Yazmak istedim

sivridil

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
1.464
548
Bugün eski sevgilimle karşılaştık.
Ayrılalı 7 ay oldu ve 2-3 ay önce, son iletişimimizin kaldığı sosyal medya hesabından sildi beni. Aylarca asla kavga etmedik ama ailelerimiz sebebiyle ayrıldık ve annem sebep oldu diye BANA DÜŞMAN OLDU.

Baktım karşımdaki odadan çıktı, babam yanımdaydı(olayları biliyor) aynı şekilde baktığım yöne bakmaya devam ettim.
Arkamdan gitti, geldi ve arkasına bile bakmadan çıktığı odaya geri girdi...

2-3 saat sonra bulunduğumuz yerin çıkış kapısına gittim, telefonla konuşuyorum. O da arkadaşlarıyla, ayakta, sohbet ediyor.
Baktım aşırı dindar sevgilim(haremlik-selamlık aileye mensup) kadının birisinin sırtını sıvazlıyor.
Ben onu doğal ortamında tanıdım , 7 ay sonra sevgili olduk. Kadınlarla konuşmalarına bile dikkat ederdi ki değil sırt sıvazlamak...

Kafamı ona ters yönde çevirerek geçtim koridordan.
Asla konuşurken sesini yükseltmeyen adam bağıra bağıra konuşuyor. Asla büyük büyük gülmeyen adam kahkahalar atıyor; bir de üzerinde ona aldığım tişört.

Dert mi değil.
Önüme bakmaya çalışıyor muyum evet.

Ama görünce içim biraz buruldu, paylaşmak istedim.

Doğal ortam dediğim şey ; çalışırken benden bihaber durumda tavırlarını izledim, gördüm. Somrasında tanıştık. Kalabalık bir ortamda o çalışırken ben oraya gelen ''herhangi'' bir insandım.

Son düzenleme:
Ayrılalı 7 ay oldu ve 2-3 ay önce, son iletişimimizin kaldığı sosyal medya hesabından sildi beni. Aylarca asla kavga etmedik ama ailelerimiz sebebiyle ayrıldık ve annem sebep oldu diye BANA DÜŞMAN OLDU.

Baktım karşımdaki odadan çıktı, babam yanımdaydı(olayları biliyor) aynı şekilde baktığım yöne bakmaya devam ettim.

2-3 saat sonra bulunduğumuz yerin çıkış kapısına gittim, telefonla konuşuyorum. O da arkadaşlarıyla, ayakta, sohbet ediyor.
Baktım aşırı dindar sevgilim(haremlik-selamlık aileye mensup) kadının birisinin sırtını sıvazlıyor.
Ben onu doğal ortamında tanıdım , 7 ay sonra sevgili olduk. Kadınlarla konuşmalarına bile dikkat ederdi ki değil sırt sıvazlamak...

Asla konuşurken sesini yükseltmeyen adam bağıra bağıra konuşuyor. Asla büyük büyük gülmeyen adam kahkahalar atıyor; bir de üzerinde ona aldığım tişört.

Dert mi değil.

Doğal ortamında tanımak ne demek oluyor, Serengeti kaplanı mı bu?

İlişkiniz bitmiş. Üzerine düşünecek bir durum yok ortada. İçinizin burulması normal ama önünüze bakmaya devam edin.

Haremlik selamlık kafasındaki insanlardan topukları totoya vura vura kaçmak gerek.
onun ailesinin yanında öyle olacak diye kabulümdü de benim ailemle ve çevremle normal.
kendisi de kadın-erkek karışık seminer adı altında tatil yapan bir adamdı
teması yoktu ama o da artık olmuş :)

Belki de sana uyum sağlamaya çalıştığı için o şekilde davranıyordu şu anda ise o kişilere uyum sağlamaya çalışıyor. Çevre duruşu tam oturmamış insanları etkiler şaşırmamak lazım. Bunu görmek bir nevi senin açından iyi olmuş bence

Belki de sana uyum sağlamaya çalıştığı için o şekilde davranıyordu şu anda ise o kişilere uyum sağlamaya çalışıyor. Çevre duruşu tam oturmamış insanları etkiler şaşırmamak lazım. Bunu görmek bir nevi senin açından iyi olmuş bence
Bana uyum sağlamak derken? Nasıl bir uyum?
Biz birbirimizi değiştirmeye çalışmadık aslında hiç.
İşyerinde dini görüşü itibariyle sorun yaşadığını biliyordum. aile içindeki haremlik selamlık durumunu yansıtmıyordu zaten. Ama birine gereksiz yere dokunmuş olması ondan uzak bir tavırdı

onun ailesinin yanında öyle olacak diye kabulümdü de benim ailemle ve çevremle normal.
kendisi de kadın-erkek karışık seminer adı altında tatil yapan bir adamdı
teması yoktu ama o da artık olmuş :)
Senin ailenle öyle kendi ailesiyle böyle asıl onlar daha tehlikeli.
Diğerlerinin yine bir duruşu var. Seninki bukelemun.

Kabul etmen çok yanlış olmuş.
Neden ilişkiniz bozuldu bilmiyorum belli ki kabul etmene rağmen bozulmuş ve çok hayrına olmuş..

Senin ailenle öyle kendi ailesiyle böyle asıl onlar daha tehlikeli.
Diğerlerinin yine bir duruşu var. Seninki bukelemun.

Kabul etmen çok yanlış olmuş.
Neden ilişkiniz bozuldu bilmiyorum belli ki kabul etmene rağmen bozulmuş ve çok hayrına olmuş..
Ama ben de normalde haremlik selamlık değilim. Ona uyum sağlayacaktım.
Herkes istediği şekilde yaşar zaten. Sadece bakış açısına göre değerlendirdim ben, yanlış anlaşılmak istemem.

Annem,ailesini sağlam bir ezdi gibi oldu.

Dert mi değil.

Doğal ortam dediğim şey ; çalışırken benden bihaber durumda tavırlarını izledim, gördüm. Somrasında tanıştık. Kalabalık bir ortamda o çalışırken ben oraya gelen ''herhangi'' bir insandım.
Doğal ortamından bu kadar farklı davranıyorsa bana nispet yapmaya çalışmış gibi geldi, yanılıyorda olabilirim tabi ki.
Ama eskimiş gitmiş üzerinde düşünmeye değmez, boşverin.

Dert mi değil.

Kafanıza takmayın.Boşverin kurtulmuşsunuz.

Doğal ortamından bu kadar farklı davranıyorsa bana nispet yapmaya çalışmış gibi geldi, yanılıyorda olabilirim tabi ki.
Ama eskimiş gitmiş üzerinde düşünmeye değmez, boşverin.
Son 2 gördüğümde (ayrıldıktan sonra 3 kere gördüm) bir şekilde iletişim kurmaya çalışmıştım ve annene sor diye diye terslemişti beni. Bu kez tepkisiz kalınca bana da nispet yapmaya çalışır gibi geldi ve bu hali bahsettiğim ilk hallerinden daha güzel geldi.

Hayatıma baska kimseyi de almayınca henüz,
İnsan bir umursuyor işte
Kafanıza takmayın.Boşverin kurtulmuşsunuz.
Evlenmeyi bana düşündüren ilk adamdı rahmetli :)

X