Yemek takımı meselesi

Ben 83 parça güral porselen almıştım. Nescafe fincanlarini hic kullanmadım.
Evet nescafeyi bende hiç kullanmam o yüzden 60 parçalı olanı alayım diyorum türk kahvesi fincanı da ayrı alcam zaten nescafeyi kupada içerim. Zaten gelen misafirlerde bizde nescafe içen olmaz olursa da kupaya koyarım çok gereksiz onlar. Geri kalan zaten aynı yemek, tabak servis tabağı filan

Ben aynısından iki tane 6 kişilik almayı düşünüyorum. 12 kişilikler gereksiz pahalı. İki tane 6 kişilik 700-800 tl'ye geliyor. Beğendiğim tarzda 12 kişilikler 2500-3000'den başlıyor. Üstelik tam 'işte bu' dediğim bir tasarım göremedim daha 12 kişiliklerde. Aralarındaki tek fark büyük salata kasesi ya da porselen tencere gibi bir şey oluyor düz 12 kişilik ile iki tane 6 kişiliğin. Bir de iki tane kayık tabak. Kayık tabak kullanmayı çok severim takıma uyacak hatlarda 4-6 tane alırım, diğerlerini de kendim tamamlarım diye düşünüyorum. Zamansız, modası geçmeyen tarzları seviyorum. Sade, şık, desensiz. Yarısını günlük kullanırım, yarısını kaldırırım misafir geldiğinde ötekine ek yaparım (ki çift olarak pek misafiri olacak insanlar degiliz, evde biz dahil en fazla 6 kişi olur aynı anda). Bir de güzel şeyleri misafirlik diye saklamayı mantıklı bulmuyorum. Beğendiğim takımı günlük de kullanmayı düşünüyorum. Çok fazla takım baktım ama en beğendiğimi, hayal ettiğim gibisini Kütahya Porselen'de buldum.

Bir de karaca'nın Cubique kahvaltı takımı var, ona aşık oldum. Ondan da iki tane 6 kişilik almayı düşünüyorum. 2 al bir öde var üstelik şu an. 800 liraya iki tane 6 kişilik kahvaltı takımı almış oluyorsunuz. Fincanı, porselen kaşığı, farklı tabakları, tuzluk biberlik vs de var içinde.

Bir de bardak takımları için de Bella Maison'ı gözüme kestirdim. 200 tl altında 18 parça bardak-kadeh takımları var.

Benim evlenmeme çok var ama çalışmaya başladığım zaman böyle, kendileri düşük fiyatlı ama bir anda alınca pahalıya gelen şeyleri kampanyaları takip ederek küçük küçük alacağım.

Çeyiz alırken 2 tane 6 kişilik aldım günlük kullanmaya ama 1 takımını 3 yıldır neredeyse 3 kere anca kullanmışımdır bence günlüğe şimdilik 1 tane alın, evlenince baktınız yetmiyor 1 takım daha alırsınız.

Kızlar bende kahvaltı takımı istiyorum ama parçalar kullanışlı olsun istiyorum mesela 6 servis tabağı 6 pasta tabağı olarak var eğer 12 kişi gelirse bu mantıklı geliyor kullanım açısından, birde kurabiye kek standlı olanlardan var mı bildiğiniz o tarz bakıyorum 49 parça diyor mesela ama içinde elle tutulur birşey yok demlik var onun kapağı var bunları ayrı ayrı sayıyorlar

Kahvaltı takımı en gereksiz şeylerden çoğu parçası kullanılmıyor, hazır bir kahvaltı takımı almak yerine kendi kahvaltı takımınızı oluşturun bence, benim yiğenim evlenecek onun kahvaltı takımı o şekilde oluşturduk hem kahvaltıda hem diğer zamanlarda kullanabileceğiniz parçalar tercih edin bence.

Nasıl oluşturdu peki ,günlük için bende öyle yapıcam da madame coco dan yapmayı düşünüyorum, yeğeniniz hangi markadan ya da nereden yaptı , mesela ben çay seti gibi olsun istedim ama yok bulamadım kek standı kurabiye standı tabaklar olsun ortaya servis tabakları uydururum dedim ama bulamadım

Trendyoldan aldı 12 adet servis tabağı aldı bambu markasının kahvaltılık koymak için setleri var onlardan aldı servis tabaklarına uygun bardaklar ve bardak altları aldı, o şekilde hem kahvaltıda bir misafir gelince kullanabilecek hemde servis tabaklarını çay bardaklarını çaya falan gelen misafirlerinde kullanabilecek, ben kahvaltı takımı almıştım 3 yıllık evliyim kullandığım sayı 5 parmağı geçmez.

ben yemek ve kahvaltı takımlarımı jumbo ve mikasa moor dan almıştım.
biraz tuzlular evet ama her zaman kullanılacak şık takımlar oldular.
benim kendimi bildim bileli evdeki sıradan yemek düzenim bile misafir gelmiş gibi olduğundan böyle bir seçim yaptım hepsi için.

Yok 1 tane daha almak lazım ama ya sanki 6 kişilik alayım o zaman 12 yerine
iki 6 kişilik günlük bi tane de 12 kişilik misafir için ideal gibi
Bence nerede yasadıgınıza ya da yasayacagınıza da baglı.Örnegin bazı bolgelerde koloni gibi yasıyorlar,davetler fılan dügün mevlüdü gibi kalabalik oluyor.Oralardaysanız 48 parca oneririm:)
Fakat normal bir cevredeyseniz 12 kişilik tam takım,6 kişilik günlük yeter.Bazen bir kac kişi de tabak filan getiriyor.Bazen de siz begendiğiniz bir 6 tabak alıyorsunuz,yetiyor

Yok 1 tane daha almak lazım ama ya sanki 6 kişilik alayım o zaman 12 yerine
iki 6 kişilik günlük bi tane de 12 kişilik misafir için ideal gibi
Bence nerede yasadıgınıza ya da yasayacagınıza da baglı.Örnegin bazı bolgelerde koloni gibi yasıyorlar,davetler fılan dügün mevlüdü gibi kalabalik oluyor.Oralardaysanız 48 parca oneririm:)
Fakat normal bir cevredeyseniz 12 kişilik tam takım,6 kişilik günlük yeter.Bazen bir kac kişi de tabak filan getiriyor.Bazen de siz begendiğiniz
60 parca yeter,zaten dikkat edersen tabaklardan kalan fasa fiso.Yok tuzluk,yok corbalık,onun kapagı vs.vs.

Doğrudur, bambu dediğiniz ahşap ürünlerden mi bahsediyosunuz bende onlardan almak istemiyorum da

Kahvaltı takımınız kaç parça ve nelerden oluşuyor acaba

Doğrudur, bambu dediğiniz ahşap ürünlerden mi bahsediyosunuz bende onlardan almak istemiyorum da
Evet ahşap olanlar o beğendiği için onlardan aldı siz kendi tarzınıza göre oluşturabilirsiniz, hem daha uyguna gelir, hemde dolabın içine tıkılı kalmazlar.

Kahvaltı takımınız kaç parça ve nelerden oluşuyor acaba

ben alalı 6 sene oluyor yalnız :)
12 kişilik, zeytin,reçel vs için tabaklar, kahve çay fincanları, pasta sunumu için kullanılan servislerden falan da vardı. 1200 tl gibi bir rakamdı. anneannem çeyizime hediye olarak almıştı ben beğendim diye. henüz evlenmediğim için açılmadan satabilirim bile ahahahah.

internetten satışı var mıdır bilmem, demin sitesine göz attım 74 parça yemek takımları 9bin tl olmuş. o zamanlar da 3bin gibi bişidi mesela.

Günlük yemek takımını 6 kişilik alarak hata ettiğimi düşünüyorum zaten 1 tabak kırdım. Kirleniyor makineye atıyorsun başka tabak kalmıyor. Bi de salata tabağı meze tabağı tarzı parçalar yok.. Bu eksik. Toplama oldu Artık iki üç salata tabağı iki üç meze tabağı aldım ama keşke günlük yemek takımını sade 12 kişilik alsaydım 60 parca yeterli, çorba tenceresine günlükte gerek yok yine fincan takımları olmasa da olur günlük için. Sevdiğin başka bir kahve fincan takımı alabilirsin bence.

Ay sonunda 49 parça üstü kahvaltı takımı alan birine denk geldim bakıyorum her yerde 43 parça 36 parça yahu bir reçellik var içinde ufacık bişey zeytin koymaya incecik dar bi tabak saydım 8 tane zeytin giriyo içine 12 kişilik günlük yemek takımı pierre cardinden almıştım henüz kullanmadım ama iyidir memnun olduğuna göre kahvaltı takımına da bakayım inşaallah hala vardır ya ,güle güle kullanmaya devam et inşallah sağlıkla...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…