Yataktan çıkabilmek.

Öyle bir lüksüm olsa dönerdim ama çalıştığım için mümkün değil:)
Okuldayken nöbetleşe imza atardık sabah derslerine, hey gidi :)

Ben de kendime öyle kızıyorum. "Çalışsan ne yapacaksın, var mı böyle bir lüksün" diyorum kendime.
:)

gece uykusu daha kaliteli normalde yatsıdan yarım saat sonra uyumalı ve güneş doğmadan kalkmalıyız sadece derslere mi geç kalıyorsun sende uyku apnesi problemi var gece yatınca hemen uyumakta zorluk çekiyor musun uyku apnesini yenmek için hergün bir önceki günden yarım saat erken yatmalısın ve her gün istinasız aynı saatte uyanmalısın bir süre sonra uykuya dalma saatini erkene çekiyor fizyolojik bir şey bu ayrıca eğer her yere geç kalma problemin varsa
disleksi psikolojik rahatsızlıgı olabilir çözümü psikoloğ ile bir kaç seans terapi.
disleksi testini çözersen netten varsa bilgin olur

Ya da okula yakin bi yere tasinmak olmaz mi ,boylelikle ne metrobus sorunu kalir nede 5.30 ta uyanma :KK58:

• Beğen
Reactions: K_G
Benim esim senelerdir o dedigin sekilde uyaniyor. Ama tabii sabah namazini da kildigimizdan yillardir bizde problem olmuyor. Sen kendi kendine basarmalisin bunu. Zaten 1 hafta sonra bunyen alisir saat kurmana bile gerek kalmaz. Tavsiyem once kahvalti sonra dus ve evden cikis seklinde bir siralaman olsun. Alarminida daha erken bir saate 5 dk ertelemeli kur bir zaman sonra ertelemekten sıkılıp off aman bee diyip kalkacaksin :)

• Beğen
Yatağın yerini değiştir ve akşam süt iç

• Beğen
O kadar sagliksiz bir odada kaliyorsun ki D vitamini eksikligi kesin vardir. O da kronik yorgunluk yapar. Ama 5:30da uyanmak da bana kalirsa biyolojiye aykırı. Bebek degilse insan en erken 22:00da yatar bu sayede de 06:00da uyanir. Senin yerinde olsam cok buyuk ihtimalle evimi okulun dibine tasirim yapamiyorsam memleketr dönerim bu ne ya. Turkiyenin yarısı istanbulda hale bak komedi gibi. Dönüşün nasildir kim bilir. Yazik. Ne icin bunca eziyet belki surda uc yil yasicaz maksimum. Bana gore hiçbir sey insanin yasam kalitesinden uykusundan onemli degil. Ben bu ulkenin ya...

• Beğen
Merhabalar. :)

Evet, belki hayati bir dert değil ama benim bütün hayatımı etkileyen ve kötü sonuçlar doğuran bir derdim var.

Sabahları yataktan çıkamıyorum!

İsteğim en geç 5:30 civarı kalkıp, 6:30 da evden çıkmak. Bu gerçekleştiremediğim hedefim.

Saatim 5:50 'ye kurulu. Benim yataktan çıkmam 6:30 'u buluyor. Ve dolayısıyla metrobüsün en kalabalık saatine kalıyorum, okula da yetişemiyorum.

Hele, yataktayken metrobüsü düşündüğüm an yataktan çıkasım gelmiyor. 5 dk daha 10 dk daha derken geç kalıyorum ve sabah derslerini kaçırıyorum.

Sürekli telefonda alarmı erteliyorum.

Bunun için bir sürü Türkçe ve İngilizce kaynak okudum. Size de sormak istedim.

Evet, uykumu daha kaliteli hale getirmem lazım. Erken yatmam lazım.
Ya da ne bileyim telefonu uzak bir yere koymam lazım.

Telefonu uzak bir yere koymak da işe yaramıyor. Sabah uyanır uyanmaz kalkıp duşa girmek de. Çünkü sürekli yatağa geri dönüyorum.

Duşa giriyorum. Kahvaltı yapıyorum. Yine yatağa girip uyuyorum.

Ve bu cidden büyük bir sorunum. Çünkü bu son senem. Ve her hangi bir dersten kalmak okulumu uzatacak.

Lütfen, motivasyonlarınızı ve önerileriniz, benimle paylaşın.
Eminim bu sorunu yaşayan çok kişi vardır.

Teşekkürler.
Kalkar kalkmaz tüm perdeleri bi açın pencereyi de açın ev havalansın
Sonra da bi müzik ayarlayın hareketli dans ede ede hazırlanın :) geri yatağa gireni de ilk sdefa duydum:))

Bir kaynakta okuduğum bir şeyi paylaşmak istiyorum. Uyku rüya döngüsü ile ilgili. Rüyalarımızı ve uyku evremizi 90 dakikada tamamladığımız için onun katlarında uyumamız şartmış. Eğer son uykumuz 60 dk dayken uyanırsak çok yorgun, sinirli ve halsiz kalkıyormuşuz. O yüzden 5.30 da kalkacaksanız geriye doğru 90 ar sayarak ve uykuya dalma sürenizi de hesaba katarak uyuyunuz.

• Beğen
gece uykusu daha kaliteli normalde yatsıdan yarım saat sonra uyumalı ve güneş doğmadan kalkmalıyız sadece derslere mi geç kalıyorsun sende uyku apnesi problemi var gece yatınca hemen uyumakta zorluk çekiyor musun uyku apnesini yenmek için hergün bir önceki günden yarım saat erken yatmalısın ve her gün istinasız aynı saatte uyanmalısın bir süre sonra uykuya dalma saatini erkene çekiyor fizyolojik bir şey bu ayrıca eğer her yere geç kalma problemin varsa
disleksi psikolojik rahatsızlıgı olabilir çözümü psikoloğ ile bir kaç seans terapi.
disleksi testini çözersen netten varsa bilgin olur

Evet, gece uykusunda problem çekiyorum.
Disleksi testini çözdüm, disleksi olabilirmişim.
Yazma ve okumayla ilgili problemim yok ama konuşma ve zamanla ilgili problemim çok.

Bence metrobuste birine asik ol,o saatten yarim saat once kosarsin metrobuse :KK36:

Ya da okula yakin bi yere tasinmak olmaz mi ,boylelikle ne metrobus sorunu kalir nede 5.30 ta uyanma :KK58:

Ah.. Keşke daha yakın bir yere taşınabilsem... :) Ama evde herkesin işi bu tarafta olduğu için benim ayrı eve çıkmam lazım. Ki bu da sadece bir hayal..

Benim esim senelerdir o dedigin sekilde uyaniyor. Ama tabii sabah namazini da kildigimizdan yillardir bizde problem olmuyor. Sen kendi kendine basarmalisin bunu. Zaten 1 hafta sonra bunyen alisir saat kurmana bile gerek kalmaz. Tavsiyem once kahvalti sonra dus ve evden cikis seklinde bir siralaman olsun. Alarminida daha erken bir saate 5 dk ertelemeli kur bir zaman sonra ertelemekten sıkılıp off aman bee diyip kalkacaksin :)

Evet, sabah namazını zamanında kılamamak gibi bir problemim de var tabi.. :)

Yatağın yerini değiştir ve akşam süt iç

Tavsiye için teşekkürler. Yatağımın yerini yeni değiştirdim odada. Süt içmek, bazen aklıma esiyor bazen atlıyorum. Düzenli içmeyi deneyeyim.

O kadar sagliksiz bir odada kaliyorsun ki D vitamini eksikligi kesin vardir. O da kronik yorgunluk yapar. Ama 5:30da uyanmak da bana kalirsa biyolojiye aykırı. Bebek degilse insan en erken 22:00da yatar bu sayede de 06:00da uyanir. Senin yerinde olsam cok buyuk ihtimalle evimi okulun dibine tasirim yapamiyorsam memleketr dönerim bu ne ya. Turkiyenin yarısı istanbulda hale bak komedi gibi. Dönüşün nasildir kim bilir. Yazik. Ne icin bunca eziyet belki surda uc yil yasicaz maksimum. Bana gore hiçbir sey insanin yasam kalitesinden uykusundan onemli degil. Ben bu ulkenin ya...

Evet, ışıksız havasız bir odada kalıyorum. Sağlıksız odanın tanımı. :)
Memleketim de İstanbul. :)

Kalkar kalkmaz tüm perdeleri bi açın pencereyi de açın ev havalansın
Sonra da bi müzik ayarlayın hareketli dans ede ede hazırlanın :) geri yatağa gireni de ilk sdefa duydum:))

Müziği deniyorum şu ara. :) O çalıyor ben uyuyorum. :KK70:

Bir kaynakta okuduğum bir şeyi paylaşmak istiyorum. Uyku rüya döngüsü ile ilgili. Rüyalarımızı ve uyku evremizi 90 dakikada tamamladığımız için onun katlarında uyumamız şartmış. Eğer son uykumuz 60 dk dayken uyanırsak çok yorgun, sinirli ve halsiz kalkıyormuşuz. O yüzden 5.30 da kalkacaksanız geriye doğru 90 ar sayarak ve uykuya dalma sürenizi de hesaba katarak uyuyunuz.

Aa evet, bunu ben de okumuştum. Bu hesaba göre yatayım bakalım bir de...

Kendimden umudu kesmemek için uğraşıyorum.

Bugün buradan tavsiye üzerine saatimi 15 dakika ileri aldım.

Yazmıştım, saati kaça kurarsam kurayım 6:30 da kalkıyorum.

Bugün alarmı kapattığımı falan da hatırlamıyorum. Zaten çok ağrım olduğu için yeni uykuya daldım sayılırdı.

Kalktığım saat. 06:45.

Yani, yine 06:30.

:)

bu saaatte kalkamak benimde hayalim sabah namazımı kılmak için.akşamdan en geç 9 da yatmak lazım bak ozaman nası kalkarsın.

• Beğen
bu saaatte kalkamak benimde hayalim sabah namazımı kılmak için.akşamdan en geç 9 da yatmak lazım bak ozaman nası kalkarsın.

:) 9 bizim akşam yemeği saatimiz...
Teşekkürler, inşallah başarırız.

sabah duuş yapıp kahvaltı yapmak mı!!! oh nerde. Ben saatimin alarmını 7:00, 7:10 ,7:15, 7:20 ye kuruyorum. 7 30 DA anca yataktan sıyrılıp kalkıyorum 7:40 ada evden çıkıyorum.Yani 10 dk da saçaklı saçaklı öcü gibi bi halde evden çıkmış oluyorum.

Ben yataktan yıllardır erken kalkmama rağmen bi türlü pat diye kalkamadım

• Beğen
sabah duuş yapıp kahvaltı yapmak mı!!! oh nerde. Ben saatimin alarmını 7:00, 7:10 ,7:15, 7:20 ye kuruyorum. 7 30 DA anca yataktan sıyrılıp kalkıyorum 7:40 ada evden çıkıyorum.Yani 10 dk da saçaklı saçaklı öcü gibi bi halde evden çıkmış oluyorum.

Ben yataktan yıllardır erken kalkmama rağmen bi türlü pat diye kalkamadım

Yataktan hemen çıkabilmek, bir yetenek.
Ben buna inandım artık. :)

Yataktan hemen çıkabilmek, bir yetenek.
Ben buna inandım artık. :)

Evet bencede.İşe hiç geç kalmayan insanlara çok şaşıyorum.ben haftanın 5 günü çalışıyorum 3 Günü geç kalırım.Ben aslında bunu şöyle düşünüyorum mesela sen.. metrobüsü filan çekmek zor geliyo. Banada işi çekmek zor geliyo işimi sevmiyorum.İşimi sevsem istediğim mesleği yapsam bence böyle olmazdım.Kalkasım gelirdi ozaman

• Beğen
bunu denicemHoppa

• Beğen
ben de kendimi erken kalkmaya alıştırmaya çalışıyorum, öbür türlü gün çok çabuk geçiyor. Akşamları 1 tatlı kaşığı çörekotu yağı içmeye çalışıyorum.oldukça enerji veriyor. Bir başka önerim de alarmınızın sesini günlük olarak değiştirin çünkü belli müddet sonra bünyem alışıyor alarma benim. Yarım saat aralıklarla iğrenç sesli alarmlar kurmanızda belki faydalı olabilir

• Beğen
X