Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bu ay yasmini içmeyi hep unuttum kızlar günümüde yakalayım diye 3 bir 4 bir içtim mide bulntısı ve istifardan öldüm Allah tan zehirlenmemişimm 1 hafta var reglime bakalım sonuç ne ???:KK52::KK52::KK52:

bu ay yasmini içmeyi hep unuttum kızlar günümüde yakalayım diye 3 bir 4 bir içtim mide bulntısı ve istifardan öldüm Allah tan zehirlenmemişimm 1 hafta var reglime bakalım sonuç ne ???:KK52::KK52::KK52:

:KK53::KK53: umarım hamile kalmazsın canım. hamile kalırsan nasıl bir bebek ortaya çıkar bilmem. çocuk oyuncağı değil ki bu. dikkat etmelisin.

:KK53::KK53: umarım hamile kalmazsın canım. hamile kalırsan nasıl bir bebek ortaya çıkar bilmem. çocuk oyuncağı değil ki bu. dikkat etmelisin.

canım korundum da ayrıyetten zaten ilaç 3 gün unutulunca gecerliğini kaybediyor bn sadece paketi bıraktığımda adet düzensizliğim olmasın diye devam etme ihtiyacı hissettim
birde çok hastaydım zaten bu seferki gripim ağır geçtii gözüm eşimi görmedi yanii:KK34::KK34::KK34::KK34:

canım korundum da ayrıyetten zaten ilaç 3 gün unutulunca gecerliğini kaybediyor bn sadece paketi bıraktığımda adet düzensizliğim olmasın diye devam etme ihtiyacı hissettim
birde çok hastaydım zaten bu seferki gripim ağır geçtii gözüm eşimi görmedi yanii:KK34::KK34::KK34::KK34:

tamam canım o zaman :) bi an korktum çünkü öyle şeyler duyuyoruz ki.
hapı bilinçsiz kullandığı için hamile kalan sonra da hap korumuyor diyen çok kişi var malesef.

ben yasmini yıllardır kullanıyorum ama kısa dönemlerde çünkü bende hep kilo yaptı :KK14:
kişiden kişiye göre değişiyor demekki etkileri. Annem ben kilo verdim o hapla der hep ama ben 4 kilo aldım 3 ayda ve normalde hızlı bir şekilde kilo veririm ben fakat veremedim bir türlü bu hapı kullanırken. Hep 1 kilo verdim yarısını aldım bu hapı kullandığım süre içinde. :KK5:
Tek hoşuma giden göğüslerimde büyük ölçüde büyüme oldu fakat bunun için de kilo almayı göze alamıyorum :2:

Bu Yasmin bende tam 1 sene icerisinde 10 kilo alimina yol acti,beslenmemde hic birseyin degismemesine ragmen.
Ayriyetten tüylenmede yapti bende,biraktigimdan beri kilolardan kurtuldum ama tüylerin gitmesi sürermis dedi doktor,ilac yazmasini istemedim ama artik ne icin olursa olsun hormonlarimla oynatmicam.
condom kullanmak saglik acisindan en temiz ve düzgün olani ben memnunum...

ya ben ilk defa kullanıcam doğum kontrol hapı yasmin tavsiye etti doktor ama kullanan birilerinden bilgi almak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

ya ben ilk defa kullanıcam doğum kontrol hapı yasmin tavsiye etti doktor ama kullanan birilerinden bilgi almak istiyorum yardımcı olur musunuz ?

Canım herkeste farklı etki yapıyor.. kimisine kilo verdirtiyor, yüzünü güzelleştiriyor, kimine kilo olarak geri dönüyor, varis yapıyor:26:
Eğer hormonlarından dolayı önerdiyse doktorun kullan derim ben. Korunma amaçlı kullanacaksan da 1-2 ay dene, baktın hoşuna gitmiyor bırakırsın, farklı korunma yöntemleri denersin :KK34:

Ben adet düzensizliği için kullandım Yasmin uzun bir süre...
Geçtiğimiz 2 ay ara verdim...
Şuan tekrar kullanıyorum. Ancak inanılmaz şekilde migrenimi tetikliyor...
Bu kutudan sonra ilacı değiştirmeyi düşünüyorum yoksa baş ağrısından ölücem her gün her gün...
Açıkçası memnundum yani baş ağrısı hariç yan etkisi olmadı...

Merhaba,ben kist için 10 gündür kullanıyorum,göğüslerim büyüdü ve inanılmaz mide bulantım var :S Başım da ağrıyo,bi halsizlik çöküyo üzerime,umarım faydasını görürüm.

selam herkese,
1 aydır yasmin kullanıyorum, 27 martta sonuncuyu içeceğim. sonrasında ne kadar süre sonra regl olacağım, bilgi verebilir misiniz,
benim asıl sorum, 29 mart - 1 nisan arasındaki bir programım nedeniyle geciktirmek istiyorum. geciktiriciyi nasıl kullanayım,
bana cevap verecek arkadaşları şimdiden kucaklıyorum :KK16::KK54:

selam herkese,
1 aydır yasmin kullanıyorum, 27 martta sonuncuyu içeceğim. sonrasında ne kadar süre sonra regl olacağım, bilgi verebilir misiniz,
benim asıl sorum, 29 mart - 1 nisan arasındaki bir programım nedeniyle geciktirmek istiyorum. geciktiriciyi nasıl kullanayım,
bana cevap verecek arkadaşları şimdiden kucaklıyorum :KK16::KK54:

31 mart 1 nisan gibi regl olursun, ertelemek istiyorsan 7 günlük arayı vermeden yeni kutuya başla böylece reglini istediğin gün kadar erteleyebilirsin ekstradan geciktirici kullanmana gerek yok

kızlar merhaba
bende doktorun tavsiyesiyle yasmin doğum kontrol hapı kullanıyorum kistlerden ve düzensizlikten dolayı... size sorum şu... ilacı 3 aydır kullanıyordum, şu anda ikinci haftasındayım 4. ay ilaç kutumun... ama kanamam var... yani adet kanaması değil de az ama pembe renginde kan geliyor sürekli iki gündür... acaba neyden olabilir bilenleriniz varmı??? doktorla yarın randevum var ama dayanamadım sormak istedim belki benimle aynı durumda olanlar vardır diye... şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Bu Yasmin bende tam 1 sene icerisinde 10 kilo alimina yol acti,beslenmemde hic birseyin degismemesine ragmen.
Ayriyetten tüylenmede yapti bende,biraktigimdan beri kilolardan kurtuldum ama tüylerin gitmesi sürermis dedi doktor,ilac yazmasini istemedim ama artik ne icin olursa olsun hormonlarimla oynatmicam.
condom kullanmak saglik acisindan en temiz ve düzgün olani ben memnunum...

nasıl yaniii :KK53: banada doktorum kilo aldırmaz ayrıca tüylenmeyide azaltır dedi bu ne ters tezat ??? banada bi yıllık raporlu verdi kullanacaksın dedi. bi kutu bitti 3gün oldu hala kanama yok :S

Merhaba,ben kist için 10 gündür kullanıyorum,göğüslerim büyüdü ve inanılmaz mide bulantım var :S Başım da ağrıyo,bi halsizlik çöküyo üzerime,umarım faydasını görürüm.

ben ilk kutuda senn gibiydim mide bulantısı göğüslerm büyümesi baş ağrısı bacak ağrısı 2. kutudayım şimdi ilk kutudan sonraki 7 günlük aradan sonra hepsi gitti yan etkilerin. şuan hiç bir etkisi yok..

1.kutu bitti,biteli de 4 gün oldu ve hala adet olmadım,ama midem çok bulanıo ve belim ağrıdan çatlıo :S Kilo da aldım bi güzel,göğüslerim ucu da acıo bazen,sizce neden arkadaşlar lütfen bişiler diin,moralim çok bozuk :/

1.kutu bitti,biteli de 4 gün oldu ve hala adet olmadım,ama midem çok bulanıo ve belim ağrıdan çatlıo :S Kilo da aldım bi güzel,göğüslerim ucu da acıo bazen,sizce neden arkadaşlar lütfen bişiler diin,moralim çok bozuk :/

adet hemen olacak diye birşey yok benm mesela ilaç bittikten sonraki 5. gün oluyordu.2-3 gün sürüyordu
ilk ay olduğu için vücut alışmaya çalışıyo olabilir sürekli kullandıktan sonra bu karad ağrı olmaz

ben bu hapı sadece 1 hafta kullanabildim aşırı kusmam oldu. ilerde kalp hastalıklarına neden olma ihtimalini de arttırdığını duyunca bıraktırdı eşimde. hormonlarla oynamam artık bende :KK50:

kızlarr Allah ını sevenn yardımm etsin ben zaten kilodan muzdaripim her YASMİNN hapını kullanann kiloo alıyormuuuu :18: benm almaman lazım aksine vermem lazımm yardımm edinn :18: ikinci kutuya başladım henüz bi fazlalık hissedemiyorumm alıyosamda bilmiyorumm ama kilo almak istemiyorummmm :KK43:

kızlar 2dk önce doktorumu aradım yasmin kilo aldırmaz diyor ama kilo alanlar nasıl alıyor ay bir ibana yardım etsin neye inancağımı şaşırdımmm :KK43:

X