Aile Planlaması Yeni evliler için korunma yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

crazy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2007
622
3
arkadaşlar iki ay sonra evlenicem hangi korunma yöntemini önerirsiniz en zararsızı ve etkilisi nedir ? ben hap kullanmak istiyorum ama annem hap kullanmanın sakıncalı olduğunu daha sonra çocuk istediğimde zorlanabileceğimi söylüyor bu arada yaşım 30 kararsızım ne yapmalıyım yardım edermisiniz hap kullananlar ne düşünüyor acaba?

kusura bakmazsan ve ukalalık kabul etmezsen madem yaşın 30 bence korunmasan iyi olur, hemen hamile kalacağının garantisi yok , üstelik artık hormonların ve metabolizman yavaş çalışmaya başlamak üzere , bir an önce anne olsan güzel olur gibi geliyor bana, ben 27 yaşında evlendim, 2 sene korundum, keşke korunmasaydım sonradan çok istememe rağmen olmadı, tüp bebek ile hamile kaldım ve şu an 34 yaşındayım hamilelik de zor geliyor, çookkk pişmanım korunduğum için,
Bu arada özür dilerim şartların nedir ne değildir bilmeden ahkam kestim ama yaşadığım için söyledim, herşey gönlünce olur dilerim , korunma yöntemine gelince bence bir doktordan tavsiye alman en doğrusu, çünkü kişiye göre , şartlara göre değişebilir diye biliyorum

canım öncelikle çakıltaşına katılıyorum, ilk ilişkide hamile kalınmıyor genellikle. Korunma yöntemi olarakta her yöntemin kendine göre artıları eksileri var diye biliyorum, o yüzden bir doktora danışmak en iyisi ama en doğal yöntem ya da zararsız prezervatif diye duymuştum. Ben de aynı şekilde düşünüyorum.

bende çakıltaşına katılıyorum bencede bebiş ertelememelisin artık ben şartlardan ziyade iş vs.. hayallerim nedeni ile ertelediğim 4 yıl için bile pişmanım ,çok şükür şimdi tadıyorum hamilelik duygusunu.ama nice problem yaşayan arkadaşlarımız da var.yaşıda gözardı etmemeliyiz.yinede korunmak istersen hap kullanma derim

evlendiğimden beri ben hapla korunuyorum çünkü bu iki tarafıda mutlu ediyor bu bir gerçek ama yaşın 30 olmuş eğer borcunuz vs olmayacaksa korunma bence. ayrıca annenin dediğine katılmıyorum haplar gebeliği o kullandığın ay için engelliyor yani hormonlarını durduruyor amaaaaaa o hapı bıraktığın anda hormonlar hemen çalışmaya başlar ve mutlu son

yaşın ne olursa olsun 1-2 sene evliliğin tadını çıkar bence.bebek olunca ister istemez engel oluyor.biz condom kullandık korunmayı bıraktıktan sonra 2. ayda hamile kaldım.dediğim gibi biraz gez toz eşinle paylaşımların çoğalsın bebek nasıl olsa oluyor.er yada geç.

bence de hiç korunma derim güzelim.....
nelerin seni beklediğini bilemezsin....

Ben 19 yaşında olduğum halde asla korunmayı düşünmedim ve 8. ayda gebe kalabildim,istediğimiz anda olması çok düşük bir olasılık,bildiğiniz gibi de %25 lik bir şansımız var gebelik için,ben acizane düşüncelerimi bildirdim takdir sizin.

hamile kalmak giderek zorlaşıyo..bakıyorum etrafımada ha deyince hamile kalabilen gittikçe azalıyo...eğer çocuk istemiyorsan vede korunmayı bıraktığım gibi hamile kalmak istiyorum dersen prezervatif öneririm..ben 4 sene kullandım ve 9 aydır uğraşıyorum olmuyo...ama prezervatif hormonlara bişey yapmadığı için en zararsız yöntem...fikrimide soracak olursan sakınnnn korunma....ne çok yazdım ya ne dertliymişim bu konuda

bende 21 yasinda evlendim hapi 1 sene kullandim 9 aydir korunmuyorum ama hala hamile kalabilmis degilim insan istedigine hamile kalamiyor ne yazikki simdiki aklim olsaydi hic korunmazdim en azindan hapla korunmazdim, simdiden mutluluklar dilerim Allah tamamina erdirsin

benim bütün yeni evlilere ve evlenecek oanlara önerim var. eğer yaşınız ilerlememişse eşiniz korunsun. ama yok yaşınız 30 ve üzeri olduysa korunmayın yol yakınken bebek sahibi olun derim. bebek aramak kadar kötü birşey yok çünkü

arkadaşlar öncelikle sevgili crazy korunayımmı korunmayayım mı diye sormamış.
Sevgili crazy ben yaklaşık 2 yıllık evliyim 4 aylıkte hamile.Biz evlanmeden önce seninle aynı telaşa girdim.buarada 22 yaşında evlendim.eşim de ben de hap kullanmamı istemedik sağlık ocağına gidip ebeyle konuştum hap kullanmayı aklından bile geçirme dedi herbünyede nasıl etki yapacağı belli olmuyomuş.Açıkcası biz condom kullanmaktan hiiiiç hoşlanmadık.benim adetim düzenli olduğundan takvim yöntemiyle beraber geriçekilme yöntemini kullandık hamile kalmak istediğikten sonraki 2. ay da çok şükür oldu.bi de olur ya kaza falan ilişkiden sonra 72 saat içinde alınıp gebeliği önleyenilaçlar da var ama yılda an fazla 2 -3 kere kullanılmalıymış yani lazım olur bi gün biraz açık oldu ama napalım bu arada evliliğinde MUTLULUKLAR dilerim.

Arkadaşlar bırakın çocuk istemiyorsa korunsun.hem soru korunayımmı korunmayayımmı değil nasıl korunabilirimyerimseniben

Benimde evlenmeme 40 gün kadar kaldı..Ve bende doğum kontrol hapı kullanıcam..Ayrıca böyle kulaktan dolma şeylere inanmayın lütfen doğum kontrol hapı kullanılırsa çocuk olması zorlaşır vs gibi..

Benim nişanlım eczanede çalışıyor ona söylediğimde ben bile öyle bişey duymadım varmı öyle saçmalık dedi..Daha sonra yine araştırdım ama yok öyle birşey..

Ayrıca benim ablamda ilk evlendiğinde doğum kontrol hapı kullandı 2 sene boyunca..Bıraktıktan sonrada hamile kaldı fisfisfis Mutlu günler yerimseniben

bence de prezervatif ya da geri çekilme derim.Buda size kalmış tabi...Adet düzenliyse olasılık yüksek günlerde dikkat edersin biraz yine korunmuş olusun.

arkadaşlar iki ay sonra evlenicem hangi korunma yöntemini önerirsiniz en zararsızı ve etkilisi nedir ? ben hap kullanmak istiyorum ama annem hap kullanmanın sakıncalı olduğunu daha sonra çocuk istediğimde zorlanabileceğimi söylüyor bu arada yaşım 30 kararsızım ne yapmalıyım yardım edermisiniz hap kullananlar ne düşünüyor acaba?

canım diğer arkaslar doğru söyluyor haklı olabilirler anne olmak o kadar kolay olmayabilir yasın dolayısyla hapla korunursaan birazdaha zorda olabilr esinin korunması daha iyi olabilir ama sunuda unutma yeni evliliklerde bazı sorunlar olur istersen 10 yıldır birbirini tanı fark etmez dolayısyla bi 7 8 ay kadar evliği tanı esini tanı sevgini doyasıya yasa tadını çıkar sonra zaten sende isticeksin o zamana kadar ve birlikte saglıklı bi sekilde anne ve baba olmanın yolunda ilerlersiniz...:emir_bebek:

ben 1 ay korunmuştum prezarvatifle 19 ay oldu hala hamiş olamadım. bunun garantisi yok hemende kalabilirsin geçde kalabilirsin. bebek istiyorsanız eğer korunmayın daha iyi olur sizin için. yaşlar gidiyor her geçen gün daha tedirgin oluyor insan.

Bence doğum kontrol ilaçları insanın bünyesini bozuyor .Ben evlenmeden 1 ay önce başlamıştım her ihtimale karşı beni korusun diye.sonra evlendikten sonra 2 ay boyunca hiç adet olmadım ve innanırmısınız kızlar hapı bıraktıktan 3 gün sonra adet oldum.
Canım bence prezervatif ve geriçekme en sağıklısı korunma yönünden.Sonuçta vücuduna yumurtalıkları tembelleştirici ilaç almamış olursun

evlendiğimden beri ben hapla korunuyorum çünkü bu iki tarafıda mutlu ediyor bu bir gerçek ama yaşın 30 olmuş eğer borcunuz vs olmayacaksa korunma bence. ayrıca annenin dediğine katılmıyorum haplar gebeliği o kullandığın ay için engelliyor yani hormonlarını durduruyor amaaaaaa o hapı bıraktığın anda hormonlar hemen çalışmaya başlar ve mutlu son

üzgünüm ama ben sevocan sana katılmıyorum haplar hamile kalmayı bıraksanız dahi etkiliyo bırakın hapı uzun süreli korunmalarda geri çekilme yöntemi bile hamile kalmayı zorlaştırıyo bende olduğu gibi ukalalık olarak değerlendirmezsen bencede çok büyük bir problemin yoksa yaşın 30 olmuş bekleme derim hem arkadaşların dediği gibi belli bir yaştan sonra bebek sahibi olmak hiç okadar kolay olmuyor bu sitede bunu yaşayan çok fazla arkadaşımız var bebek sahibi olabilmek için okadar para harcayıp sonunda hüsrana uğrayanlar bence sende ii düşün ona göre bir kara ver sana mutlulukların en güzelini ve en büyüğünü dilerim kuracağın yeni yuvanda bebek sahibi olmak için bekleyenlerinde yüce rabbim enkısa zamanda yüzlerini güldürür inşallah hepinizi öpüyorum Şeniz

doğum kontrol hapları kimilerinin hormonal dengesini bozarken kimilerini düzene sokuyor yani bu kişiden kişiye göre değişiyor mesela bana doktorum hap tavsiye etmedi.oyüzden eşim korundu.bence en sağlıklısı bi doktora gidip hormon testi yaptırıp ona göre yöntemi belirlemek.deri altı implantları ve iğneler de var aylık ve üç aylık olmak üzere onları da araştırmak lazım ve bir de diyafram var tabi(kadın prezervatifi)

X