Aile Planlaması yasmin kullananlar yardım lütfen!!!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ebyar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
2.754
3.348
arkadaşlar Allah nasip ederse benim 23 haziranda düğünüm var
yasmin kullanmaya başlayacağım ama sizlere bir sorum var
doktora gittiğimde en son adet tarihim 19 nisandı
adet döngüm 36-37 günü buluyor bu ayın 25-26 sı gibi adet olmayı bekliyordum o yüzden doktora düğünde hasta olmak istemediğimi söylemiştim
doktorda bana 21gün kullan hiç ara vermeden diğer kutuya geç böylece balayı döneminde kanaman olmaz demişti
ama ben bugün adet oldum hapı kullanmaya başlayacağım
bu koşulda ilk kutum 10 haziranda bitecek düğüne 13 gün varken yani
şimdi size sorum ben 7 günlük arayı versem mi? 7 günlük arada muhakkak adet kanamam olur mu?
normalde 36-37 gün üzerine adet oluyorum ama hapı kullanınca 28de bir muhakkak olur mu?
Ben hapa ara veririm sonra o 7 günlük arada adet olmazsam düğün zamanıma sarkma ihtimali var o yüzden kararsız kaldım

Son düzenleme:
Evet mutlaka o 7 gun arada kanama oluyor ben de yasmin kullaniyorum hapi biraktiktan 2 gun sonra kanamam basladi ki normalde 35 40 gunde olurdu

Doktora doğum kontrol hapları konusunda danışmaya gittim. Kısırlığa sebep olduğu söylentisini duymuştum. Böyle bir şey yok dedi. En az yan etkisi olan yasmin olduğunu söyledi. Ama kullanmıyorum. Hala çekiniyorum çocuk sahibi olamamaktan :)

bnde bu söylentileri çok duydum aynı şekilde doktora sordum öyle bir şey yok dedi aksine bir çok yararı var dedi
benimde çok içime sinmiyor ama bu konuda işi nişanlıma bırakamam çünkü en az 2 yıl çocuk istemiyorum zorunlu sebeplerden dolayı
Allah hakkımız da hayırlısını versin artık

Ben de senin gibi düşünmüyorum bebek ama hap kullanarak hormonlarımın bozulmasını istemiyorum. Bir de benim guatr hastalığım var. Etkiler diye de düşündüm. Ve vazgeçtim. EN az bir çocuğum olana kadar hapı unutuyorum :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…