Yavru kedilerden şikayet

sivastrabzon

hem şiirsin sen, hem şair..
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
2.705
9.771
Günaydın..Uzatmadan direk konuya giriyorum:
Yaklaşık 5 ay önce bahçemizde yeni yavrulayan kedi köpek tarafından öldürüldüğü için, yavruları barınağa gönderdik. Ardından başka bir kedi yavruladı. Onlar da aynı hezimeti yaşamasın diye bir süre binanın içinde baktık. Biraz büyüyünce, binaya koku vermeye başladıkları için bahçeye aldık. Bu zamana kadar baktık. Ama şimdi bulundukları yerde de koku vermeye başladıkları için haliyle o taraftaki komşular rahatsız olmaya başladılar, camlarını bile açamıyorlar kokudan. Artık keşif ve oyun zamanları olduğu için bahçedeki çiçek ve fidanlara da zarar vermeye başladılar. Ev sahibi (aynı zamanda binanın sahibi) bu konuda hassas olduğu i.in o da şikayet etmeye başladı. Her bahçeye indiğimizde kv. ayrı söyleniyor. Bir de durum öyle bir hal aldı ki, en çok ben ilgilenip sevdiğim için şikayetler bana yöneltilmeye başlandı. Hem haklılık payları olduğundan hem de ev sahibi bize bir çok konuda çok toleranslı davrandığından sesimi çıkaramıyorum.
Belediyenin barınağını aradım, sağlıklı hayvanları barınağa almadıklarını söylediler. Etrafta sahiplendirecek kimse de yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Burada sevildikleri ve bakıldıkları için gideceklerini de sanmıyorum. Üstelik anneleri yine hamile.. Zaten ev sahibi de artık istemediğini söyledi..
Acil bir çıkış yolu, bir çözüme ihtiyacım var. Şikayet duymaktan bunaldım

Facebookta hayvan sahiplendirme yerleri var. Mesala ankarada , kedi evleri felan var bir arasitirin. Benimde ilgilrndigim bir kedi vardi. Esim petsopla konustu , oraya göturduk hamileydi. Gonullu bir teyze aldi goturdu kediyi , ben bakarim diye.. eger petsop varsa orayla konusun sahiplendirsinler. Zaten sahiplendirirkene mama , yatak , oyuncak falan alininca petsop kazanmis oluyor.

Facebookta hayvan sahiplendirme yerleri var. Mesala ankarada , kedi evleri felan var bir arasitirin. Benimde ilgilrndigim bir kedi vardi. Esim petsopla konustu , oraya göturduk hamileydi. Gonullu bir teyze aldi goturdu kediyi , ben bakarim diye.. eger petsop varsa orayla konusun sahiplendirsinler. Zaten sahiplendirirkene mama , yatak , oyuncak falan alininca petsop kazanmis oluyor.
petshopları ben de düşündüm bunları yazdıktan sonra, ama orda iyi bakılırlar mı? Sağlıksız oldukları söyleniyor. bir de bunlar hala annelerinin dibinde, ayırmak doğru olur mu?

Belediye ücretsiz kısırlaştırma yapabiliyor anne kediyi kısırlaştırın. Bu işin sonu yok çünkü.
Sanırım öyle bir iki kediden bahsetmiyoruz daha fazlalar. Hemen sahiplendirilmesi (Facebook veteriner vs) kolay olmaz. Çevreden çekiniyorsanız bir süre ilgilenmeyi bırakın.

Ben kedilerden çok korkarım fobim var. Apartmanımıza bir abla gelirdi her geldiğinde peşinde en az 15kedi olurdu. Alışmış kediler yemek verecek sanıyorlar. Bir gün hamileyken apartmanda kedi ile karşılaştım ben de kedi de korktuk kötü bir andı. Abla ile konuştum artık uzak bir yerde besliyor bir iki kedi anca kaldı apartman önünde o kadar da olur. Ortak alanlarda ortak kararlar olmalı. Bence de bir çözüm bulmalısınız. En azından daha fazla kedi olmasını engelleyin. Uzakta besleyin bu uzak dediğim yer başkasının apartmanı olmasın.

Belediye ücretsiz kısırlaştırma yapabiliyor anne kediyi kısırlaştırın. Bu işin sonu yok çünkü.
Sanırım öyle bir iki kediden bahsetmiyoruz daha fazlalar. Hemen sahiplendirilmesi (Facebook veteriner vs) kolay olmaz. Çevreden çekiniyorsanız bir süre ilgilenmeyi bırakın.

Ben kedilerden çok korkarım fobim var. Apartmanımıza bir abla gelirdi her geldiğinde peşinde en az 15kedi olurdu. Alışmış kediler yemek verecek sanıyorlar. Bir gün hamileyken apartmanda kedi ile karşılaştım ben de kedi de korktuk kötü bir andı. Abla ile konuştum artık uzak bir yerde besliyor bir iki kedi anca kaldı apartman önünde o kadar da olur. Ortak alanlarda ortak kararlar olmalı. Bence de bir çözüm bulmalısınız. En azından daha fazla kedi olmasını engelleyin. Uzakta besleyin bu uzak dediğim yer başkasının apartmanı olmasın.
şu an dört yavru kedi var. Ama anne yine burada doğurursa iş çığırından çıkar tabii. İlgilenmeyi kestim içim yana yana, ama hala burdalar.. siz ve diğer arkadaşların tavsiyelerini dikkate alacağım. Anne yine hamile olduğu için kısırlaştırma şu an için olmaz sanırım. Doğum yapmasını beklersek çok geç olur. onun için onları burdan uzaklaştırmam lazım..

Arkadaşlar ilgi destek ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Bu öneriler doğrultusunda en kısa zamanda çözmeye çalışacağım, bana şans dileyin..

sağlıklı bir hayvan etrafı rahatsız edecek kadar kötü kokmaz ki, bir hastalıkları olabilir mi acaba?
Binanın içindeyken de, bahçede kaldıkları yerde de kokuyu ben de aldım. Yavru oldukları için belki de anneleri tuvalet eğitimi verene kadar yaptıklarının üstünü örtmedikleri için olabilir mi bilmiyorum. Ama yoğun ve ağır bir koku, açık havada bile geliyor. Görünürde gayet sağlıklılar, ama bilmiyorum yine de. Kendi doğal kokuları da olabilir mi acaba?

Binanın içindeyken de, bahçede kaldıkları yerde de kokuyu ben de aldım. Yavru oldukları için belki de anneleri tuvalet eğitimi verene kadar yaptıklarının üstünü örtmedikleri için olabilir mi bilmiyorum. Ama yoğun ve ağır bir koku, açık havada bile geliyor. Görünürde gayet sağlıklılar, ama bilmiyorum yine de. Kendi doğal kokuları da olabilir mi acaba?

Sokağımızda oldukça fazla sokak kedisi var yavruları da var bazen oturur severim oynarım falan ama hiç rahatsız edici bir koku almadım. Bir hastalıkları olabilir belki de. Hayvan sahibi olmadığım için sokak hayvanları için ücretsiz veteriner hizmeti olup olmadığını bilmiyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olabilir belki.

Sokağımızda oldukça fazla sokak kedisi var yavruları da var bazen oturur severim oynarım falan ama hiç rahatsız edici bir koku almadım. Bir hastalıkları olabilir belki de. Hayvan sahibi olmadığım için sokak hayvanları için ücretsiz veteriner hizmeti olup olmadığını bilmiyorum, bilen arkadaşlar yardımcı olabilir belki.
koku kedilerin kendisinden gelmiyor, sürekli durdukları bir yer var, oradan geliyor.. kediler gittikten sonra dezenfekte edecekler..

Öncelikle anne kediyi tutup kısırlaştırmalısınız ve haysevder@gmail.com 'a ilan metnini fotoğrafları ve iletişim bilgilerinizle gönderin. Aynı zamanda instagramdan da bir çok sayfa var ve lütfen onları da araştırıp bulun oranın da haysevder sayfasına aynı şekilde direkt mesaj atın.

Ama ben de 2 kedi sahiplendirmeye çalışıyorum. O kadar çok kedi var ki tek kişi bile dönmüyor.
Yılmadan sürekli paylaşın.
Bulunduğunuz ilin hayvansever aktivistlerine bu derdinizi anlatın yardım isteyin.
Yılmadan savaşın.
Bir umut ...
Belki biri bahçesine alır.

X