetmek veya etmemek sizin bileceğiniz bir şey. Ama, bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz, olamaz. Tamamen zihninizi sildiremeyeceğinize göre, bunun yakın ve uzak etkilerini mutlaka yaşayacaksınızdır. Çokta vazgeçilmeyecek biri olmadığını ona göstermelisiniz bence.

Evlenmeden önce de aldatmıştı yazmışsınız gerisini okumadım. Belliymiş olacaklar neden şaşırdınız. Affedip devam ederseniz gene olacak. Beni seviyor diye kandırmayın kendinizi seven insan aldatır mı? Biraz kendinize saygınız olsun çocuk yokken bu karaktersiz adamdan boşanın bitsin.
Keşke okusaydiniz çok sevildiğinden sonsuz emin arkadaşımız onu da yazmış

Bende şu aldatılan kadının mücadele etmeliyim lafına hastayım, arkadaşım boynuzun neyi ile mücadele edeceksin, adam seni umursamamış, sana rağmen başka kadınların peşine düşmüş, mücadele ederek ne yapacaksın, adamın peşinde mi koşacaksın, , gözünü mü bağlayacaksın ya da yanlışı yapan senmisin ki düzeltmek için sen uğraşacaksın?
Kadınların aldatmaya hastalık muamelesi yapması acizliğine de ayrıca sinir oluyorum. Aldatma karakter zayıflığıdır; doğuştan gelir düzelmez. Ama kadınlar sırf kocayı bırakmak zor geldiği için aldatmayı hastalık gibi dillendirip erkekleri aklıyorlar. Aynı şeyi kadın yapınca karımın psikolojik rahatsızlığı var diyen bir adam gördünüz mü ? Ne biçim hastalık ki bu sadece erkeklere uğruyor? Konu sahibine tek söyleyeceğim ise kocanın söylediğine değil yaptığına bak sevgisini anlamak için, kimse çok sevdiği karısını mütemadiyen boynuzlamaz. Kocanız sizi iki defa aldatmasına rağmen kendini bırakayacak kadar aciz, kendini de ne yaparsa yapsın bırakılmayacak hint kumaşı olarak görüyor söyleyeyim.

Amin. Arkadaşımın ikinci evliligidi bu. Ama arkasına bakmadanda boşandı. Allah herkesin böyle adamlardan korusun. Böyleleri yaptıklarından pişman olmuyor, sadece yakaladıklarına pişman oluyorlar
Kime güveneceğimizi şaşırdık. Kime şnanaıp gözü kapalı yuva kurabilir ki insna? Hepsi mi böyle olur. Hayır adam da sanki brad pitt e sağa sola yürüyor.ah şu tc erkeğinin kendini bulunmaz hint kumaşı sanıp millete kendisi sunması

Bende şu aldatılan kadının mücadele etmeliyim lafına hastayım, arkadaşım boynuzun neyi ile mücadele edeceksin, adam seni umursamamış, sana rağmen başka kadınların peşine düşmüş, mücadele ederek ne yapacaksın, adamın peşinde mi koşacaksın, , gözünü mü bağlayacaksın ya da yanlışı yapan senmisin ki düzeltmek için sen uğraşacaksın?
Kadınların aldatmaya hastalık muamelesi yapması acizliğine de ayrıca sinir oluyorum. Aldatma karakter zayıflığıdır; doğuştan gelir düzelmez. Ama kadınlar sırf kocayı bırakmak zor geldiği için aldatmayı hastalık gibi dillendirip erkekleri aklıyorlar. Aynı şeyi kadın yapınca karımın psikolojik rahatsızlığı var diyen bir adam gördünüz mü ? Ne biçim hastalık ki bu sadece erkeklere uğruyor? Konu sahibine tek söyleyeceğim ise kocanın söylediğine değil yaptığına bak sevgisini anlamak için, kimse çok sevdiği karısını mütemadiyen boynuzlamaz. Kocanız sizi iki defa aldatmasına rağmen kendini bırakayacak kadar aciz, kendini de ne yaparsa yapsın bırakılmayacak hint kumaşı olarak görüyor söyleyeyim.
Kesinlikle. Bizim kızlarımızı kadınlarımızı güçlü yetiştirmemiz gerek. Adam seni silip atmış demektir aldatmak. Büyük konuşmamak gerek tabi ama bunkarakter düzelmez seni bozar bu tipler

Bi kere yapmış zaten yine yapmış huylu huyundan vazgecmez ki affedin yine yapar yani.
Seven ihanet etmez.

Aldatmak bir kişilik bozukluğu değildir. Aldatmak bir kişilik bozuklugunun sadece ufak bir semptomudur. Aldatan insanın neden aldattıgını neden kendisine ve size saygısı olmadıgını burada psikolojik temelleriyle paragraf paragraf sıralayabilirim. Ama ne önemi var ki? Önemli olan sizin psikolojiniz, neden bu adamlasınız? Neden iki kez affetme yoluna ısrarla giriyosunuz? Neden kendinizi feda edip bağımlılığınızı besliyosunuz? Buralara bakmanız ve iyilesmeniz lazım. Cünkü kisi sadece kendisini düzeltebilir ve siz eger kendinizi çözümlemezseniz yarın bi gün bosansanız da gidip aynı kisilikteki biriyle beraber olursunuz. Sizi asla sevmedi, sevmeyecek en fazla -mış gibi yapacak. Eğer bununla doyacaksanız eğer unutabilecekseniz saygı duyarım, ama aldatma sonrası toparlanan evlilik hiç görmedim ben. Sadece cocuk yapmayın en azından, bu adamı baba yapıp ödüllendirmeyin. Zaten bi süre sonra sizin mideniz almayacak ve öyle ya da böyle bitireceksiniz.

Hayır kocanız sizi sevmiyor. Önce bi bunu kabul edin bence. Seven insan yapmaz böyle şeyler çünkü. Muhtemelen affedeceksiniz onun için bi önerim olmayacak benim

birbirinizi cok sevecek ve guvenecek bir durum goremedim ben.. sevgiliyken de yapmis.. evlenince yapmamaya senet imzalamadi herhalde? neden bu konuda sabikali birine guvendiniz.. evlenince sihirli degnek degmiyor. aksine sizi cepte gorup yeni heyecanlara daha ac oluyorlar.

sizi kirmak icin degil gercekleri duymak istediginiz icin soyledim. okuyanlara da ders olsun. alkolu, sigarayi, aldatmayi, kumari birakirim diyene inanip evlenmeyeceksin. birakmiyorlar cunku.

birbirimizi seviyoruz demenizden bosanmak istemediginiz anlasiliyor. affedemiyorsunuz sadece. kadin evli oldugunu biliyor muymus?

Merhaba bayanlar,
Günlerdir yakınımda ki kişilere anlattım ancak benim avutulmaya değil gerçek fikirleri duymaya ihtiyacım var.nasıl başlayacağımı Bilmiyorum.2 yıllık evliyim eşimle 4 yıllık bir flört döneminden sonra evlendik.geçtiğimiz hafta Çarşamba günü bir vesile ile bir kızla konuştuğunu gördüm telefonunda mesaj içeriklerini okuyamadım ancak günlerdir mesajlaşılmış.gecenin 4nde evimizde büyük huzursuzluklar yaşandı.Ailesini çağırdım yalan üzerine yalanlar söyledi.hatalıyım ama 2 3 gün basit bi konuşmanın ötesi yok dedi.dün kız ile konuştum.evlenmiş boşanmış 1 çocuk annesi.9 ay önce tanışılmış o dönem bir kez görüşülmüş 2 hafta önce tekrar eşim ona mesaj atmış ve konuşma tekrar başlamış üzerine birkez daha görüşülmüş.Evlenmeden önce sevgiliyken böyle bi durum yaşanmıştı ancak evlendiğimiz de yapabileceğine ihtimal vermedim evlendikten sonra o güveni bana bi anda vermişti çok güveniyorum ben sana derken kısa süre sonra bu olaylar çıktı ortaya.eşimin bana olan sevgisinden hiçbir şüphem yok seviyor asla da kaybetmek istemiyor perişan günlerdir tabi benimle kıyaslanmaz İnan’ın kendimde değilim ne yaptığımı bilmiyorum bi an oluyor kendimi iyi hissediyorum bir an oluyor hemen kaçarak uzaklaşmak istiyorum bi an oluyor ağlamaktan heba ediyorum kendimi bi an oluyor sanki ben çok güçlüyüm hissi geliyor.ikimizde birbirlerimizi çok seviyoruz ama güven saygı hiçbirşey kalmadı.pişman affet diyor ben dersimi aldım bi tokat gibi çarptı yüzüme diyor ama cümlelere de inancım kalmadı.ne yapmam gerek içinde bulunduğum bu ruh halini nasıl atlatabilirim evliliğim için önerileriniz neler?ne yapmam daha doğru?kalıp mücadele mi etmeliyim gidip kendimi mi iyileştirmeliyim?yardımlarınızı ve dualarınızı eksik etmeyin...
AY VALLA KUSURA BAKMA BEN BASKALARI GIBI AFFET OTUR KOCANIN DIZINDE EVE BAGLAYAMAMISSINDIR GIBI GERI KAFALI APTAL CUMLELER KURAMAM. KENDIN DIYORSUN SEVGILIYKEN YAPTI AFFETIM GUVENDIM EVLENINCE TEKRAR YAPMIS DIYE.YINE PISMANIM DER SOZ VERIR 1 2 SENEYE TEKRAR YAPAR. YENI EVLISIN BOŞAN BIRAK BOYLE BIR ADAMI. HUYLU HUYUNDAN VAZGECMEZ BUNUDA UNUTMA. ILERDE COCUGUN OLDUGUNDADA COCUK ORTADA KALIR VELAYET KIME VERILIR BOŞANIRSAM COCUGUMU GOREMEM DIYE BOSANAMAZSIN. VE GERCEKTEN SINIRLERIM BOZULDU. AILENIN YANINDADA YALANLAMIS BIRDE KARAKTERSIZ.

X