yediklerimiz çocugun cinsiyetini belirler mi?

Nil

KK Kro
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
8.822
105
Yedikleriniz bebeğinizin cinsiyetini belirler mi? Doğacak çocuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesinin etik olup olmadığı konusu ülkemizde sürekli tartışılır. Peki, bu gerçekten mümkün mü? İşte yanıtı...

Doğacak çocuğun cinsiyetinin önceden belirlenmesinin etik olup olmadığı konusu ülkemizde sürekli tartışılır. Kimi ülkelerde çeşitli yöntemlerle istenilen cinsiyette bebek sahibi olmak mümkün olsa da Türkiye'nin de dahil olduğu pek çok ülkede bu tür yöntemlerin uygulanması yasalarla engellenmiş durumda. Ancak buna rağmen, yapılan araştırmalar yediğimiz besinlerin doğacak çocuğun cinsiyetinde etkili olduğunu ortaya koyuyor. İşte bu çarpıcı araştırmanın sonuçları!
Bilim dünyası ilk kez hamilelikten önce anne adayının yediği yemeklerin çocuğun cinsiyetini belirlemede etkili olduğunu kanıtladı. Exeter Üniversitesi tarafından 740 anne arasında yapılan araştırmanın sonuçları şöyle:

• Potasyum (balık, tavuk, kırmızı et), C vitamini, B12 vitamini (Ciğer, süt, yumurta akı, peynir, uskumru, sardalya, kırmızı et, karides) ve kalsiyum içeren gıdaları hamilelik öncesinde bol bol tüketmek erkek çocuk şansını artırıyor.
• Kahvaltıda mısır gevreği gibi yüksek enerji kaynağı olan besinleri tüketen kadınların erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 59 gibi çok yüksek bir düzeye çıkıyor.
• Kahvaltı etmeyen anne adaylarının erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 43.
• Günlük diyetlerini düşük kalorili besinlerden oluşturan anne adaylarının erkek çocuk sahibi olma şansı yüzde 45.

benim kızım var ama 2. yi erkek istiyoruz,denemiş-uygulanmış ve sonuca ulaşmış arkadaşlarım cvp bekliyorum

valla sasirdim dogrusu ...
ama bi de su var ,bebegin cinsiyeti sonradan belirlenmiyor ki,
ta en basindan belli zaten spermin tasidigi kromozomda...
yani demek istedigim ne kadar da bu seyleri yemeye dikkat etsek de bisey yapamayiz cunku bebisin cinsiyeti belirlenmis oluyor en basindan beri...
ayrica anne cocugun cinsiyetini nasil belirler ki onu belirleyen sperm...

canim dogru olabilir bu diye dusunuyorum ben ve esim et obur insanlariz balik , tavuk ve kirmizi et agirlikli besleniriz , ben bol yumurta ve peynirde tuketirim ve bebegimin cinsiyeti erkek , sunuda soylemek istiyorum biz ailece et severiz ve daha cok oyle besleniriz , ailemizde erkek cocuk daha cok , hele bir dayim var 5 oglu var kuzenimin 4 oglu var , kiz bulacagiz diye ugrasip duruyorlar onlarda.
neyse allahim hepimize saglikli bebekler nasip etsin cinsiyeti hic onemli degil aslinda ama
yine 2.cocukta beslenmeme dikkat etmeye karar verdim bu yazidan sonra

evet bende duymuştum bunu.yani protein ağırlıklı beslenirsek çocuk erkek,
karbonhidrat ağırlıklı beslenirsekte çocuk kız olurmuş.ben bunu bi yerde okumuştum kulaktan duyma değil yani. yalnız bu durum hamile olmadan önce için geçerli.hamile kaldıktan sonra ne yersen ye değişmez yani :)

ben böyle birşeye inanmıyorum
saçma
bilimsel olarak bile kanıtlanamamış bir şeyin doğruluğundan nasıl söz ederiz arkadaşlar
Allah neyi nasıl nasip ederse her şey öyle olur
dünyanın çivisi çıktı
köydeki kadınlar daha çok yumurta,tavuk ve peynir tüketiyor neden o zaman en çok onlarda kız çocuk oluyor
en başta onların erkek çocuk sahibi olması gerekir,
saçmalık başlı başına saçmalık...

bir çoğu doğru tespitler.....evet cinsiyeti spermdeki kromozomlar belirliyor......ama spermler yolculuk esnasında ilerlerken bir çoğu yumurtaya bile ulaşamadan yolda pes ediyorlar.....yapılan araştırmalarda beslenme tarzı ile annenin rahim içi yapısının asidik olması durumunda erkek spermlerin yollarına daha rahat devam edebildikleri....yabana atılacak araştırmalar değil bunlar anlayacağımız.....

Evet kizlar yabana atmayin bende böyle bir yazi okudum.bi komşumuz bana canin ne istiyor dedi bende bişey istemiyor ama acayip et e düştüm öncedende severdim ama aşiri bi hal almişti. Senin oğlun olacak demişti.eskiden gelen bi inanişda var. Gerçi bebişimin cinsiyetini öğrenemeden kaybettik ama bunu dikkate alarak besleneceğim birkez daha hamile kalirsam.

ben hamilelikden önce potasyumdan zengin yiyeceklerpek yemezdim kahvaltida pek nadir,yani yani bu tezi ele alrsak,kizim olma ihtimali var,saglikli olsundan ne olursa olsun:Saruboceq:

Bende bunun doğruluğuna inananlardanım biçok yerde okumuştum

o zaman buraya yaziyorum,
ben et tavuk yemiyorum.
daha cok sevze ve meyve yiyorum
bebegimin cinsiyetini ogrenemedim daha gostermedi.
bakalim bu yazdiklarima gore benim kizim olacak..
peki ya oglum olursa...
kim buna garanti verebilir ki???

o zaman buraya yaziyorum,
ben et tavuk yemiyorum.
daha cok sevze ve meyve yiyorum
bebegimin cinsiyetini ogrenemedim daha gostermedi.
bakalim bu yazdiklarima gore benim kizim olacak..
peki ya oglum olursa...
kim buna garanti verebilir ki???

arkadasim ne garantisi sende abarttin boyle bir soylenti varmis bizde kendimize gore yorumladik ve olabilir dedik ama garanti diye birsey yok tabiki ama benim cevremde tam tutuyor soylenen onu paylastim herkesde kendine gore olani paylasti sadece
ultrason bile yanilabilirken boyle birseyin garantisi olabilirmi ?

abartan ben degilim...siz dediniz yediklerimizle cocugun cinsiyetini belirleyebilirmiisz diye...yok et ve tavuk yemezsem kizim olucakmis...
böyle sacma tahmin olur mu ya...abartan kim bir kere daha dusun..
ayrica burda herkes elestiri yapiyor ben de öyle...
Allah bana kiz veya erkek bebek nasip etmisken ben onu yediklerimle nasil degistirebilirim ki???

kizlar oratada yanlis anlasilmaa varr
bu yeme icme gebelik oncesinde sonrasindakiler neye aserdigine gore olan hurafeler ama
gebelik oncesi yenilen yiyceklerin cinsiyeti saptagi dogruymuss bende bi cok dr dan duydum
oda kadinin vajinasindaki salgiyi asidik ve alkalin olmak uzere degistiriyorr
ki boylelikle asidik ortamdaki y spermleri dayanamiyor yumurtaya ulasmadan oluyor
ama alkalin olan ortamda y spermleri kazaniyorr
yani sizin vajinanizdaki salgiyi eksi yada arti yonde etkiliyor yiyip ictiklerinizz

Ben de boyle yazıları önceden okumuştum ama bana da hiç inandırıcı gelmiyor.Çünkü bebeğin cinsiyeti %100 babadan geçer.Annede XX kromozomu vardır dolayısı ile X alır ,babada XY vardır. Herşey babaya bağlıdır , babadan X alırsa kız, Y alırsa erkek olur bebek.

canim dogrusun ama spermler rahime dustukten sonraa vajinadan salgilanan salgilarin sayesinde yumurtaya ulasabiliyor
eger senin salgin cok asidiksee bu y spermlerini olduruyorr x ler kaliyorr alkalinse tam tersi
buda yiyeceklere baglii yymiss
bilimsel yonu bubenneyaptımki

gercek disi,bos seyler bunlar ya ...
hepsi de hurafe,Allah ne dilerse oyle olur,bunu kimse ben de dahil kontrol edemeyiz...

kesinlikle yanliş bir fikir..çocuğun cinsiyetini sadece erkek belirler...biz kadinlar xx kromozomu taşiyoruz..erkekler ise xy kromozomu taşiyorlar....kadindan bebeğe geçecek kromozom sadece x olabilir fakat yumurtayi dölleyen sperm x kromozomluysa bebek anneninkiyle birlikte xx yani kiz olur...gelen sperm y kromozomluysa bebek xy kromozomlu yani erkek olur..bu sonradan belirlenen bişey değildir arkadaşlar....bunlardan medet ummayalim...rabbim sağliklisini nasib etsin...

ona bakilirsa benim babamla annem etobur..nerdeyse başka bişey yemezler et balik...fakat biz 3 kiz kardeşiz....ölen 3 bebek daha var onlarda hep kizmiş....

ben kesinlikle inanmıyorum...
inanmamama sebep çevremde o kadar örnek var ki...
sevgiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…