Yaza Merhaba Çekilişi

Yazıklar olsun, o insanları koruyamadık.

Yaşarken bile daha insancıl şartlar sunamadık.

Sonra da 'kader' denilmiyor mu, insan yanıyor.

sabah radyoda gelirken dinledim gelen mesajların birinde özelmiş devlete bu kadar yüklenmeyin diyor bir dinleyici. şirket özelse devlet kendi haline mi bırakmalı denetliyecek kardeşim nasıl akıl edemiyor bunu yazan beyinsiz bende özel sektörde çalışıyorum bütün resmi tatillerde çalışıyoruz devlet bunu köpek gibi biliyor ama yasak çalışmayacaklar diyor peki bunun için ne yapıyor kocaman bir HİÇ... devletimizde denetleme sorunu var vergisini almaya bakıyor cepleri dolsun çalışanlara ne olursa olsun bu kadar ölenin hesabı bir gün VERİLECEK....

durup durup ağlayasım geliyor. engel olamıyorum gözyaşlarıma. Allahım sen sabır ihsan eyle o insanlara, ailelerine, bizlere.... yazık .. böyle ölümü kim hakediyor... ekmek parası uğruna... nolur bir mucize olsa:26:

dünyamız ne acı hale geldi ne kötü haberler alıyoruz böyle....

Kuzum mecbur alıcaz. İnsanlar bir şekilde ölecek dünyanın dengesi bu bazıları ölür bazıları doğar. Genç olduğumuz için bize yalan gibi geliyor ama değil ölüm çok yakın. Bunu özellikle ilerleyen zamanlarda bir bir yakınkarımızı kaybettikçe daha farkına varabiliriz. Rabbim göstermesin acılarını yinede Hepimizin yardımcısı olsun. Ben 2 genç arkadaşımı peşpeşe kaybetmiştim. Hala atlatabilmiş değilim acılarını ben burumdaysam aileleri kimbilir ne durmda ama birde gerçek var yüzümüze çarpan ölüm çok yakın genç yaşlı zamanı yok..

Gunaydin kizlar
Basimiz sagolsun yuzlerce ocaga ates dustu. Bu denli onemsenmesi icin bu kadar canin olmesimi gerekiyordu yillardir var olan birsey madenler olum kampindan farksiz. Benim ailem balikesirli orda koylerdeki gencler genelde madene gider surekli olum haberi gelir 1 kisi 2 kisi bugune kdr medya bu haberleri belki birkez belki hic yayinlamadi. Biz burda oturdugumuz yerde calisip hala isimizi begenmeyiz oflari puflariz utandim kendimden. Onlar orda ekmek parasi icin canlarini koydular ortaya. Trilyonlar verilse canin bedeli odenemez ama bizim koydekilerden biliyorum yok paraya calistirilip hice sayilip duruyorlar yillardir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

18 yaşındakı çocuk bile varmış ekmek parası ıcın((

artık bu dunya için değil ahiret için çalışma zamanı gelmiştir.dünya boşşşşşş...patır patır ölümlerr......çocuk cinayetleri....gelde hasta olmaaa

biz de öyle ...fazladan çalıştırılıyoruz ama mesai almak yok...iki kişilik iş yapıyoruz karşılığı yok...çalış çalış çalış!
hep çalış.....helee özel sektör....kontrol yok ...para gelsin düzen devam etsin de hak hukuk alın teri neymiş önemli değil...
PEYGAMBER efendimiz işçinin hakkını alnının teri kurumadan verin diyor....bu kadar insan 5 kuruş için ihmalden kaybedilirken ne maaşı ne can sağlığı ne can güvenliği önemsenmiyor....

dünyamız ne acı hale geldi ne kötü haberler alıyoruz böyle....
kötüler kötülükler her daim var...önemli olan bizim içimizin her daim güzelliklere açık olması...güzellikler için çalışmamız....
şu haber yayınlana kadar şu kardeşlerimiz abilerimizi kaybedene kadar kaçımız işçi güvenliğinden söz ettik ki...ne kadar büüyük ayıbımız....

atelş düştü kor oldu ( aileler yangın yeri...acılar ..boğazda düğümlenmeler....sabır YA SABIR
AMİNNN

18 yaşındakı çocuk bile varmış ekmek parası ıcın((

rabbimm orda olanların ailesinee sabırr versinnnnn dayanırmı can yaaa rabbimm yardım etsin onlaraa

aynen cnm herşeyi devlete yıkmayın devletten sormayın diyorlar birde özel sektör çalışanlarıda devlete güvenemiyecekse kime güvenecek bizim yağımızı çıkarmaya çalışan iş verenlere mi daha 2 gün önce patronla tartıştık izinleri kaldıracağım işi kuralına göre oynayacağım dedi bende hangi kurala göre devletin işçiye verdiği kurala mı senin kuralına göre mi dedim ağzını açıp kelime etmedi. bişi söylese ağzının payını alacak biliyor devletin çalışana hak olarak verdiği agi nin üstüne yatıyor haftada 45 değil 60 saat çalıştırıyor mesai vermiyor 2 hafta olan yıllık izinlerimizin üstüne yatıyor 1 haftayı 1 gün eksik kullandırıyor resmi tatillerde çalışıyoruz. hala adam işi kuralına göre oynayacağız diyor cumartesi aldığımız 1 saat izin gözüne görünüyor.

maden ocağında 15 yaşındaki çocuk kayıp bunun hesabı ailesine mi sorulacak onlarda ekmek derdin deler tabi devlete sorulacak nerde denetleme nerde çocuk işçi çalıştırma yasağı herkey kafalarına göre bu memelekette onlar uyusun devlet büyüsün...

ne günleree kaldık yaa herkesss kendini kurtarmaya bakıyoo kimseee bişey diyemiyooo herkes kendi ailesinii düşünüyooo allahımm sen koru herkesi yaa ne zorrr

dün haberi aldığımdan beri ben de çok kötüyüm az önce öğretmenler odasında konuşurken yine gözlerim doldu..
gerçekten yazık.. göz göre göre kaybettik .. maden işçilerinin kaderi buymuş gibi konuşulması da ayrı üzücü herkes ev geçindirmenin peşinde ama canlarından oldular.. Allah ailelerine sabır versin ateş düştüğü yeri yakıyor biz böyle etkilendiyse yakınları ne haldedir.Allah sabır versin.
babası maden işçisi olan bir çocuğun resmi paylaşılmıştı dün küçük resim olarak ekleyebildim..

o resmi bendee gördümmm gercekten kahrolmamak üüzülmemek eldee değil kiii

orhan kural denilen patavatsız dedi ya karbondioksit ölümü tatlı ölümdür diye güya ailelere acı çekmeden ölürler mesajı verip rahatlatmaya çalışıyr

pislik...
ne kadar üzücü konuşmalar bunlar...
dışardan konuşması ne kadar kolay..
bakalım kendi ölümü ne şekilde olucak..

orhan kural denilen patavatsız dedi ya karbondioksit ölümü tatlı ölümdür diye güya ailelere acı çekmeden ölürler mesajı verip rahatlatmaya çalışıyr

onlar herşeyi der kendi yakını yaşaşa ne der merak ediyorum...

Adaletin bu mu dünya şarkısını dinleyesim var....

hadi yaa ben izlememiştm o konuşmayı.. acı çekmeyene konuşmak ne kadar kolay.. böyle teselli mi olur..

Günaydın hanımlar.
Üzücü bir gün,rabbim orda olan abilerimize ve kardeşlerime yardım etsin inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…