Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
selam kızlar
ben 3 yıl boyunca aralıksız kullandım kilo iştah açma veya başka herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. çok memnundum. tavsiye de ederim hap yöntemini tercih eden arkadaşlara. son 6 yıldır da kullanmıyorum bebek istediğimiz için korunma yöntemimizi değiştirdik.

merhaba; benim çok acil bir sorum var, çok zor durumdayım, 1 aydır yasmin kullanıyorum adetimin son günü yani 6. günü başladım yasmine, bir gün unutup ikinci gün aklıma gelince içip düzenli devam ettim fakat 3 gün önce ilacın bitmesine 3 gün kala içmeye gitmiştik ve ilacı aldıktan sonra kustum ilaç etkisini göstermez diye 1 saat sonra bir daha içtim yani 1 günü eksik kaldı, bu dediğim olay 3 gün önce oldu ve bugün son ilacı içmem gerekirken dün son ilacı içtim, bu durumda 7 gün sonra yeni tablete baslayacagım ve hamile kalmaktan korkuyorum, anlattıgım durumda hamile kalma olasılıgım nedir sizce?

benimde bi sorum varr:KK43: bende yasmin kullanıyorum ilk kutu biti 3. gün adet oldum ve ilaca basladım. 2. kutu bitti bugün 4. gün ama hala adet olmadım acaba hamile kalmıs olabilirmiyim? hiç aksatmadım hep düzenli içtim.

benimde bi sorum varr:KK43: bende yasmin kullanıyorum ilk kutu biti 3. gün adet oldum ve ilaca basladım. 2. kutu bitti bugün 4. gün ama hala adet olmadım acaba hamile kalmıs olabilirmiyim? hiç aksatmadım hep düzenli içtim.

ilaç bittikten 3 gün sonra adet oldun ve 3. gün yani adet olduğun gün mü başladın ilaca ??

sadece ilk defa ilaca başalrken adetin ilk günü başlama şekli var onun dışındaki tüm kullanımların 21 gün ilaç 7 gün ara şeklinde olmalı

tühhh yaaaa neyse bugün adet oldum hamile değilmişim buna sewindim ama gecen ay yanlıs kullanmısım demmekki bişi olurmuki? simdi ilaç biteli 4 gün oldu yani 3 gün sonra 3. kutuma baslayacağım.. doktorada gidyorum oysa ama bu detayı atlamısım puuff

içindede detaylı şekilde yazıyo zaten canım neyse adet olmuşsun tehlike yok :KK8:

ya aslında içinide okudum ay bi karısık geldi bana :KK70::KK70: neysekii hersey yolunda zaten unuttuğum bişi var gerci ilaçla düzeliyomu o bilmiyorum ama benim normalde progesteron sewiyem cok düşük sanırım hamilelik için baya yüksek olması gerekiyo

ya aslında içinide okudum ay bi karısık geldi bana :KK70::KK70: neysekii hersey yolunda zaten unuttuğum bişi var gerci ilaçla düzeliyomu o bilmiyorum ama benim normalde progesteron sewiyem cok düşük sanırım hamilelik için baya yüksek olması gerekiyo

o konuyu ben bilmiyorum ya...

merhaba; benim çok acil bir sorum var, çok zor durumdayım, 1 aydır yasmin kullanıyorum adetimin son günü yani 6. günü başladım yasmine, bir gün unutup ikinci gün aklıma gelince içip düzenli devam ettim fakat 3 gün önce ilacın bitmesine 3 gün kala içmeye gitmiştik ve ilacı aldıktan sonra kustum ilaç etkisini göstermez diye 1 saat sonra bir daha içtim yani 1 günü eksik kaldı, bu dediğim olay 3 gün önce oldu ve bugün son ilacı içmem gerekirken dün son ilacı içtim, bu durumda 7 gün sonra yeni tablete baslayacagım ve hamile kalmaktan korkuyorum, anlattıgım durumda hamile kalma olasılıgım nedir sizce?

kızlar bende daha önce baska marka doğum kontrol hapı kullanmıştım adını unuttum 1 ay kullandım ama kulanmaz olaydım daha ilk günlerden çok kötü mide bulantısı baş dönmesi iştahsızlık yaptı vallahi iştahımı kesmesine çok sevindim 1,2 kilo vermiştim devam ederdim ama halsizlik baş dönmesi olduğu için evimin işini yapamıyodum ve 1 buçuk yasındaki çocuğumu zor bakıyodum bende bidaha asla kullanmam dedim buda öyle etki yaparmı acaba?birde kimisi haplar zayıflatır kimisi şişmanlatır demişti hangisi doğru acaba

kızlar bende daha önce baska marka doğum kontrol hapı kullanmıştım adını unuttum 1 ay kullandım ama kulanmaz olaydım daha ilk günlerden çok kötü mide bulantısı baş dönmesi iştahsızlık yaptı vallahi iştahımı kesmesine çok sevindim 1,2 kilo vermiştim devam ederdim ama halsizlik baş dönmesi olduğu için evimin işini yapamıyodum ve 1 buçuk yasındaki çocuğumu zor bakıyodum bende bidaha asla kullanmam dedim buda öyle etki yaparmı acaba?birde kimisi haplar zayıflatır kimisi şişmanlatır demişti hangisi doğru acaba

yasmin yan etkisi en az olan ilaç diyolar.
genelde pek çok kişiyede yan etkisi olmuyo ama bünye meselesi tabiki rahatsızda edebilir
ben 8 ay filan kullandım ne kilo aldım ne kilo verdim

yasmin yan etkisi en az olan ilaç diyolar.
genelde pek çok kişiyede yan etkisi olmuyo ama bünye meselesi tabiki rahatsızda edebilir
ben 8 ay filan kullandım ne kilo aldım ne kilo verdim

teşekkür ederim cnm bende bi deniyim bu hapı ozaman :))

slm kızlar ben 1o aydır kullanıyorum ama doktor 1.5 2 yıl kullandıkdan sonra 4 5 ay ara vermemi söylemişti bazı doktorlar da ara vermeden kullanın diyor sizin bilğiniz ne sekilde

slm kızlar ben 1o aydır kullanıyorum ama doktor 1.5 2 yıl kullandıkdan sonra 4 5 ay ara vermemi söylemişti bazı doktorlar da ara vermeden kullanın diyor sizin bilğiniz ne sekilde

genelde ara vermeye gerek olmadığı söyleniyor ama ara vermek en iyisi galiba. 1 yıl kullandım. bu ay içmedim. bir iki ay içmeyeceğim.
hap çok rahattı şimdi bir yıldır unuttuğum adet ağrısını çekiyorum. iyi tarafı da var. bırakınca kuruluğum azaldı.

aynı şeyi ben de yaşadım doktor kontrolünden sonra yasmin önerdi doktorum iki sefer denedim iki denemenin sonucu da hüsran mide bulantıları kusmalar baş ağrıları gece uykudan uyandıracak,gündüz yataklara düşecek kadar fenaydı doktor da devam etme dedi en hafifi yasmin diye biliyorum ama o bile mahvetti diğerlerini düşünemiyorum:KK43: bünye meselesi galiba

X