Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar 2dk önce doktorumu aradım yasmin kilo aldırmaz diyor ama kilo alanlar nasıl alıyor ay bir ibana yardım etsin neye inancağımı şaşırdımmm :KK43:

cnm braz bünye meselesi sanırım bnde 1 yıldır kullanıyorum 49 kiloydum şimdi 48 kiloyum hatta klio aldırcak diye sevinmiştim ama aksine zayıfladım bile sadece ilk zamanlar göğüslerde biraz şişkinlik yapıyo o kadar... sen ne zamandır kullanıyosun

kızlarr Allah ını sevenn yardımm etsin ben zaten kilodan muzdaripim her YASMİNN hapını kullanann kiloo alıyormuuuu :18: benm almaman lazım aksine vermem lazımm yardımm edinn :18: ikinci kutuya başladım henüz bi fazlalık hissedemiyorumm alıyosamda bilmiyorumm ama kilo almak istemiyorummmm :KK43:

4. kutumdayım beslenmem de bi değişiklikte yok çok sevdiğim çikolatayı abarta abarta yiyorum halaa
kilo almadım rahat ol

bünyeye baglı birazda kisiye baglı... bende 2 sene yakın kullandım 4 5 kilo aldım ama nasıl sabah 10 da 11 de kalkıyodum kışları o yuzden aldım.bide akşamkı tatlı krızleri cayın yanındakı kekler... beni sismanlatti dikat edersen sorun olmaz ilk ayda hissedesin yan etkilerini ona gore hal caresine bakarsın.. ama sakın baslayıp yarım bırakma o kutuyu bitir..bide belkı kılo aldıgımdandır selülit oldu. sanırım biraz dolasım bozuklugu yaptı bende basenlerimde ince kılcal damar catlaması oluştu. Ona ragmen memnundum. suan 3 aydır kullanmıyorum. Bunyem arınsın diye korunuyoruz. temmuz gibi bebis dusunuyoruz. sorunsuz o da gerceklesirse bence iyi bir hap. bırakınca adetlerimde falan sorun yasamadım... ben tavsıye ederım

ben 2 ay yasmin kullandım ve 6 kilo aldım..her bünyede aynı etkiyi göstermez tabiki ama bende kilo yaptı.bugün son günüm ve bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

arkadaşlar mrb ben 3 yıl yasmin kullandım ve ekimde bıraktım. ancak bıraktıktan sonra adetime 2 hafta kala çok ciddi gögüs ağrılarım olmaya başladı ve bu ağrı özellikle sağ gögsümde daha fazla oluyor.bazen el bile dokunamıyorum.çok hassa oluyo. USG yaptırdım bişi çıkmadı ama cok fazla ağrım oluyo.bu durumla karşılaşan başkalarıda varmı? bazen keşke kullanmasaydım diyorum.
bide son 2 aydır bebek düşünüyorum ve olmuyo.acaba ilacın etkisimi devam ediyor diye üzülüyorum.

arkadaşlar yüzümdeki tüylenme için kadın doğum uzmanına gittim bana yasmin ilacını verdi. kullansam mı bilemedim kıllanma için bu ilacı kullananlar etkisini gördü mü ? kıllanmayı engelliyor mu ? yardımcı olurmusunuz offf hiç böyle bir sorunum yoktu son 6 aydır bu kıllanma sorununu yaşıyorum:KK43: işin tuhafı da adetlerim çok düzenlidir.

bende bu ay kullanmaya başladım yan etkilerini görmeye başladım ve okuduğum yorumlarda kafamı karıştırdı bende başka bir ilaca başlamayı düşünüyorum amaaa bu ay mecbur kullancam :KK43:

bende bu ay kullanmaya başladım yan etkilerini görmeye başladım ve okuduğum yorumlarda kafamı karıştırdı bende başka bir ilaca başlamayı düşünüyorum amaaa bu ay mecbur kullancam :KK43:

cnm butun hepsının yan etkısı var bn doktoruma sordum vucuda hormon yuklendıgı ıcın hepsınn yan etkısı oluomus.

arkadaslar merhaba bende valette kullaniyorum 3 aydir ama yüzümdei sivilceler icin. doktorum da simdi yazmak istemiyor, muayne etmek istiyor bende red ettim henuz bakireyim, ama alman iste bisey olmuyormus-mus?! tipki tamponun bakireligi bozmadigi gibi buda hikaye, ya neyse.
simdi baska birinden randevu aldim. yasmini yazdirmayi dusunuyorum cunku 2 ay sonra türkiyeye yerlesecegim, valette orada yok. yasminden memnun kallinmis anladigim,okudugum kadariyla.bakalim...

arkadaşlar ben 8 aylık ewliyim ve ewliliğimn ilk ayından itibaren hep yasmin kullandım,7kilo aldım,ve son 2 aydır dogru düzgün adet olamıyorum,2-3 günü gecmıo we genelde leke halinde,acaba haptanmıdır diye düşünüyorum bilemedmmm yardımcı olursanız sewinirmmm:KK43:

arkadaşlar yasminle ilgili açılan diğer topiğe de yazdım, yasmin çok ciddi ölümcül yan etkileri olduğu kanıtlanmış bir ilaç. amerika ve kanada da bayer dünyalar kadar tazminat ödedi. kalp krizi geçirip ölenler, felç olanlar ne ararsanız var yan etkilerde. ama bu ilaç hala türkiyede satılıyor ve doktorlarımız tarafından tavsiye ediliyor. ingilizcesi olanlar yasmin lawsuit yazsın yüzlerce başlık çıkacaktır her hangi birini okusun yeter. öyle itham falan da değil bayer basbayağı kabul etti bu yan etkileri. lütfen bu hapı içmeyin etrafınızda kullanan varsa uyarın içirtmeyin de.daha yeni yan etkileri azaltılmış sürüyle yeni d.kontrol hapı var onlardan kullanın.

Ben 2. tablete gecicem bu ay ama 1 gün geç kaldım yani 8. gün baslamam gerekirken 9. gün basladım . Koruma sağlanır mı acaba ?

bayanlar doğum kontrol için doktora gidicem hap mı iğne mi hangisi iyidir diye. kadın doğum uzmanına mı gidilir nereye gidilir?

cnm braz bünye meselesi sanırım bnde 1 yıldır kullanıyorum 49 kiloydum şimdi 48 kiloyum hatta klio aldırcak diye sevinmiştim ama aksine zayıfladım bile sadece ilk zamanlar göğüslerde biraz şişkinlik yapıyo o kadar... sen ne zamandır kullanıyosun

BEN 3 aydır kullanıyorum kilo almadım aksine sanırım kilo verdim :KK70: korkugum başıma gelmedi Allahtan :)

arkadaşlar yasminle ilgili açılan diğer topiğe de yazdım, yasmin çok ciddi ölümcül yan etkileri olduğu kanıtlanmış bir ilaç. amerika ve kanada da bayer dünyalar kadar tazminat ödedi. kalp krizi geçirip ölenler, felç olanlar ne ararsanız var yan etkilerde. ama bu ilaç hala türkiyede satılıyor ve doktorlarımız tarafından tavsiye ediliyor. ingilizcesi olanlar yasmin lawsuit yazsın yüzlerce başlık çıkacaktır her hangi birini okusun yeter. öyle itham falan da değil bayer basbayağı kabul etti bu yan etkileri. lütfen bu hapı içmeyin etrafınızda kullanan varsa uyarın içirtmeyin de.daha yeni yan etkileri azaltılmış sürüyle yeni d.kontrol hapı var onlardan kullanın.

nasıl yani ya ben 1 yıldır kullanmak zorundayım :18: ay korkutmayın beni haberlere cıkmazmıydı böyle ölümcül olsa ? ayrıca bi doktor bu kadar zararlı + ölümcül bi ilacı tavsiye edecek kadar risk alamaz değilmi ?

evet arkadşımız haklı az önce nette prospektüsünü okuyunca irkildim resmen.özellikle kan pıhtısı konusunda çok riskli olduğunu okuyunca çok korktum.ben de kullanmıştım 1 yıl kadar.şimdi tekrar kullanmayı düşünüyodum adet düzensizliği için.yan etkisi azlatılmış doğum kontrol haplarının adını yazmanızı rica edebilrimiyim sizden..ön araştırma yapıp o şekilde doktora gitmeye karar verdim.çünkü bana yasmin verirse dersime çalıştım diğer haplar konusunda da bilgim olsun dimi :)

Demeyin yaaaaa:18::18::18::18::18::18::18::18:
Zaten bende prospektüsü okuyunca tırstım aynennn:18::18::18::18:
Kist olduğu için doktor verdi..Allaha emanet içicem artık napıyimm...offffffffffffffffffffff Allahımmmmmmmmmm:KK43::KK43::KK43::KK43:

merhabaa arkadaşlar doktor bana yasmini önerdi fakat hiç kullanmadım açıkcası korkularım var yan etkileri hakkında... ne dersinizz kullananlar memnun musunuz?

Demeyin yaaaaa:18::18::18::18::18::18::18::18:
Zaten bende prospektüsü okuyunca tırstım aynennn:18::18::18::18:
Kist olduğu için doktor verdi..Allaha emanet içicem artık napıyimm...offffffffffffffffffffff Allahımmmmmmmmmm:KK43::KK43::KK43::KK43:

ben de kistlerim için doktora gittim.
ikisi de yasmin içmemi söyledi.

merhabaa arkadaşlar doktor bana yasmini önerdi fakat hiç kullanmadım açıkcası korkularım var yan etkileri hakkında... ne dersinizz kullananlar memnun musunuz?

cnm 4 yıl kullandım allah.a çok şükür bi sorun olmadı.bırakıncada 6 ay sonra hamile kaldım..

X