Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kisti olanlar yasmini nasıl kullanıyorlar arkadaşlar?
doktor bana 3 hafta içip 1 hafta bırakıcaksın dedi.

yaa bişey soracam. şimdi bu yasmin hapını adetin ilk günü değil de ayın herhangi:44::44: bir günü alıp kullanmaya başlasak yine koruyuculuğu olur mu? :44:

merhaba
benim düğünüm 1 temmuzda dr banada yasmini önerdi ama adetinin 4.gününde kullanmaya başla dedi benim adetim düğün haftasına denk geliyor eczaneye sordum bugün kullanamay başlayabilceğimi söyledi.ileride sorun yaratırmı uzun süreli kullanım 3 sene çocuk istemiyoruz yardımcı olabilir misiniz?
şimdiden teşekkürler.

merhaba
benim düğünüm 1 temmuzda dr banada yasmini önerdi ama adetinin 4.gününde kullanmaya başla dedi benim adetim düğün haftasına denk geliyor eczaneye sordum bugün kullanamay başlayabilceğimi söyledi.ileride sorun yaratırmı uzun süreli kullanım 3 sene çocuk istemiyoruz yardımcı olabilir misiniz?
şimdiden teşekkürler.

istediğin gün başlayamazsın ki üstelik reglinin 1. günü başlaman gerekir yani düğün haftası regl olduğun gün başlayacaksın artık, 1 ay ek koruma yaparsınız

ben de yeni kullananlardanım ama günlerdir bazen pembe bazen kahverengimsi bazen de kanlı bi akıntı oluyor... bu normal mi yaaa çok korkuyorum :KK43:

ben de yeni kullananlardanım ama günlerdir bazen pembe bazen kahverengimsi bazen de kanlı bi akıntı oluyor... bu normal mi yaaa çok korkuyorum :KK43:

doktor bana ara kanamaların olabilir korkma demişti canım. vücut alışana kadar ilk ay oluyor böyle demekki.

bende bugün ilk kez kullanmaya başlıycam kistlerim için. hayırlısı bakalım.

yaa bişey soracam. şimdi bu yasmin hapını adetin ilk günü değil de ayın herhangi:44::44: bir günü alıp kullanmaya başlasak yine koruyuculuğu olur mu? :44:

Mutlaka adetin ilk günü,ben 2 sene kullandım çok memnun kaldım...

birşey sorcam yasmin kullanmaya başlamadan doktora gitmek gerekiyormu ? eczaneden direk alsakta olurmu? bi sorun çıkarmı doktora gitme imkanım yokta şuan.. :KK52:

slm kızlar bende yasmıne 6 gun once hayatımda ılk defa kullanamay basladım dr sormadan oyuzden korkuyorum ama sonuc nasılsa dogum kontrol ıcın ne gerk var dıyo aklım 2.kutuya yıne adetın ılk vaya 3.gunumu baslayacaz cevaplarsanız sevınırım

slm kızlar bende yasmıne 6 gun once hayatımda ılk defa kullanamay basladım dr sormadan oyuzden korkuyorum ama sonuc nasılsa dogum kontrol ıcın ne gerk var dıyo aklım 2.kutuya yıne adetın ılk vaya 3.gunumu baslayacaz cevaplarsanız sevınırım

ikinci kutuya 7gün aradan sonra başlamalısın

Arkadaşlar öncelikle kulübe yeni üye oldum o yüzden öncelikle çok mutluyum hepinize merhaba diyerek ilk yazıma başlıyorum :) Benim bir sorunum var ve sizlere danışmak istiyorum.Eylül ayında nasipse evleniyorum ve doğum kontrolü için doktorumla görüşüp yan etkilerini evlenmeden atlatmak ve görmek adına 3 ay öncesinden yönlendimesi ile yasmin hapını kullanmaya başladım.İlk kutu bu pazar bitti yani 3 gündür hap içmiyorum.7 gün içilmeyeceğini biliyorum.Ancak ben bugün adet olmaya başladım yani bir önceki adetimin üstünden 24 gün geçti.Normalde 28. günde olmam gerekmiyor muydu? 2. kutuya başladığımda adetimin 5. günü olacak.Bu durumlar sıkıntı olduğunun bir göstergesi midir?Yoksa 5. günümde 2. kutuya başlamamda bir sakınca yok mudur? Siz değerli arkadaşlarımın görüşlerine ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler,hayırlı geceler.

Arkadaşlar öncelikle kulübe yeni üye oldum o yüzden öncelikle çok mutluyum hepinize merhaba diyerek ilk yazıma başlıyorum :) Benim bir sorunum var ve sizlere danışmak istiyorum.Eylül ayında nasipse evleniyorum ve doğum kontrolü için doktorumla görüşüp yan etkilerini evlenmeden atlatmak ve görmek adına 3 ay öncesinden yönlendimesi ile yasmin hapını kullanmaya başladım.İlk kutu bu pazar bitti yani 3 gündür hap içmiyorum.7 gün içilmeyeceğini biliyorum.Ancak ben bugün adet olmaya başladım yani bir önceki adetimin üstünden 24 gün geçti.Normalde 28. günde olmam gerekmiyor muydu? 2. kutuya başladığımda adetimin 5. günü olacak.Bu durumlar sıkıntı olduğunun bir göstergesi midir?Yoksa 5. günümde 2. kutuya başlamamda bir sakınca yok mudur? Siz değerli arkadaşlarımın görüşlerine ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler,hayırlı geceler.

canım ben çok araştırdım bu konuları.
benimde adetlerim 28 günde bir olur. ama bu hapla bu süre daha kısalıyormuş.
hapı bıraktığın o 7 gün içinde hastalanıyormuşsun zaten.
sen hastada olsan 7 gün bekleme süren bittikten sonra hapa başlıycaksın canım.
bu arada sen de bir yan etki falan oldumu canım?

Son düzenleme:
canım ben çok araştırdım bu konuları.
benimde adetlerim 28 günde bir olur. ama bu hapla bu süre daha kısalıyormuş.
hapı bıraktığın o 7 gün içinde hastalanıyormuşsun zaten.
sen hastada olsan 7 gün bekleme süren bittikten sonra hapa başlıycaksın canım.
bu arada sen de bir yan etki falan oldumu canım?

Canım cevap için öncelikle teşekkürler içime su serptin inan :)
Doktorla görüşürken akne problemim olduğunu söyledim.(benim yüzümde ara ara nükseden ve bazen çok yavaş yavaş geçen bir akne problemim var.)
''O zaman sana özellikle yasmin'i yazıyorum.Hem hormonu en azaltılmış ilaçlardan biri hem de akne problemine iyi gelecektir''demişti.
Gerçekten de akne problemimde biraz sönme azalma oldu tabi ki kökten geçmedi ilerleyen zamanlarda kullandıkça yazarım iyileşiyor veya iyileşmiyor diye.
Yan etki olarak diğer arkadaşların yazdığı gibi tüylenme veya kilo alma-verme olmadı.Sadece adetim birkaç gün önce geldi onu da biliyorsunuz işte :)

ilk kutu olduğu için erken olman normal ama sonraki kutularda hep 28 günde bir olacak, mesela dün regl olmuşsun bir dahaki ay da 25 temmuzda olacaksın. ayrıca kutu bitince de 7 gün ara verip 8. gün yeni kutuya başlayacaksın yani pazar bittiği için haftaya pazartesi yeni kutuya başlaman lazım

Canım cevap için öncelikle teşekkürler içime su serptin inan :)
Doktorla görüşürken akne problemim olduğunu söyledim.(benim yüzümde ara ara nükseden ve bazen çok yavaş yavaş geçen bir akne problemim var.)
''O zaman sana özellikle yasmin'i yazıyorum.Hem hormonu en azaltılmış ilaçlardan biri hem de akne problemine iyi gelecektir''demişti.
Gerçekten de akne problemimde biraz sönme azalma oldu tabi ki kökten geçmedi ilerleyen zamanlarda kullandıkça yazarım iyileşiyor veya iyileşmiyor diye.
Yan etki olarak diğer arkadaşların yazdığı gibi tüylenme veya kilo alma-verme olmadı.Sadece adetim birkaç gün önce geldi onu da biliyorsunuz işte :)

Birşey değil canım.
Benimde akne problemim var hala.
doktorda aknelerinede iyi gelir demişti. bakalım zamanla görücem iyi gelir inşallah.

merhabalar bu akşam ilk defa kullanıcam depresyon diye bir yan etkisini gördüm korktum kullanıpta depresyon yaşayan var mı?

X