Yegenime erkek ismi lütfen

E

elasena

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi elasena
slm arkadaslar,

yegenime isim ariyoruz..
1 hafta sonra dünyaya geliyor.
bizimkiler dedesinin ismini koymak istiyorlar ama yanina da yakisan bir isim daha olsun istiyorlar
Kayinbabasinin ismi recep
Yani receple ilgili bir isim olmasi gerekiyor
fikirlerinizi yazarsaniz cok seviniriz

• Konu Sahibi elasena
canım öncelikle hayırlı olsun, sağlıklı hayırlı bir evlat diliyorum ailesine
çocuğum yok şuan, Rabbim kısmet ederse Yahya ismini düşünüyoyum
belki biliyorsundur, Zekeriya peygamberin oğluydu Yahya ve isminide Allah (c.c.) koymuştu
yumuşak huylu, akıllı, dinine bağlı demekmiş, devamı aklıma gelmiyor ancak manası çok güzel
pek kimsede de yok
Recep isminin yanına uyarmı bilemem
sonra Talha ismini beğeniyorum, oda sahabelerden birinin ismi

• Konu Sahibi elasena
recepalp koysun yada recep efe ne oluki başka

• Konu Sahibi elasena
Recep ilk ismi olmasin anlami güzel olabilir ama ben ce daha modern bi isim olsun.ikinci ismi recep olsun.bu arada doruk ismine bayiloyorum oğlum olsaydi doruk koyardim ama benim minicik bi kizim olucak inşallah

• Konu Sahibi elasena
karar sizin ama can lar cemler aldı başını gidiyo recep efe,recep alp,olsun karar sizlerin ama

• Konu Sahibi elasena
karar sizin ama can lar cemler aldı başını gidiyo recep efe,recep alp,olsun karar sizlerin ama

haklısın canım.can,cam,efe,emre,emir aldı başını gidiyor.isimlerde de bir moda furyası esiyor.recep ismi arapça kökenli.yanına türkçe bir isim bulun bence.mert,mete,cengiz,orhan,alp,alper,sarp ,oğuz,kaan,giray ...gibi...

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi elasena
slm arkadaşlar henüz 2 gün oldu
üye olalı. bi sorunum var yardımcı
olurmusunuz.

• Konu Sahibi elasena
Affan : Kötü şeylerden kaçınan, kötülüklerden uzaklaşan, temiz. Ashab'dan bu ismi kullananlar olmuştur.(Arapça)
Afşin : Zırh, silah; sultan Alparslan’ın komutanlarından biri(Türkçe)
Baturalp : Yiğitler yiğidi(Türkçe)
Bera : Fazilet. 2. Seçkin olma vasfı. 3. Olgunluk. el-Bera' b. Azib: Ashabdandır. (Küfe-691). Bedir gazası dışında bütün savaşlara katıldı. Rey ve Kazvin'i fethetti. Kufe'de vefat etti.(Arapça)
Erdem : Alçak gönüllülük; Düşünce ve davranışta iyiliklerin bir araya gelmesiyle beliren yetkinlik; Yiğitlik, doğruluk
Erva : 1. Çok güzel genç. 2. Son derece cesur ve yiğit adam.(Arapça)
Eymen : 1. Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. Eymen b. Hureym:. Sahabedendir. Mekke'nin alınışı sırasında müslüman oldu. Babası ve amcası Bedir şehitlerindendir. Hadis rivayctiylc ün kazandı.(Arapça)
Faruk : 1. Haklıyı-haksızı ayırmakta güçlü olan. 2. Doğruyu yanlıştan ayıran. 3. Keskin. Hz. Ömer'in lakabı; haklıyı haksızdan ayırederek adaleti tam yerine getirmekte ün kazandığı için "Faruk" kelimesiyle adlandırılmıştır.(Arapça)
Ferit : Tek, eşsiz, eşi olmayan, kıyas kabul etmez, ölçüsüz, üstün. (Arapça)
Hamza : 1. Arslan. 2. Heybetli, azametli demektir. Hz. Peygamber'in amcası, Mekke döneminde müslüman olmuş, Uhud Savaşı'nda Vahşi tarafından şehid edilmiştir.(Arapça)
Kerem : Lütuf(Arapça)
Tuna : 1. Çok bol. 2. Yavru. 3. Karaormanlardan doğan, Karadeniz´e dökülen, Avrupa´nın Volga´dan sonra en uzun ırmağı. 4. Görkemli, gösterişli.
Mus’ab: Zor. Güçlü, dayanıklı. Ashabdan ünlü şehid Mus'ab b. Umeyr'in adıdır.(Arapça)
Melih : Melahat sahibi, güzel, şirin, sevimli.(Arapça)
Yusuf : 1. Hz. Ya'kub (a.s.)'un oğlu olan peygamber Hz. Yusuf. 2. İbranice; inleyen, ah eden, inilti.

Sana kendi araştırmalarımı gönderiyorum. Benim çok beğendiğim isimler.

• Konu Sahibi elasena
batın ismi nasıl güzelim.allsahım 99 isimlerinden birisi.
batın:akılların idrak edemeyecegi,yüceliği gizli olan demek anlamıda.ben cok begendim ama eşim pek begenmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…