Yeni evlendim ama hala evimiz yok

Bildigim kadariyla sirket size baslangicta taahhüt ettigi teslim tarihinde -herhangi bir sebepten ötürü- daireyi teslim edememisse kira desteği, tazminat vs adı altında bir odeme yapmak zorunda. Imzaladiginiz satış sozlesmesini inceleyin, gerekirse bir avukata danışın. En azindan zararinizi tazmin eder, bu surecte de esyali kiralık, otel gibi secenekleri hakettiginiz o ucretle karsilamis olursunuz.
Evet şok mantıklı

Yazılı olarak mı bildiriyorlar peyzaj bitmedi diye? Bana da kötü kokular geldi. Yerinizde olsam belediye, tapu resmi kurumlara gider sorar öğrenirdim. Ne derlerse he diyip oturmayın kendiniz araştırın. Hepsinden önce tapu var mı elinizde?
Tapunuz çıkmıştır diye mesaj geldi gidip alacağız yüz yüze görüşücez bide hiç görüşmedik

Peyzaj çalışması yalanına inandınız mı?
Tapuyu aldınız mı?
Aldı iseniz kat mülkiyeti mi? Kat ittifakı mı? Arsa tapusu mu?
İskan vs sorunu varsa çok beklersiniz.

Bir sürü kaçak daire, planın dışına çıkma, büyük daire olsun diye çıkma yapmış ise…. İnşallah yapmamıştır…

Eşyalı ev tutunuz bence…. Eviniz bitince taşınırsınız.

Tapunuz çıkmıştır diye mesaj geldi gidip alacağız yüz yüze görüşücez bide hiç görüşmedik
Kimden nereden geldi mesaj? Nasıl yüz yüze görüşmediniz, dünya kadar para saymışsınızdır kimseyle muhatap olmadınız mı? Kardeşim kusura bakmayın karı koca çok rahat göründünüz bana. İçinde yaşadığınız ülkenin gerçeklerinden haberdarsınız değil mi? Başka sorun olsun veya peyzaj vs 4 ay ileriye atılsın hadi orasını anladık elinizde tapu yok?? Kaçak mı, projeye aykırı mı yapıldı, imar iskan ruhsat vs problemi mi var nasıl araştırmazsınız? Kocanıza bırakmayın bu işi gidin kendiniz sorun soruşturun. Çünkü kocanız her beceriksiz erkeğin düşüneceği şeyi düşünmüş, ailemin evine gideriz.

Peyzajın ne olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bitmiş evle binanın dışına yapılacak bahçe düzenlemesinin alakası ne?

Pazartesi tapuya gidin acil. Evinizi gördünüz mü siz? İçine girdiniz mi yani? Peyzaj bahane (ne alaka zaten) yukarıda arkadaşlar da yazmış.

Olay anamda kalırızdan daha büyük, adamlar batmış olabilir tapu çıkmamış olabilir, durumun ciddiyetinin farkında mısınız? Kocanız pasif sanırım siz gidip peşine düşün. Yüz yüze görüşmeden para saymanız da büyük saçmalık.

Şimdi bu şükürcü teyzeler gibi konuşmak istemem ama çok şükür ki en azından bir ev sahibi olabilmişsiniz, bu devirde bu imkansız denecek kadar zor. Biraz daha sabır edin, evet sıkıntılı, sürekli ertelenmesi sinir bozucu ama eninde sonunda kendi evinize yerleşir düzeninizi kurarsınız Allah'ın izniyle. Bu süreçte eğer maddi anlamda sıkıntı olmayacaksa bir airbnb bakabilirsiniz 1+1 veya 1+0, uygun fiyatlı bir şey. Sanki bir tatil gibi düşünün. İlerisi istediğiniz gibi olur inşallah ama yarın ne olacağımız belli değil, bugünün keyfini çıkarmaya bakın hele iyi anlaşabildiğiniz bir eşiniz varsa, 4 ay çabucak geçer.

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce evlendim siteden ev aldık ama evimiz hala peyzaj çalışmasında diyip bizi oyalıyor 2 aydır gezip duruyoruz orda burda kalıp duruyoruz ve şuan 4 ay daha ileri atılıyor ev eşim annemlerde kalalım onlar da anne anneme geçicek diyor ama ben artık kendi düzenim olsun istiyorum kendi yatağımda yatmak istiyorum bu süreçte kiraya geçsek 4 ay için gereksiz geliyor evet ama uzayadabilir bu tarih çok kafam karışık yardım plase

Evinize yerleşmeden neden evlendinizki🤦🏻‍♀️
İsteğinizi anlıyorum ama olan şeyler belli.
Ya biriyle yaşayacaksınız, ya kirada yada otelde.

Ayrıca tapunuzu felan aldınızmı? Herşey sağlammı? Dolandırılmış olma ihtimali?

Hiçbir müteahhit sadece peyzaj işleri için sizi engellemez. Hatta iskan alınmış ve oturum izni olsa siz yerleşin peyzajı biz zaten yaptırıcaz vs diyerek devam ederler. Büyük ihtimalle projede inşaat sırasında müdahalede bulundular ve şu an sorun yaşıyorlar. İskan alınmazsa zaten bağlanan elektrik su şantiye için bağlanmış oluyor ve ekstra pahalı ödüyorsunuz. İskan almadan evinize geçmeyin ve kaçak olarak oturmayın. Sonrasında kaçak alırsa eğer imar affı için projeyi yeniden ruhsatlandırmanız gerekir 1.100 daire birleşerek. Ben olsam uygun fiyatlı iyi kötü bir kiralık eve geçerdim çünkü 2 ay olan 4 aya çıkmışsa 4 ay olan planlama da bir seneye bile çıkabilir.

Ayrıca asla müteahhittin peşini bırakmayın tüymesinler :KK43:

İlerleyen süreçte eğer konuyu güncellerseniz bilgim ölçütünde size yardımcı olmaya çalışırım umarım evinize rahatlıkla yerleşebilirsiniz :')

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce evlendim siteden ev aldık ama evimiz hala peyzaj çalışmasında diyip bizi oyalıyor 2 aydır gezip duruyoruz orda burda kalıp duruyoruz ve şuan 4 ay daha ileri atılıyor ev eşim annemlerde kalalım onlar da anne anneme geçicek diyor ama ben artık kendi düzenim olsun istiyorum kendi yatağımda yatmak istiyorum bu süreçte kiraya geçsek 4 ay için gereksiz geliyor evet ama uzayadabilir bu tarih çok kafam karışık yardım plase
Eşyalı ev tutun veya apart öyle göçebe gibi yaşanır mı? O ev şak diye teslim edilmez kış sezonu bitince verirler anca

İki ay sonra teslim diye aldığım eve 1 sene sonunda ancak taşınabildim. Söyleyeceklerim bu kadar.

Peyzaj tamamlanmadan eve oturum izni verilmiyor doğru bu konuda kandirilmiyorsunuz. Durum müsaitse eşyalı 1+1daireye çıkın, evliliğin en güzel zamanlari kimsenin kahrını çekmeyin bence , birde bebek yapmayın bu süreçte

Onun bunun evını işgal etmek ne demek
Evlenme cesareti gosterdıysenız kendı yuvanızı kurmayı da bıleceksınız.
O kiranın altına elını koyacaksınız
O peyzaj iskan her neyse problem, tunelın sonunda ışık henuz gorunmuyor
Yani belli ki daha yolunuz var
Buna guvenerek aylar gecırılemez ıkı yılı bulur

Peyzaj ne alaka ya? İskan olmasın o. İnşaat gerçekten ne durumda gidip gördünüz mü? Gerçekten peyzaj mı yapıyolar?
Ev bitmiş görünüyor peyzajı yapmaya başlamışlar bile belediyeyle ilgili bi sıkıntı olduğu söyleniyor ev istanbul Anadolu yakasında şehriyaz Beşevler sitesi

Esyali ev tutun yada kayinvaldeniz ile idare edin gercekten mantıksız kira çünkü taşınmak hic kolay degil esyalarinizin yipranmasi da cabasi olur üstüne evet cok zor ama idare edeceksiniz artik

X