Yemek yapamayan bir es, anneyim galiba :(

Bulgurun değişik boyutlari var canim. Pilavlik, köftelik filan. Kesin seninki iri olandir.

Ben bulguru şöyle yapiyorum...

Tereyagi az zetinyagi ve salca kavuruyorum... icine küçük ince kıyılmış sogan atiyorum... devam kavuruyorum. Sonra carliston biber ince kıyılmış atiyorum... bi su bardagi bulguru atip, iki cevirip ayni bardagin icinden iki bardak kaynar su ekliyorum...

Kisik atesde demleniyor pilav...

Yavaş yavaş alişirsin...

Istersen ilk firin yemekleri dene. Bence daha kolay oluyor

Ayy Evet çok Teşekkürler yorumunz icin bende poğaçayı Vs çok güzel yaparım kvde yapar ama benimki pastane poğaçası gibi olur ve çabuk bayatlamaz ))))
Her bayan cocuklu ise özellikle Yemek yapmali ama guzel yaparmi o mecburI bir durum değildir herbayanin el yatkınlığı farklıdır ve en önemlisi denemek Surekli denemek ben 21 yasinda evlendim annemde oyle aman aman yemek bilmezdi yapardı hercesit ama siradandi evlendim kayinvalide pasta borek bilmezdi ama yemekleri cok lezzetlidir pilav konusuna girmiyorum bile esimin tarafındaki bayanların pilavlari efsane mevlut kuranda 10 kilo pirincten yaparlar yok boyle bir tat kayinvidenin yemeklerinin guzel olması hem avantajdı hem devavantajdi benim icin iyi tarafi gözlemledim ve bana cok sey kartti kotu tarafi esimin anneden sebep beklentisi yuksekti bir sene oyle bir azim ettimki elimin Ayari oturdu elimde hem lezzetli hem yatkindi zaten elim oturunca degisik seylere basladim yani eliniz oturmadan cok farkli yemeklerI denemeyin bence once el Ayari otursun basit yemeklerle sonra zor farklı yemekler deneyin ben suan akliniza gelicek hiçbir yemekte olcu kullanmam pilavda hatta kekte bile anne usulu gidiyorum sanirim yeni seyler ogrenmeyede cok merakliyimdir cok cesit bilirim ama birokadarda bilmedigim var hala tek kotu tarafi artik annem gorumcemler bazi yakinlarim misafir agirlamada beni asci belledi ve gittiğim kisiler mutlaka tatli bekler elimde yani diycegim kasmayin deneyin bol bol tek cozum bu sikmayin bunun icin caninizi

Ben yalnız yaşıyorum. Başlarda kendime yemek yapmaya çok üşeniyordum, sonra baktım hep fast food türevine abandım ondan sonra ev yemekleri pişirmeye başladım. Minik minik tencereler aldım, ona göre tariflerde verilen ölçülerin yarısını kullanarak yapmaya başladım. Yemek yaparken Youtube'tan videolar izleyerek onunla beraber aynı anda yaparım. Hatice Mazi denen bir hanım var, cidden çok dua ediyorum kendisine ehehe. Tane tane anlatıyor, bütün püf noktaları veriyor. Onun dışında Refika'nın Mutfağı kanalını da takip ediyorum o da çok pratik yemekler gösteriyor. Biraz öğrencilere yönelik ama bazı tarifleri cidden hem çok lezzetli hem de kurtarıcı.

Ooo sen en zorundan baslamissin pilavdan .

Hicbir sey yapamiyorsan sebzeleri firina at. Patates candir.

Yavas yavas ogrenirsin kasma.

mutfağa bir laptop taşıyın yemek yaparken ve birebir yemek videolarına baka baka yapın.
yemek yapmam gerektiğinde bu şekilde hallediyorum ve genelde falso vermiyorum

Biber dolmasini cigden mi yaparsiniz yoksa pirinci ci sogani kavururmusunuz?

Hic canini sikma kimse dogustan asci dogmuyor. Deneye deneye ogreneceksin merak etme.. bazi puf noktalari var mesela onlara da dikkat edebilirsin. Celik tencerede yenekler ayri bir guzel pisiyor mesala. Zeytibyagli sebze yemekleri hep guzel olur onlarla basla yapimi daha kolay.. ve mutlaka icine bir parca seker atmani oneririm. Yemekler bol soganli olunca daha guzel oluyor yanina sarimsak atarsan daha daha guzel.. salcani gzuel kavurmanda muhim..sebze yemeklerini kendi suyu ile pisirmeni oneririm.. bence sen once zeytibyagli tencere yenekleri ile basla bir elin alissin pilavada donersin..

Bende ilk evlendigim sene berbat yapardim. Deneye Deneye oldu. Zavalli esim hic sesini cikarmazdi. 7sene oldu evleneli. Daha yeni yeni diyor. Ilk sene yaptigin yemekler neydi oyle diye :))

Vazgecmeyin. Yavas yavas severek yapin yemegi

tarif doğru ama sen kalın bulgur almışsın...bulgur alırken orta kalınlıkta iste satıcıdan...üzülme öğrenirsin zor değil yemek işi...evlendiğimde ben menemen yapmak istedim domatesleri doğradım pişirirken birde içine 1 litre su koydum...h,ç su konur mu menemene bilgisizlik işte...ama şimdi herkes beğenir yemeğimi

Ayni ben ....yaptigim ki arada.nadir yaparim.hic birsey lezzetli olmuyor tam tarif yapiyorum ama yok kurabiye el kadar koyuyorum firina kase kadar cikiyor yarim saat sonra tas....hamur mayaliyorum maya kokuyor vs sanirim.kucuk puf noktalarini kaciriyoruz

Belediyenin kursları var

Yaparsınız sizde o istek var bende arkadaşlar gibi yemek sitelerini tavsiye ederim bide pilav dahil bütün yemekleri iyice kavurmak gerek lezzetli olur merak etmeyin

Bulgurun buyuklugu markasina gore degisir buyuk sevmiyorsaniz alirken daha ufak taneli olani tercih edin.bulguru salcayla kavurdunuzmu mesela.kavrulmayan yemek bence haslama gibi oluyor.yemeklerinize aci eklemeyi deneyin aci herzaman lezzetli yapar.bide ben sogansiz yemegin yemek olmadigini dusunurum ve bulgur pilavi ki.sogani ufak ufak dograyip kavurum salcayi ekleyin borazda salca kavrulsun bulguru yikayinca iyice suzulmesini bekleyin onuda ekleyip kavurdunuzmu tuz biber su tamamdir.olcude zamanla aliskanligi kazaniliyor.hee bide her bulgur 2 bardak su kaldiricak diye bisey yok.

B
Bulgur pilavinin kofteside cok guzel oluyor onuda tavsiye ederim

Sürekli yemek yapmaya devam et, her yemekte yeni bişey öğreneceksin zamanla, komşu eş dost mutfakta ayküstü sohbet ederken çaktırmadan "aa sen böylemi yapıyosun ben şöyle yapıyorum" falan gibisinden püf noktalarını yakalamaya çalış.
Zamanla birikim oluştukça sizinde çocuklarınız annemin yemekleri tabirini kullanacak, acele etmeyin zaman ve birikim

Bulgur demişsiniz ya. Bulgurun bile çeşitleri var. Başbası diye geçen bulgur kırilmamış olandır,iri pilavlık vardır,standart olan vardır yine minik kırılmış hatta esmer bulgur bile var,diğerlerine nazaran daha sert ve zor pişen. Dolayısıyla ölçü konusu kullanılan malzemeye göre değişir aklınızda olsun. Bu sebeple tutmamış tarifiniz.
Pirinçte bile kaldıracağı su değişir,tarifte baldoysa baldo,osmancıksa osmancık kullanın,tarifle yaparken.
Bu tip şeylere dikkat ederseniz yaparsınız gayette güzel yemek. Tarifler standart zaten biliyorsunuz,nereye bakarsanız bakın üç aşağı beş yukarı aynıdır.

Evlendiğimden hiç ama hiç yemek yapamıyordum, kv den pilav çeşitlerini öğrendim, şimdi öyle harika oluyorki her mevlütte büyük misafir ağırladığında bana yaptırır hem annem hem kv. Zaman ile alışırsın canım.

Bende yemeklerim niye kayınvalidemin ki gibi lezzetli olmuyo diyordum, sonra öğrendim ki kadın herşeye tavuk bulyon atıyormuş

Bende yeni evli oldugum icin netten yardim aliyorum :) cok iyi bir site var isterseniz ozelden ismini de mesaj atabilirim. Tarife sadik kalirsaniz gayet guzel yemekler yaparsiniz.
Bu arada en kolay yemek pilav aslinda siz bulguru iyi secmemiş olabilirsiniz belki. Ben bir kase bulgura iki kase su koyarak pisiririm. Bir kasik tereyag biraz siviyag kavururum bulguruda iyice yagda ceviririm.. Sonra sicak şart degil soguk su koyarim.

Kendinize dert etmeyin lutfen zamanla eliniz alişir. Allah baska dert vermesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…