Yengem

Aynen yoksa çalışmasın banane bu kadar ağlasip sonra çalışmam demesi garip olan zaten

Bende öyle düşünüyorum yoksa illaki çalış diye dayatmiuoruz bizde o gelmeyince bizimde içimizden gitmek gelmiyor sanki çünkü çoğunluk olarak biz burda fazlayız hem onlar küçük onlar gelmeli ve illaki yengem kötü demiyorum bizimde hatalarimz var bizde gitmiyoruz sorun bize yakınken kendi memleketine her yıl gidiyor olması bize gelmeye gelince yok

Abin gibi bir eş dostlar başına yengen istediği gibi at oynatıyor belli ki. Yol parasının bile hesabını yapacak durumda olsalardı mutlaka bir işe girerdi bence, memleketinde yaşayan için çok zor olmamalı

Siz gidin madem özlediniz

Abinizin arabası var mı otobüsle mi gidiyor? Tek maaşsa otobüs gerçekten 4 kişiyi zorlayabilir
Anne babanızın niye gitmediğini anlamadım. Siz yeğeni özlüyoruz diyorsunuz ama biraz da onlar küçük onlar gelecek kafasındasınız

Siz gidin yol uzun geliyorsa uçakla gidin. Beklemekte kirilmakta haklisiniz ama gerçekten özleyen atlar gider. Anne babanız çok özleseydi giderdi inat yapmişsiniz biraz.

E uçak da mı yok? Ama gerçi bahane bunlar. Gelmek isteyen dağı deler de gelir. Sizinle görüşmek istemiyor belli ki. Yapacak bir şey yok.

Sizle kan bağı yok ki. Tercih edecekse öncelik kendi anne babasıdır. Gidecekse oraya gider.

Siz davet ediyorsanız biletini alabilirsiniz. Abiniz parayı kazanansa biletleri o ayarlasın. O kadar mı pısırık yoksa o da masraf olur diye mi yeltenmiyor?

asıl sorun abinizin pısırıklığı, ezikliği ama ona hiç değinmeyip özellikle yenge üzerinden yürümüşsünüz. Abinizin gram aklı olsa bu halde olmazlardı

Tam yazmak üzere olduğum yorum. İyi ki pişti olmadık.

İş abinizde bitiyor. Yengenizle bi alakası yok.

Şimdi olay tamam absürt ama şöyle bir durum da var. 5 sene öncenin şartları ile şimdiki şartlar çok farklı.

5 sene önce senede 1 eşimin ailesinin yanına,1 defa da benim ailemin yanına gider, arada fırsat buldukça küçük tatiller yapabilirdik. Pandemide zaten bir yere gidemedik. Sonrasında da maddi anlamda hiç eskisi gibi olamadık. Maddi şartlarımız aynı ancak paranın değeri kalmadı. Uçak, otobüs, araba desen benzin aldı başını gitti.

Evim hiç boş kalmazdı. Şehir dışından sürekli misafir gelirdi. Özellikle bu sene kimse gelmez oldu.

Valla özledim diyen olursa buyurun gelin kapımız açık diyorum. Artık biz de eskisi gibi gidemiyoruz çünkü. Hele asgari ücretin fazlası da olsa o para gel gite yetmez.

Birini görmek isteyen kalkar gider evinde görür. Neden onların gelmesini bekliyorsunuz da siz gidemiyorsunuz?
Hele hele koskoca anneniz babanız lütfedip torunlarına gidemiyor mu? Ben hep görüyorum sömestr olsun yaz tatili olsun büyük ebeveynler ellerne hediyelerini alıp torunlarına gidiyor.
Demek ki siz de en az yengeniz kadar para muhabbeti yapıyorsunuz ki 5 yıldır bekliyorsunuz.

19 saatlik yok çocuklarla oda zorlanacak.Ucak desen fiyatlar malum.
Ama süre çok uzun ya.5 yıl ne demek.Sizde bahane etmişsiniz oda

Yengeniz biraz bahane etmiş gibi geldi, davet ettiyse siz gidin diyeceğim ama yol parasını bahane eden kadın sizin gitmenize de laf eder gibi geldi.
Sizi çok seviyor olsa ne yapar eder gelirdi, çok değişeceğini düşünmüyorum. Ya bilet parası gondereceksiniz ya da konuyu kapatacaksınız değişmez artık yengeniz

Yengeniz ister çalışır ister çalışmaz bu sizi ve diğer aile üyelerini ilgilendirmez.
Madem çok özlediniz siz gidin? neden hep karşı tarafın gelmesini bekliyorsunuz?
ve evet bu devirde hele çoluk çocuk varsa geçim oldukça zor adınız kadar eminmişsiniz kenarda parası olduğuna bu da ilginç geldi bana eğer abiniz 40 bin tl maaş alıyorsa vardır elbet asgari ücretin 2-3 bin üstünü bile alsa bu devirde çocuklu aile birikim yapamaz.
onun dışında son olarak gelmek istememesiniz bir diğer nedeni ise muhtemelen sizi ve eşinin ailesini sevmiyor olabilir yoksa senede bir kere iki kere yol parası ne size çok koyar ne yengenize demek ki kadın gelmek istemiyor çok kafa yormayın bence yeğenleriniz burnunuzda tütüyorsa siz gidin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…