Yengem

Merhaba bayanlar biz 3 kardeşiz ablam abim bende en küçük.Abimle bir yıl arayla evlendik.Yengem ve abim ilk 5 yıl bize yakın bir yerde yaşadılar 5 yildirda yengemin memleketinde yaşıyorlar ve biz 5 yıldır yegenlerimizi göremiyoruz yengeme göre gelmemelerinin sebebi para abim geliyor ama yengem ve çocuklar 5 yıldır gelmiyor ve annem babamda çok üzülüyorlar torunlarını göremiyorlar.buraya yazmamın sebebi bence yengem abartıyor abim tek çalışıyor yengem hep parasızlıktan yakınıyor sende çalış diyoruz ben asla çalışmam diyor abim asgari ücretinden üstünde maaş alıyor ama yengem bize söylemiyor asgari ücret alıyor diyor ama biz biliyoruz
Ablamın oğlu evlendi geçtiğimiz yaz yine gelmedi yengem annemi arayıp paramız yok yol paramızı görümcelerim karşılasın demiş annemde ablan düğün yapıyor masrafı çok söyleyemem benden içinde iki çocuğu var onun kocasıda tek çalışıyor onada diyemem demiş.annemlerde emekli maaşı ile geçiniyorlar onlarda da yok yani.abim maaşını alır yengeme verir evi o çekip çevirir yengem çok tutumlu insandır hakkını yiyemem ama kenarda parası olduğuna adım kadar eminim ama gelmemesine sebep bulamıyorum
Benimlede her konuştuğumuzda siz zengisiniz diyor sinir oluyorum ikinci çocuğum olmadan önce çalışıyordum evlendikten sonra evimi aldım eşyalarımizi herşeyi eşimle birlikte yaptık ama yengeme hersey alındı mobilyası beyaz eşyası falan eee çalış diyoruz oda olmaz ablam içinde gelinine herseyin en iyisini yaptı diyor ama ablamda köyde oturuyor hayvan bakıyor tarlaya heryere eşiyle birlikte çalışıp yapiyor ama lafa gelince siz zengisiniz diyor ama biz eslerimize yardımcı oluyoruz hayat pahalı biliyorsunuz ama o yapmıyor bizden annemlerden bekliyor abim yokken annemi arayıp para muhabbeti yapıyor hep ablamı zaten düğün geçirdi etti hiç aramadı beni arayıp hep yine para muhabbeti çok sıkıldım ama yegenlerimi çok özledim ne yapmamız gerekir bana bir akıl verin
Yengeniz bana göre bahane buluyor ve burbyandan da ne gelirse kardır diye sürekli para konusunu açıyor.Durumu o kadar kötü olan biri ne yapar ne eder çalışır ya da kendini tutar çocuk yapmaz annen gilin de en doğal hakkı tabii torunlarını görmek istemeleri..Size üzüldüm açıkçası bu yengeden cekersiniz

Uçakla gitsinler niyeti olan gider.anneden çocukları alipta abinizin getirmesi doğru olmaz ki zaten öyle birşey yapmamış .sizin gitmeye niyetiniz yok gelsin diye ona kusur buluyorsunuz oda sizi kafasından savmanin yolunu bulmus .para lafı yapıyor .tencere kapak misali
Kendilerini ağır görüyorlarsa belki gitmek istememeleri gayet normal bence ki insanlar yaşlı ve hasta herkesin durumu da uçakla gitmeye yetmez de bir bilet olmuş kaç bin lira....ki babanın çocukları getirmesi de aşırı normal nasıl benim çocuğumsa eşimin de çocuğudur ya hani...

Ben de neden gitmediğinizi anlayamayanlardanım. Madem çok görmek istiyorsunuz siz gidin. Ayrıca tek maaşla gerçekten zor olur. Yine de böyle sürekli para muhabbetine girenlerden hiç haz etmem.

Bizde her şeyimizi kendimiz yaptık birlikte mucadele ettik ama hiç kimse ama hiç kimse bir kadını çalışmaya zorlayamaz kocası da dahil. Gelmiyorsa gidin görün o kadar basit. Evine çocuklarına eşine sahip çıkan bir yengeniz var çok da mükemmeli aramayın bulamazsınız.

Belli ki yenge sizden hazzetmiyor. Torun görmek istiyorlarsa aileniz gitsin. Yengenizin çalışmaması size niye bu kadar dert oldu onu anlayamadım.

Paramız yok muhabbeti çok mantıklıymış. Ben bunu kullanırım kvme karşı 😄

Merhaba bayanlar biz 3 kardeşiz ablam abim bende en küçük.Abimle bir yıl arayla evlendik.Yengem ve abim ilk 5 yıl bize yakın bir yerde yaşadılar 5 yildirda yengemin memleketinde yaşıyorlar ve biz 5 yıldır yegenlerimizi göremiyoruz yengeme göre gelmemelerinin sebebi para abim geliyor ama yengem ve çocuklar 5 yıldır gelmiyor ve annem babamda çok üzülüyorlar torunlarını göremiyorlar.buraya yazmamın sebebi bence yengem abartıyor abim tek çalışıyor yengem hep parasızlıktan yakınıyor sende çalış diyoruz ben asla çalışmam diyor abim asgari ücretinden üstünde maaş alıyor ama yengem bize söylemiyor asgari ücret alıyor diyor ama biz biliyoruz
Ablamın oğlu evlendi geçtiğimiz yaz yine gelmedi yengem annemi arayıp paramız yok yol paramızı görümcelerim karşılasın demiş annemde ablan düğün yapıyor masrafı çok söyleyemem benden içinde iki çocuğu var onun kocasıda tek çalışıyor onada diyemem demiş.annemlerde emekli maaşı ile geçiniyorlar onlarda da yok yani.abim maaşını alır yengeme verir evi o çekip çevirir yengem çok tutumlu insandır hakkını yiyemem ama kenarda parası olduğuna adım kadar eminim ama gelmemesine sebep bulamıyorum
Benimlede her konuştuğumuzda siz zengisiniz diyor sinir oluyorum ikinci çocuğum olmadan önce çalışıyordum evlendikten sonra evimi aldım eşyalarımizi herşeyi eşimle birlikte yaptık ama yengeme hersey alındı mobilyası beyaz eşyası falan eee çalış diyoruz oda olmaz ablam içinde gelinine herseyin en iyisini yaptı diyor ama ablamda köyde oturuyor hayvan bakıyor tarlaya heryere eşiyle birlikte çalışıp yapiyor ama lafa gelince siz zengisiniz diyor ama biz eslerimize yardımcı oluyoruz hayat pahalı biliyorsunuz ama o yapmıyor bizden annemlerden bekliyor abim yokken annemi arayıp para muhabbeti yapıyor hep ablamı zaten düğün geçirdi etti hiç aramadı beni arayıp hep yine para muhabbeti çok sıkıldım ama yegenlerimi çok özledim ne yapmamız gerekir bana bir akıl verin
yenge kıskanc bence siz gidip görseniz olmaz mı

ne iyi kocaymis abiniz öyle. ben ailene gelmiyorum desem bile ne yapar eder çocukları alır götürür ki 5 yıl. kendimi paralasam da çocukları mutlaka götürür. bence abinizde iş yok

Yani bir yol parası nedir tas. Çatlasa 10 bin eder. Sen ablan annen abin 4 e bölün

Paradan ve paranın yokluğundan bahsettikçe elinde olanın da bereketi kaçar. Yengeniz çok ağzına ve zihnine dolamış. Bu yüzden fakirlik ve yoksunluk psikolojisi yerleşmiş.

X