Yeni ev sahibi evden çık hemen diyor ne yapmalıyız 😞

Ayni durumu eşimle ben yaşadım daha lohusaydım üstelik düşünebiliyormusun evden çıkmamiz gerektigini söyledi sırf kendi oglu oturucak diye ustelik biz oturali daha 2 sene olmuştu başta söyleseydi oğlum oturacak diye bizde mağdur edilmezdik öyle sinirlerim bozulmuştu ki zor bela evi taşıdık üstelik ben emziren bir kadın siz düşünün yani onca eşyayı el kadar bebekle nasil tasiyabilirdik vicdansizlik baska birsey degil haram zehir zıkkım olsun dökülen bunca paralar
Sizin durumunuzla konu sahibininki aynı değil ki ama siz resmen mağdur olmuşsunuz. Konu sahibinin durumu daha farklı. Adam evi satmış yeni ev sahibi kiracıyı oturtmak istemiyor. Bu son derece normal bi şey.

Niye etik olmasın, yasanın kendilerine verdiği hakkı kullanıyorlar. Alan kişi evde kiracı olduğunu bilerek aldı, dağ başı değil ki burası çık deyince kiracılar da hemen çıksın. Alan kişi kendi haklarını , süreleri de iyi araştırıp alsaydı o zaman, işine gelmiyors boş ev alsaydı.
Yasa o hakkı sadece 6 ay veriyor peki ya sonra ne yapacak konu sahibi.. bunu da 6 ay sonra mı düşünecekler..

Niye etik olmasın, yasanın kendilerine verdiği hakkı kullanıyorlar. Alan kişi evde kiracı olduğunu bilerek aldı, dağ başı değil ki burası çık deyince kiracılar da hemen çıksın. Alan kişi kendi haklarını , süreleri de iyi araştırıp alsaydı o zaman, işine gelmiyors boş ev alsaydı.
Hafendi siz konuyu okuduğunuza emin misiniz? Hemen dan diye çıksın yazdığımı hatırlamıyorum neye yükseldiniz bu kadar? Normalde 6 ay içinde çıkması gerek ama konu sahibi kiralık ev bile bakmıyor, ev satın alınca çıkıcam diyor.

Daha ev alacak peşinatı yok. Babası bir şey satıcakmış da kalanını da kredi çekicekmiş de falan fistan. bankalar şu an kredi vermiyor. Konu sahibinin mevcut durumunda ev satın alması çok çok zor. Ev alamazsan napıcaksın diye soruyoruz cevap yok. Nasılsa yasal olarak hemen çıkması gerekmiyor diye ben ev alınca çıkıcam diyip kiralık ev bile bakmamak yasal hakkın kullanımı değil yasal hakkın kötüye kullanımıdır.

Sizin durumunuzla konu sahibininki aynı değil ki ama siz resmen mağdur olmuşsunuz. Konu sahibinin durumu daha farklı. Adam evi satmış yeni ev sahibi kiracıyı oturtmak istemiyor. Bu son derece normal bi şey.
Evet farkindayim ben sadece açiklama getirdim konuya

Hafendi siz konuyu okuduğunuza emin misiniz? Hemen dan diye çıksın yazdığımı hatırlamıyorum neye yükseldiniz bu kadar? Normalde 6 ay içinde çıkması gerek ama konu sahibi kiralık ev bile bakmıyor, ev satın alınca çıkıcam diyor.

Daha ev alacak peşinatı yok. Babası bir şey satıcakmış da kalanını da kredi çekicekmiş de falan fistan. bankalar şu an kredi vermiyor. Konu sahibinin mevcut durumunda ev satın alması çok çok zor. Ev alamazsan napıcaksın diye soruyoruz cevap yok. Nasılsa yasal olarak hemen çıkması gerekmiyor diye ben ev alınca çıkıcam diyip kiralık ev bile bakmamak yasal hakkın kullanımı değil yasal hakkın kötüye kullanımıdır.
Ben konu sahibi suan ev bakiyor mu ne dusunuyor bilmiyorum. Bakmasin otursun 6 ay sonra baksin demiyorum. Yasanin onlara verdigi sure var, bu sureyi kullanmak en dogal haklari, hala oturmalari etik degil kismina katilmiyorum sadece. 6 ay icinde bir cozum bulurlar herhalde yoksa tahliye davasi acma hakki var yeni malikin tabi ki

Ben konu sahibi suan ev bakiyor mu ne dusunuyor bilmiyorum. Bakmasin otursun 6 ay sonra baksin demiyorum. Yasanin onlara verdigi sure var, bu sureyi kullanmak en dogal haklari, hala oturmalari etik degil kismina katilmiyorum sadece. 6 ay icinde bir cozum bulurlar herhalde yoksa tahliye davasi acma hakki var yeni malikin tabi ki
İyi de konu sahibinin ne düşündüğünü bilmiyosanız neden söylediğime muhalefet oluyosunuz ki? Ben konu sahibinin yaptığına etik değil dedim. Hemen çık evi boşalt mı yazmışım? Yeni ev sahibi oturacaksa evi boşaltmaman etik değil dedim. Çünkü kendisine ev almadan evden çıkma gibi bir düşüncesi yok. Kiracı kendisine ev alana kadar kirada oturduğu evde yaşayabilir diye yeni bir düzenleme geldi de benim mi haberim yok?

Teyzenize danışsanıza. Muhtemelen yasal prosedürü bizlerden daha iyi biliyordur,neler yapabilirsiniz süreçte, ev sahibi kapıya gelirse ne olur vs en doğru bilgiyi verip,yönlendirmeyi yapar diye düşünüyorum.
Zaman kazanırsınız belki bir yolu vardır,sonra zaten ev almasanız bile kiralık bir yer bulup çıkarsınız zira ev sahibi sizin ev almanızı bekleyemez,2 sene kredi alamasanız 2 sene mi bekleyecek? Sizinde ne zaman ev alabileceğiniz belirsizmiş.

2 sene içinde oğlunun evleneceğini nereden bilsin Allah aşkına? Beklemiş, sözleşme zamanı gelince yenilememiş sözleşmeyi ne var bunda? Belki ben oturmaya devam edicem demişsiniz de adam istememiş işte istemek zorunda mı? Adamın evi sonuçta, sözleşme zamanı boyunca ses etmemiş çık dememiş sözleşme bitince çıkmanızı istemiş. Ay böyle kiracılar olduktan sonra ev sahiplerinin işi de zor.
Valla öyle bir bilirler ki kaz gelecek yerden tavuk esirgenir mi hiç açın şu gözünüzü artık.Asıl bizim gibi mağdur edilenler için daha zor ev sahiplerinin umurunda mıki ne yaşadığımı bilmediğiniz için buradan laf yetiştirmek kolay geliyor size aynı durumu yaşamış olsaydınız bu kadar rahat konuşabilirmiydiniz acaba..

Valla öyle bir bilirler ki kaz gelecek yerden tavuk esirgenir mi hiç açın şu gözünüzü artık.Asıl bizim gibi mağdur edilenler için daha zor ev sahiplerinin umurunda mıki ne yaşadığımı bilmediğiniz için buradan laf yetiştirmek kolay geliyor size aynı durumu yaşamış olsaydınız bu kadar rahat konuşabilirmiydiniz acaba..
Ablacım bak şu anda bekarım ve aday adayı bile yok. Evimiz olsa bu ihtimali düşünmeden kiraya veririz. Çünkü sevgilim bile yok. Ama 2 sene içerisinde birini bulup evlenmem imkansız değil.
Senin yaşadığın sana zor ama karşı tarafta evini kullanmak istiyor. Sen onun evinde oturmak istemişsin ama o istememiş ve sözleşmeyi yenilememiş. Bu adamın en doğal hakkı. Ben yaşasaydım bende zorlanırdım ama adama da beddua etmezdim çünkü haklı değilim.

Valla pekte haklı sayılmazlar arkadaş en başında söylemezler niye çünkü işin ucunda para var kafaları estiği zaman evi boşalt yok oglum oturacak yok şu yok bu oturacak hesabina girerler. yaa iyide birileri illa oturacak diyede sen bu insanlari magdur edemezsin ki o zaman bir ev sahibi olarak en başında söyleyeceksinki kiracı da ona göre oturacak ev sahipleri de azıttı bence artık aynı durumu ben yaşadım bizzat 2 sene oldu oturali sözleşmemizin bitmesini beklemiş it herif ben belki 2 senenin sonunda tekrar oturmaya devam edicem tekrar imzalicam sözleşmemi işte o kadar çakallar ki çakalliklari orada zaten neymiş efendim oglu oturacakmis dügun yapmiss ehh be adam başta söylesene parayi verirken iyimiydi yani var böyle vicdansız ev sahipleri üstelik yeni doğum yapmıştım ben düşünsenize sürekli emziren bir annesiniz el kadar bebekle hangi işin ucundan tutabilirdiniz ki sırf oglu oturacak diye mahvetmişlerdi bizi yani bunun neresi adilki yani o adam 2 sene icerisinde oglunun dugun yapip oturacagini bilmiyormuydu sanki vicdansizlik baska bisey degil böylelerine haram olsun dökülen paralar bogazlarinda kalsin
Siz iyimisiniz ya?
O nasıl beddua öyle, ki haksız beddua sahibini bulur, bebeğiniz var hiç birşeyden korkmasa ondan korkar insan.
Adam size evini KİRAYA vermiş. BELİRLİ bir miktar karşılığında BELİRLİ bir süre oturun diye. Al ev senin olsun, sana hibe ediyorum hayrını gör dememiş. İster oğlu evlenir ister kızı. Sizene? Evi varkende tabiki oğluna verir, siz neyi oluyorsunuz? Adamın evine aylık küçük bir miktar ödüyorsunuz diye sahibi olmadınız, çık dediyse çıkacaksınız. Kafaya bak. Tutmadan önce siz araştırsaydınız madem evlilik yaşında çoluk çocuğu varmı, yakın zamanda çıkarırmı diye düşünseydiniz, az da çakal siz olsaydınızda mağdur olmasaydınız? Adam sizinle 20 yıllık sözleşme yapmak istese imzalarmıydınız? Belki 2 sene sonra çıkıcam niye imzalayayımki derdiniz, adamda size süresi dolunca vermiş çıkşı. Herşey usulüne uygun, siz hala beddua edebilirsiniz tabii.

Valla pekte haklı sayılmazlar arkadaş en başında söylemezler niye çünkü işin ucunda para var kafaları estiği zaman evi boşalt yok oglum oturacak yok şu yok bu oturacak hesabina girerler. yaa iyide birileri illa oturacak diyede sen bu insanlari magdur edemezsin ki o zaman bir ev sahibi olarak en başında söyleyeceksinki kiracı da ona göre oturacak ev sahipleri de azıttı bence artık aynı durumu ben yaşadım bizzat 2 sene oldu oturali sözleşmemizin bitmesini beklemiş it herif ben belki 2 senenin sonunda tekrar oturmaya devam edicem tekrar imzalicam sözleşmemi işte o kadar çakallar ki çakalliklari orada zaten neymiş efendim oglu oturacakmis dügun yapmiss ehh be adam başta söylesene parayi verirken iyimiydi yani var böyle vicdansız ev sahipleri üstelik yeni doğum yapmıştım ben düşünsenize sürekli emziren bir annesiniz el kadar bebekle hangi işin ucundan tutabilirdiniz ki sırf oglu oturacak diye mahvetmişlerdi bizi yani bunun neresi adilki yani o adam 2 sene icerisinde oglunun dugun yapip oturacagini bilmiyormuydu sanki vicdansizlik baska bisey degil böylelerine haram olsun dökülen paralar bogazlarinda kalsin
Diliniz ne zehirli öyle, Allah kim için ne diliyorsanız bin katını size yaşatsın. Adam 2 yıl içinde oğlunun evleneceğini nerden bilsin? Kirada evi varken oğlu mu kiraya geçsin ne bencilsiniz.

Evi varken neden adamın çocuğu kirada oturacak iyi misiniz ? Adam müneccim mi nerden görsün iki sene sonrayi ? Sanki iki ay sonra çik demiş. Bir de beddua ediyor hiç te korkmuyor kendi cocugumdan çıkar diye. O kadar kolay madem siz alsaydiniz bir ev hibe ederdiniz sizin gibi birine

Ne yani kendi evi dururken oğlunu başka evde mi oturtsun adam? Ne demek sırf oğlu oturacak diye bizi çıkardı bu nasıl saçma mantık 🤦🏻‍♀️

Evi varken neden adamın çocuğu kirada oturacak iyi misiniz ? Adam müneccim mi nerden görsün iki sene sonrayi ? Sanki iki ay sonra çik demiş. Bir de beddua ediyor hiç te korkmuyor kendi cocugumdan çıkar diye. O kadar kolay madem siz alsaydiniz bir ev hibe ederdiniz sizin gibi birine
Bu zamanda evi kiraya vermek çılgınlık onu anladım ben 😐

Parayla dert sahibi olmak isteyen ev alıp kiraya versin 😒 şaka gibi neredeyse evi kendisine hibe etmedi diye beddua edecek. Bende iki küçük çocukla ev taşıdım bir kişi yardımcım yoktu ölmedim yani zor oldu ama hallettik bu kadar dramaya ne gerek var yok emiyormus bilmemne. Kendi çocuğum neden kirada otursun evim varken ?

İlk ev sahibi çıkarmaya uğraşmış çıkmamışsınız, ikincisi uğraşıyor yine çıkmamak için direniyorsunuz. Resmen kiracı terörü. Çıkacaksınız kardeşim insanların evinden, evi varken adam neden kirada otursun?
Mağdur edebiyatı yapıp haklısın denmesini istiyorsun ama net bir şekilde haksızsın. Yasal süreni kullan ama insanları da zor durumda bırakma.

X