Yatak odamıza aklını takan kaynanam

Konu çözülmüştür son güncelleme 22. Sayfada

Canım kaynanam(!) ile bir süredir mecburen aynı evde kalıyoruz. Sebebi Kayınbabam gecirdigi kaza sonucu ameliyat oldu. Kesinlikle ayağa kalkmaması gerekiyor felç riski var. Kaynanam da bu riskten dolayı korktugunu bakamayacağını söyledi. Eşim de büyük çocuk olarak babasına bakmaya geldi. Diğerleri küçük ve okuyorlar. Biz de esimin bekarken kaldığı odaya yerleştik. Valizi falan yerlestirdik. Zaten bir aydan uzun süre oldu. Misafir denmez artık. Gündüzleri kaynanamla beraber ben bakıyorum işten gelince de esim bakıyor. Buraya kadar sorun yok.

Biz eşimle severek evlendik ve 3 senelik evliyiz. Yani yeni evli sayılırız. 3 gün üst üste duş aldık genelde de zaten üst üste olmasa bile 2 günden fazla uzak kalmayız. Kaynanam da gelip eşime imalı imalı konuşmuş. Açıkca rahatsız oluyorum da dememiş, bu ne tutku gibisinden takılmış ama eşim aşırı rahatsız olmuş. Yani ben ses yapmadığımıza eminim, ama neden bunu gelip konuşma ihtiyacı hissetmiş anlamadım. Neyse dedik dikkat etmeye başladık azalttık, evimize gittik kimi zaman.

Ama dün ben evimizi kontrol etmeye gittim. Sonuçta su açık kalıp su basabilir, çiçeklerim susuyor onları besliyorum. Koku olmasın diye tuvaletleri temizliyorum falan. Geldiğimde kaldığımız oda temizlenmisti. Carsafimiz değişmişti. Teşekkür ettim ben de değiştirmek istiyordum keşke bana deseydin anne dedim. Gece prezervatif almak için kalktım yerinde yok. Aradık taradık. Bilgisayar cantamız vardı ona koyuyorduk. Canta komple yok. Sabah oldu gittim sordum anne çantamızı bulamadım dedim. Kirlenmişti de onu da makinaya attim dedi. Ee içindekileri ne yaptın dedim. Oda içerisinde başka bir yere kaldırmış. Öylece duruyor. Ben utancımdan yerin dibine giriyorum. Kadında en ufak utanma ibaresi yok. hışımla çıktım evden eşimi aradım o da çok sinirlendi. Bir yandan diyoruz ki artık kalmayalım, bakmayalım sürünsün kaynana. Bir yandan da adama acıyorum. Olan zavalli adama olacak. Yatmaktan mahvoldu zaten. Kocaman adam yastik koyarken 3 kisi gücümüz zor yetiyor. Gönlümüz razi degil. Gercekten iyi bir adam. Napıcam ben 😭😭😭 akil verin. O eve geri gitmek istemiyorum. Içimde resmen kin öfke doldu. Bu kadar da özele girilmez ki 😡

Yaşlı başlı insan demeyin kaynanam 46 yaşında kayinbabam 50 yaşında genç insanlar bunlar. Iyilik edelim diye evlerine geliyoruz. Kadın aklını bizim yatak odasına takmış.
Ben de iki yıllık evliyim.8ay kv ile yaşadım.Aynı dert bende de vardı duşa girmemize takıyordu falan.Ben eşimle biryere gidip geri eve döndüğümde odama girildigini anliyordum.Yaşlı basli olanda olmayan da yapıyor canim.Benim kv 40 kp 45 yaşında.Ama biz ayrı eve çıkmadan birlikte yaşarken yapıyordu bunu.Senin evin barkın ayri.Sadece yardım icin oraya kalmaya gittiğin halde böyle yapıyor.Ya artık şaşırmıyorum ben herşey beklenir kayınvalidelerden.Sen sakin bir şekilde uyar bence.

Ya çok iyi konu ☺ Ne güzel ne mutlu size 3 yıl da hala duramayacak kadar aranızda bi enerji varsa. Valla herhalde çok özenilmiştir. Biri benim evimde yapsa rahatsız olabilirim ama adamları zorla getirdiysem rahatsız olmaya hakkım da yok bence. Ne güzel valla sağlıkla kalın ☺
Kocasıyla sevişmek istiyor diye nerdeyse konu sahibini kabahatli ettiler bizim kadınlarımızın
bir kısmı.
Aslında yadırgamıyorum.
Neden derseniz,çocukken ve genç kızken cinsellik; ayıp,günah,kötü,erkeği memnun etmek için vb.empozelere ve yanlış düşüncelere maruz kaldık çoğumuz.
O nedenle bir kısmımız vajinismus,
birazımız firijit,çoğumuzun da geceleri başı ağrıyor.

Su konulara son dakika ayar veren kadinlarimiz da cok rahatsiz edici. Bu yuzden konulara yazmak istemiyorum artik.

Anne baba evinde sevisilmesi etik degildir diye dusunen herkesi ici gecmis, libidosu dusuk diye nitelendirmek ayri bir komik. Zamanim olursa geri donup tekrar gulecegim bu kisma. :KK45:

Ornek veriyorum, sinemaya gittiniz bir aydinlanma geldi durmayin, okula mi gidiyorsunuz durmayin, kutuphaneye gidiyorsunuz durmayin, hatta toplu tasima araclarinda da devam. Tam gaz devam. :deli:

Ortalik zaten , kendini kontrol edemeyen damacanaya , hayvanlara , cocuklara hallenen sapiklarla dolu.

Bir kontrol mekanizmasi olmali insanin. Akilli insanlari otekilerden ayiran kisim budur.

Kari koca olmak istenilen her yerde sevisme ozgurlugu vermez insana , vermemeli de...

Su konulara son dakika ayar veren kadinlarimiz da cok rahatsiz edici. Bu yuzden konulara yazmak istemiyorum artik.

Anne baba evinde sevisilmesi etik degildir diye dusunen herkesi ici gecmis, libidosu dusuk diye nitelendirmek ayri bir komik. Zamanim olursa geri donup tekrar gulecegim bu kisma. :KK45:

Ornek veriyorum, sinemaya gittiniz bir aydinlanma geldi durmayin, okula mi gidiyorsunuz durmayin, kutuphaneye gidiyorsunuz durmayin, hatta toplu tasima araclarinda da devam. Tam gaz devam. :deli:

Ortalik zaten , kendini kontrol edemeyen damacanaya , hayvanlara , cocuklara hallenen sapiklarla dolu.

Bir kontrol mekanizmasi olmali insanin. Akilli insanlari otekilerden ayiran kisim budur.

Kari koca olmak istenilen her yerde sevisme ozgurlugu vermez insana , vermemeli de...
Kurallar olmasa hayvanlardan ne farkımız kalırdı dimi ...
İnsanız ya sonuçta birazda edep diyorummm...
Tamam o anne baba kv kb da seviştiki siz oldunuz ..
Hiç sevişmediler mi diyorlar ya !!
Sevişilir efendim dibine kadar ama önce biraz edep büyüklere kaldı ki küçüklere bile çocuğun yan odada uyurken bile bir saygı oluyor neticede insan.

Kurallar olmasa hayvanlardan ne farkımız kalırdı dimi ...
İnsanız ya sonuçta birazda edep diyorummm...
Tamam o anne baba kv kb da seviştiki siz oldunuz ..
Hiç sevişmediler mi diyorlar ya !!
Sevişilir efendim dibine kadar ama önce biraz edep büyüklere kaldı ki küçüklere bile çocuğun yan odada uyurken bile bir saygı oluyor neticede insan.
Sokak ortasinda , merdiven basinda . okulda opusen insanlari da itici buluyorum ben. Birileri rahat olacak diye ben kafami cevirmek zorunda degilim. Hayatimi etkilemiyor tabi ki o ayri konu ama kendileri icin de iyi olmadigini dusunuyorum.

+ Onlari gordugum zaman vayyy beee birbirlerine ne kadar asiklar , birbirlerine dokunmadan duramiyorlar dedigimi de hic hatirlamiyorum.

Son düzenleme:
Sokak ortasinda , merdiven basinda . okulda opusen insanlari da itici buluyorum ben. Birileri rahat olacak diye ben kafami cevirmek zorunda degilim. Hayatimi etkilemiyor tabi ki o ayri konu ama kendileri icin de iyi olmadigini dusunuyorum.

+ Onlari gordugum zaman vayyy beee birbirlerine ne kadar asiklar , birbirlerine dokunmadan duramiyorlar dedigimi de hic hatirlamiyorum.
Bunun bide seysi var: taciz tecavuze ses cikarmazsiniz, sevisene opusene ses cikarirsiniz😂 ya da kiskaniyorsunuz var😂

Kocasıyla sevişmek istiyor diye nerdeyse konu sahibini kabahatli ettiler bizim kadınlarımızın
bir kısmı.
Aslında yadırgamıyorum.
Neden derseniz,çocukken ve genç kızken cinsellik; ayıp,günah,kötü,erkeği memnun etmek için vb.empozelere ve yanlış düşüncelere maruz kaldık çoğumuz.
O nedenle bir kısmımız vajinismus,
birazımız firijit,çoğumuzun da geceleri başı ağrıyor.

Kabahatli bulmadım kendi açımdan bakınca, isteyen eşiyle, istediği kadar birlikte olur. Netice de bize ne ama buraya konu açılınca herkes kendi açısından yorumluyor konuyu.

Benzer durumda olsam konu sahibiyle, aynı yerde kendime ait evim olduğu için arada kendi evime giderdim kayınvalidemin evinde eşimle birlikte olmazdim. Ne libido düşüklüğünden ne de cinselliği ayıp olarak algıladığımdan. Cinselliği mahrem olarak görüyorum ve aynı evin içinde hergün sessizce sevisilebileceğini düşünmüyorum. Evet sevişmek evli bir çift için gayet olağan ama hangi gece ne yaşadığımı kimsenin bilmeseni istemem, konuya yorumumda bu çerçevede oluyor.

Size göre normal olan bana göre olmayabilir yani normal görmüyorum diye bir kalıba girmemize gerek yok diye düşünüyorum :)

Ne güzel hayata sizin gözünüzden bakabilen bi eşiniz var..Benim eski eş annesiyle yaşarken bana yanaşmazdı haftada bir bu işin normali bu derdi.”Sırf ayrı eve çıkabilmek için” sevişemiyorum bahanesini kullanmayayım diye.Ayrı eve çıktık hergün istiyor hergün. NOLDU? dedim BÖYLE BÖYLE DİYORDUN!??
Cvp:”BEN ASLA ÖYLE BİRŞEY DEMEDİM.”
Rabbim götü başı ayrı oynayan siyaset yapan anacı erkekşerden hepimizi korusun. Size tatlış yuvanızda mutluluk huzur dilerim🥰🥰

Kabahatli bulmadım kendi açımdan bakınca, isteyen eşiyle, istediği kadar birlikte olur. Netice de bize ne ama buraya konu açılınca herkes kendi açısından yorumluyor konuyu.

Benzer durumda olsam konu sahibiyle, aynı yerde kendime ait evim olduğu için arada kendi evime giderdim kayınvalidemin evinde eşimle birlikte olmazdim. Ne libido düşüklüğünden ne de cinselliği ayıp olarak algıladığımdan. Cinselliği mahrem olarak görüyorum ve aynı evin içinde hergün sessizce sevisilebileceğini düşünmüyorum. Evet sevişmek evli bir çift için gayet olağan ama hangi gece ne yaşadığımı kimsenin bilmeseni istemem, konuya yorumumda bu çerçevede oluyor.

Size göre normal olan bana göre olmayabilir yani normal görmüyorum diye bir kalıba girmemize gerek yok diye düşünüyorum :)
Ben genele yorum yaptım,açıkcası kim,
ne yazmış tek tek bakmadım.
Yani direk sizi ima etmedim bu yorumumla.
Herkesi toptan aynı kalıba sokmak gibi bir niyetim de yok,sizin itiraz nedeninizle bir başkasınınki farklı olabilir elbette.

Mahremiyete dikkat etme ölçüsü de
herkes için farklı olabilir.
Ben kvmden çekinmem mesela,
bize o anlayışı göstermesinin de etkisi var bunda.
Bu demektir ki onlara duyura duyura eşimle birlikte oluyorum.
Ama onlarda iki hafta kaldığımız oluyor,
bu durumlarda kendimizi sıkıntıya sokmayız,
gerekirse duşa girerim rahatça.
Ayrıca bizim 19 yaşında oğlumuz var,
bu mantıktan ilerlesem evimde de eşimle birlikte olmaya çekinmeliyim.

Bana göre cinsellik iki kişi arasında yaşanan mahrem bir duygu ve eylem olmakla birlikte ayıp,günah,utanılacak,köşe bucak saklanması gereken bir durum değildir.
Bununla birlikte bundan edep ve haya yoksunu olmayı,büyüklerimize sesimizi duyura duyura birlikte olmayı ve tedbir için kullandığımız eşyaları ortada rahatça bırakmayı savunmuyorum.
Sadece burda kv ciddi bir hadsizlik yapmışken,
eşine düşkün bu genç arkadaş
niye bu kadar hatalı bulundu?
Onu anlayamıyorum.

Dediğiniz gibi duruma,herkes kendi bakış açısıyla bakıyor.
Bununla birlikte benim yorumumdan yola çıkıp,
işi farklı bir boyuta taşıyarak
'sinemada,cafede de yükselin o zaman eşinize'
'Damacanaya,hayvana hallenen insanlar mı olsun etrafımızda?' vb yorumlar yapıldı.
Bunu aklı başında,ruh sağlığı yerinde kimsenin savunması sözkonusu bile olamaz.
Birbirimizi sizinle olduğu gibi daha iyi anlamaya çalışırsak yorumlarımızdan da farklı anlamlar çıkarmak için zorlamayız kendimizi.
Selamlar,sevgiler.

Ben genele yorum yaptım,açıkcası kim,
ne yazmış tek tek bakmadım.
Yani direk sizi ima etmedim bu yorumumla.
Herkesi toptan aynı kalıba sokmak gibi bir niyetim de yok,sizin itiraz nedeninizle bir başkasınınki farklı olabilir elbette.

Mahremiyete dikkat etme ölçüsü de
herkes için farklı olabilir.
Ben kvmden çekinmem mesela,
bize o anlayışı göstermesinin de etkisi var bunda.
Bu demektir ki onlara duyura duyura eşimle birlikte oluyorum.
Ama onlarda iki hafta kaldığımız oluyor,
bu durumlarda kendimizi sıkıntıya sokmayız,
gerekirse duşa girerim rahatça.

Bana göre cinsellik iki kişi arasında yaşanan mahrem bir duygu ve eylem olmakla birlikte ayıp,günah,utanılacak,köşe bucak saklanması gereken bir durum değildir.
Bununla birlikte bundan edep ve haya yoksunu olmayı,büyüklerimize sesimizi duyura duyura birlikte olmayı ve tedbir için kullandığımız eşyaları ortada rahatça bırakmayı savunmuyorum.
Onu anlayamıyorum.

Dediğiniz gibi duruma,herkes kendi bakış açısıyla bakıyor.
Bununla birlikte benim yorumumdan yola çıkıp,
işi farklı bir boyuta taşıyarak
'sinemada,cafede de yükselin o zaman eşinize'
'Damacanaya,hayvana hallenen insanlar mı olsun etrafımızda?' vb yorumlar yapıldı.
Bunu aklı başında,ruh sağlığı yerinde kimsenin savunması sözkonusu bile olamaz.
Birbirimizi sizinle olduğu gibi daha iyi anlamaya çalışırsak yorumlarımızdan da farklı anlamlar çıkarmak için zorlamayız kendimizi.
Selamlar,sevgiler.
Elbette siz beni ima etmediniz, sizin yorumunuzu ben üzerime alındım, konu sahibinin kayinvalide evinde hergün sevişmesini garip bulan biri olarak. Ama bunu doğru bulmayanlara da direk bir etiketleme yapılıyor genel manada bu da doğru değil, sizin yorumunuz haricinde de söylüyorum bunu.

Aynı düşünmemek diğerini kötülemek olmamalı sadece. Kapalı kapı arkasında eşlerin sevişmesini normal bulmayı, sinemada,kafede yapın o zamana çekmek de epey zorlayıcı bir bakış açısı zaten, birbirinden çok farklı şeyler oysa ki.

Kayinvalidenin yaptığını doğru bulmadım kesinlikle ama konu sahibi ve eşinin annesinin bu konuyu bu kadar rahat dile getirmesine kendilerinin de sebep olduğu izlenimi oluştu bende konuyu ve yorumlarını okuyunca. Bir şekilde yüzgöz olunulmuş bu konuda, yanılıyor da olabilirim elbette.

Elbette siz beni ima etmediniz, sizin yorumunuzu ben üzerime alındım, konu sahibinin kayinvalide evinde hergün sevişmesini garip bulan biri olarak. Ama bunu doğru bulmayanlara da direk bir etiketleme yapılıyor genel manada bu da doğru değil, sizin yorumunuz haricinde de söylüyorum bunu.

Aynı düşünmemek diğerini kötülemek olmamalı sadece. Kapalı kapı arkasında eşlerin sevişmesini normal bulmayı, sinemada,kafede yapın o zamana çekmek de epey zorlayıcı bir bakış açısı zaten, birbirinden çok farklı şeyler oysa ki.

Kayinvalidenin yaptığını doğru bulmadım kesinlikle ama konu sahibi ve eşinin annesinin bu konuyu bu kadar rahat dile getirmesine kendilerinin de sebep olduğu izlenimi oluştu bende konuyu ve yorumlarını okuyunca. Bir şekilde yüzgöz olunulmuş bu konuda, yanılıyor da olabilirim elbette.
Genç,tecrübesiz ve heyacanlıyken eş ailesiyle ilişkinin dozunu ve düzeyini ayarlamakta zorlanabiliyor insan.
Eş ailesinin yaklaşımı da önemli.
Yüz-göz olmaktan mümkün mertebe kaçınmak lazım elbette.

Konu sahibinin kucuk kardesleri varmis. sizin olsa yine de yapar miydiniz? Belki kv bu yuzden tepki gosterdi..
Ayrica kvnin evinde yapmak hic hijyen degil iki taraf icin de

Konu sahibinin kucuk kardesleri varmis. sizin olsa yine de yapar miydiniz? Belki kv bu yuzden tepki gosterdi..
Ayrica kvnin evinde yapmak hic hijyen degil iki taraf icin de
Kardeşleriyle aynı odada mı yatıyor?
Veya sabah kardeşleriyle bu konuyu mu konuşuyor?
Tam anlayamadım ne sormak istediğinizi.
Hijyen kısmını ise hiç anlayamadım.
Kvmin evinde,bana verdiği yatakta ve nevresimde yatıyorsam zaten hijyenle ilgili bir sorunum yok demektir.

Kardeşleriyle aynı odada mı yatıyor?
Veya sabah kardeşleriyle bu konuyu mu konuşuyor?
Tam anlayamadım ne sormak istediğinizi.
Hijyen kısmını ise hiç anlayamadım.
Kvmin evinde,bana verdiği yatakta ve nevresimde yatıyorsam zaten hijyenle ilgili bir sorunum yok demektir.
Cocuklara ses gidiyor belki olamaz mi ?
Hijyen kismini kv.ye sormak lazim odayi temizleyen o sonucta 😅 neyse, konu cozuleli cok olmustu boşuna lakirti bunlar

Hijyen kismini kv.ye sormak lazim odayi temizleyen o sonucta 😅 neyse, konu cozuleli cok olmustu boşuna lakirti bunlar
Şimdi daha iyi anladım.
Olabilir elbette.
Odayı kullanan temizlemeli,
ortada delil bırakmamalı,bu konuda haklısınız.

Bunun bide seysi var: taciz tecavuze ses cikarmazsiniz, sevisene opusene ses cikarirsiniz😂 ya da kiskaniyorsunuz var😂
Taciz edene sorsan kendince normal davraniyordur. Normal davranmadigini anlatamazsin. Bana gore ruh hastasidir oysa ki.:KK12:

Insanlara sapla samani ayri ayri anlatmak gerek. Zira anlamamakta israr ediyorlar. :KK14:

Alenen sevisen ciftleri kiskanacak kadar dusmedim:

1- Kendilerini kontrolsuz bulurum.
2- Asik oldugunu gosterme bicimi bu degildir.
3- Bana herhangi bir zarari /yarari yok sadece yanlarindan cekip giderim.
+ Ben sevisme sahnelerini de sevmem . Konusuz buluyorum. :deli:O yuzdendir ki hep aksiyon , fantastik filmleri tercihim :KK70:

Onu anlayamıyorum.
Saçma yorumlar yapan olmuş ama bu konuda siz e yüzde yüz katılıyorum. Boşanmaların altında yatan ve çok fazla gün yüzüne çıkmayan bir sebep de cinsellik. Hayat şartları, çalışma saatleri, falanca filanca, çoluk çocuk derken hep geri plana atılıyor. Bu kadar sinir stres gerginlik de bundan kaynaklanıyor aslında. Eşiyle sıkıntı yaşayanlara tavsiye ederim, denesinler. Cinsellik iyi iken ve cinsellik iyi değilken eşiyle arasındaki ilişkiyi kıyaslasın. Ben denedim ve gerçekten de çok ama çok fark var.

Ben odanın nesinin temizleneceği anlamadım. Çarşafı temizlersin, delilleri yok edersin anlarım ama çılgınlar gibi sağa sola çarparak sevişmiyorsan, bir konsola bir dolaba atlamıyorsan oda kirlenmez bence yaa :KK70:

X