Yeni ev sahibi evden çık hemen diyor ne yapmalıyız 😞

İnsanlara neden beddua ediyorsunuz bu sinir stres nedir hanimefendi
Kimse beddua etmiyor ne niyetle cikarildiysam aynisi karsilik bulsun diyorum nerden bileyim adam sahtekar ikiyuzlu belki mağdur olan bensem bunuda söylemek hakkim öyleyse

Vla

Ne olursa olsun kendi evi olmasi adamı hakli yapmaya yetmez biraz vicdanen de düşünmek lazım bizde istemezdik boyle bir şeyle karşılaşmayı üstelik en zor zamanimizda ben otururken 2 sene için oturmadim sonucta aslinda buradan bakildiginda ev sahibide kiracıda zor durumda kaldı ama kim yüzde yuz hakli Allah bilir bakınn kiracı her zaman mağdur durumda kalandır bu zamanda evin yoksa yandın demektir adam bizi hangi niyetle cikardiysa veya bile bile söylemediyse zaten ilahi adalet yerini bulacaktır sıkıntı yok
Kiracı her zaman mağdur değildir. Sen ve konu sahibi gibi kiracılar olduktan sonra mağdur olan ev sahipleri de vardır

Kendinize ev alın ozaman, paşa paşa oturun.
Çok kolay nasılsa ev sahibi olmak.
Sonra birtane daha alın onuda sizin gibi bir kiracıya hibe edin.
Bebeği varken taşınmışda mağdur olmuşta falanda filanda
Dünyada bebekli taşınan ilk ve tek sizsiniz zaten, kimse öyle birşey yaşamadı nasıl anlasın sizi.

Kimse beddua etmiyor ne niyetle cikarildiysam aynisi karsilik bulsun diyorum nerden bileyim adam sahtekar ikiyuzlu belki mağdur olan bensem bunuda söylemek hakkim öyleyse
Siz İyimisiniz çok diyince sahdekar mi oluyor adam ya hanımefendi mecbur cikicaksiniz o kadar süre vardı önünüzde tek çocuğu olan siz degilsiniz taşınan çocuklu taşınan insnalar çok adamın evi ömür boyu oturamazsiniz gidin ev alın o zaman rahat oturmak için

Siz İyimisiniz çok diyince sahdekar mi oluyor adam ya hanımefendi mecbur cikicaksiniz o kadar süre vardı önünüzde tek çocuğu olan siz degilsiniz taşınan çocuklu taşınan insnalar çok adamın evi ömür boyu oturamazsiniz gidin ev alın o zaman rahat oturmak için
Allah herkezi ev sahibi yapsın isteyen kolay değil insan yıpranıyor dışarıdan söz söylemek kolay geliyor . ev sahiplerine göre hava hoş nasil olsa hazırda evleri var kiracı olanlar ne yapsın üstelik bu zamanda hayat öyle göründüğü gibi değil kimse kimsenin ne yaşadığını bilmiyor

Dünyada bebekli taşınan ilk ve tek sizsiniz zaten, kimse öyle birşey yaşamadı nasıl anlasın sizi

Kiracı her zaman mağdur değildir. Sen ve konu sahibi gibi kiracılar olduktan sonra mağdur olan ev sahipleri de vardır
Ev sahibinin neresi mağdur olcak yaa paşa paşa evi var işte yine alir yine kiraya verir

Zor durumdasınız ama o kadar para verip ev alan adam hiç mi haklı degil? Bazı kiracılar yapıştımı bırakmıyor evi. Ev sahibi siz olsaydınız siz de kiracıyı çıkartırdınız.
Benim durumum farkliydi biraz ben o kiracılardan degildim ne yazikki

Millete ne ya? Yok it herifmiş yok yeni doğum yapmış da yok lohusaymış da. İki seneyi bırakın bir günde bile neler değişiyor, baba vefat ediyor, miras malı oluyor, mal dağılıyor mesela. Haram olsunmuş, adamın malının üstünde oturup bir de ortakmışsınız gibi konuşmayın. Oğlu düğün yapmışsa ev lazımsa tabii ki oturacak. Kız bulurken de size mi soracaklardı
Size ne yaa asıl isinize bakin

Dünyada bebekli taşınan ilk ve tek sizsiniz zaten, kimse öyle birşey yaşamadı nasıl anlasın sizi.

Yorumunuzu okurken 2 aylık kiraciyken çıkmış gibi anlıyordum ki , koca 2 sene oturmussunuz. Taşınmak her halükarda kolay iş değil . Bizimde ev sahibimiz sözleşmemiz uzamasına rağmen evi satınca paşa paşa çıktık. Küçük iki çocukla eşimle bı başımıza kolileyip taşındık kısa sürede . Kimseye beddua etmeye hakkimiz yok. Malesef ekonomik şartlar sebebiyle a_b hatta onlarda olmazsa c planı yapariz ki kimse mağdur olmasın. Rabbim herkesin gönlüne göre versin
Ev sahibine göre degisir ne yazikki adam ikiyuzluyse ben napiyim hakedene hakettigini verceksin

Allah herkezi ev sahibi yapsın isteyen kolay değil insan yıpranıyor dışarıdan söz söylemek kolay geliyor . ev sahiplerine göre hava hoş nasil olsa hazırda evleri var kiracı olanlar ne yapsın üstelik bu zamanda hayat öyle göründüğü gibi değil kimse kimsenin ne yaşadığını bilmiyor
Bende kiraciyim benimde evim yok bende ev sahibi değilim

teşekkür ederim evet resmen tehdit ediyo bizi 6 aya zaten ev alıp çıkmayı bizde düşünüyoruz ama iki tane okuyan kardeşim var babam annem köyde yazı köye gidip kışın geliyorlar suan mümkün degil çıkmaları. Biz bu şekilde 6 ay süremiz var diyerek konuşursak bisey yapamaz degil mi polis zoru falan ?
Adama da yazık ama yeni ev alıyorsun oturmak istiyorsun kiracı çıkmam diyor uğraşıp duruyorsun

Yani adam evi satın aldiysa ve satın aldığı evde oturmak istiyorsa çıkacaksınız başka çare yok.Evi varken neden kira ödesin ki?Biraz empati yapın siz olsanız siz de evinize geçmek istersiniz.
Bu nasıl bir yorum :KK70: Kusura bakma ama kadın dışarıda mı kalsın. Empati yapılacak bir durum yok. Kiralar almış başını gitmiş. Geçen ay bende bu durumdan dolayı babamı kaybettim. Ev sahibi çıkın evimden diye baskı yaptı. Babam strese girdi ve kalp krizi geçirdi. Ben ve babam çalışan iki insandık ve aldığımız parayla zar zor geçinebiliyorduk. Şimdi bir başıma evi ayakta tutmaya çalışıyorum. Aldığım maaş beş buçuk ve ayın sonuna kadar elimde para kalmıyor. Kiranın 4 5 olduğunu düşünüyorum kardeşim annem ben sokaklarda kalırdık her halde. Seneye kadar zamanımız var. İnsanlar çok aç gözlü.

Bu nasıl bir yorum :KK70: Kusura bakma ama kadın dışarıda mı kalsın. Empati yapılacak bir durum yok. Kiralar almış başını gitmiş. Geçen ay bende bu durumdan dolayı babamı kaybettim. Ev sahibi çıkın evimden diye baskı yaptı. Babam strese girdi ve kalp krizi geçirdi. Ben ve babam çalışan iki insandık ve aldığımız parayla zar zor geçinebiliyorduk. Şimdi bir başıma evi ayakta tutmaya çalışıyorum. Aldığım maaş beş buçuk ve ayın sonuna kadar elimde para kalmıyor. Kiranın 4 5 olduğunu düşünüyorum kardeşim annem ben sokaklarda kalırdık her halde. Seneye kadar zamanımız var. İnsanlar çok aç gözlü.
Öncelikle başınız sağolsun ama konu sahibinin durumu sizinle aynı değil ki konu sahibi 5-6 yıldır o evde oturuyormuş önce ki ev sahibi çıkmasını istemiş konu sahibi de ev alıp öyle çıkmayı istiyor kredi cekememisler (ev alacak kadar ellerinde bir miktar para var o zaman)

Adam da evi satmış ev sahibi kendi oturacakmis zaten ihtar çekerse çektiyse 6 ay süresi oluyor taşınmak için ama dediğim gibi ev alıp çıkmak istiyorlarmış ellerinde ki paradan 1 yıllık peşin kira ödeyip çıkabilirler.

Yeni ev sahibi evde oturulan süreyi goz önüne alarak emsal değerlere göre zam yapabilir .

Başınız sağolsun.Yorumum hoşunuza gitmemiş ama ev sahibi sonuna kadar haklı tabi ki.Evet geçim artık çok zor kiralar çok yüksek olabilir ama bu devirde ev almak da kolay değil.En kötü evler 1milyondan başlıyor.Adam onu başarıp evini aldıysa evinde oturmak istemesi kadar doğal birşey olamaz.Neden evi varken başkasına kira ödesin adam.Biraz empati lütfen.Bu devirde herkes kendini düşünmek zorunda.

Ev sahibinin neresi mağdur olcak yaa paşa paşa evi var işte yine alir yine kiraya verir

O kadar kolaysa kendiniz de alın kiraya da vermeyin direk hibe edin

Başınız sağolsun. On tane evi olup sırf daha fazla kiraya vermek için kiracıyı çıkarmak istemekle ev alıp kendi oturmak için kiracıyı çıkarmak istemek aynı değil ki. Biz ev aldığımız zaman içinde kiracı vardı çıkmasını istedik tabiki. Kiracı da kiralari bahane ederek çıkmak istemeisti. Ne yapacaktım iki kucuk çocukla hem ev borcu ödeyip hem kira mi odeyecektim kiracı yüksek kiraya geçmek istemiyor diye ? Bazı konularda haklı haksız yoktur kiracı yönünden bakarsan kiracı haklı ev sahibi gözüyle bakılırsa kendisi haklı. Suçlu insanları bu duruma getirenler malesef.

X