Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
peki sebebi ne tüm sitelerde araştırdım kullanmayın diyo ama nedenini yazmıyo
ayrıca doktorlar sigara içenlere yasmin öneriyomuş

Sigara içmek (sigarayla birlikte doğum kontrolu hapı kullanmak) kalp hastalığı ve felç riskini büyük ölçüde artırır. Ara kanamalar daha çok sigara içen kadınlarda ortaya çıkıyor canım, bunlar önemsenmeyecek şeyler değil...o doktorlara da katılmıyorum...

bu yasmini her akşam 22:00 da içiyorum
bazen dışarda falan oluyorum unutuyorum yanıma almayı
1-2 saat oynatsak geç içsem
korunmayı düşürür mü

1-2 saatle birşey olmaz hatta 1 gün bile unutsan diğer gün 2 tane birden içebilirsin. ama hergün aynı saatte içmeyi alışkanlık haline getirmen daha iyi olur canım...

Saati geciktirdikçe özelliği azalıyormuş.

İyi de ben 7 gün ara vermiyorum; ama sonuçta hep kullanıyorum. Hepiniz 7 gün ara mı veriyorsunuz? Adetinin 2. günü filan kullanan yok mu? Adetim başlayınca nasıl 7 gün ara vereyim? Mecbur başlıyorum.

ne karısık işler bunlar yaaa
ben iki çocuk annesiyim önümüzdeki ay baslamak istiyorum ama kilo yapar diyede korkuyorum hiç kilo şikayeti olan oldumu kullandıktan sonra birde 7 gün arayı verınce det görüyormusunuz merak ettim çünkü ben 30 günde 8gün adet oluyom 21 gün de bırakınca acaba ne zaman adet olurum bilemedim
ben yanlıs bi tedaviden sonra hormonlarım düzelsin diye 2ay kullandım ve 4 kilo aldım yasmin sayesinde yine olursa cıldırırım
birisi iştahımı kestı demiş insallah öle birşey olur

inşallah istediğin gibi bir etki yapar eysan. ben yazın kullandım hiç etki yapmadı kilo verdim, sivilceler gitti yüzüm güzelleşti ama Allah'ım ne güzel ilaç bu derken antibiyotik ile kullanmadım bıraktım 1 ay sonra adet ile kullanmaya başladım sonra tam tersi oldu kilo aldım, bacak ağrısı yaptı, şimdi 1. kutu bitti açıkcası 2. kutuya başlamak istemiyorum. bir sorun olmaz herhalde :97:

Bugün dr bana bu ilacı verdi yeni kullanmaya başlıycam bugün adetimin ilk günü ama tam gelmiyor, bugün mü başlamalıyım? Bugün başlarsam önümüzdeki ayın kaçı gibi adet olurum çünkü önümüzdeki ay evleniyorum önemli lütfen bilen varsa yardım edebilir mi?

bugün başlayabilirsin ya da tam gelsin. yarın başlarsan kutu bittikten 2 veya 3 gün içerisinde adet olursun. bu durumda mayısın 20sinde kutu biter ve bir kaç gün içinde adet olman gerekir canım.. ayrıca tebrik ederim, Allah mesut etsin..

Teşekkürler canım, dr adet geciktiricide kullanabileceğimi söyledi. 21 hap bittikten hemen sonra geciktirici alsam olur mu acaba, çünkü tam düğüne denk gelicek, balayını saymıyorum bile

Teşekkürler canım, dr adet geciktiricide kullanabileceğimi söyledi. 21 hap bittikten hemen sonra geciktirici alsam olur mu acaba, çünkü tam düğüne denk gelicek, balayını saymıyorum bile

kullanabilirsin tabii ki önce doktoruna danış bakalım ne zaman ve nasıl kullanacağını..

emilyy ve kızlar benim hapı kullanmaya başlayalı 2 hafta bitti 3.haftaya gırıcem ama bu akıntılar devam edio ve öle kötü kokuyo ki anlatamam dışarda ayaktayken otururken burnumun dıregı kırılcak hayır cok tıtız bı ınsanım o yuzden tahammul edemıyorum ıc camasırlarımı sureklı degıstırıyorum dısarda mını pedlerımı de degıstırıyorum sureklı dus alma zorunda hıssedıyorum kendımı sızde de böyle oldu mu ya 6 ay hep böyle surup gıdecek mi ayrıca sıvılcelerım kuculdu ama gene var goguslerde de buyume olmadaı anlamadım ben bu işi

bu arada lazere de gıdıyorum tuylerım bıtmek uzereydı ama hapı kullandıktan sonra acayıp tuy cıkaya basladı artık kontroller ıcın gıdıyodum lazere ama ılk gunki haline döndü o kadar para verdim lazere niye böyle oldu

Son düzenleme:
ben de hergün düzenli almama rağmen 1 kutu bitmeden adet oldum..
neden böle oldu anlamadım... henüz ilk kutudayım bu arada...

Benim gibi her ay adetinin 2. günü kullanan var mı? 7 gün ara vermeyen yani.

ben de hergün düzenli almama rağmen 1 kutu bitmeden adet oldum..
neden böle oldu anlamadım... henüz ilk kutudayım bu arada...

belki ara kanamadır tatlım bende ara kanama yaptı bacak ağrısı falan dayanamadım 1 ay kullandım bıraktım.

Benim gibi her ay adetinin 2. günü kullanan var mı? 7 gün ara vermeyen yani.

öyle bir kullanma şekli yok canım yanlış kullanıyorsun. yanlış kullanım kötü sonuçlar doğurur bence doğru şekilde kullanmayı dene...

Son düzenleme:
kızlar benim hapı kullanmaya başlayalı 2 hafta bitti 3.haftaya gırıcem ama bu akıntılar devam edio ve öle kötü kokuyo ki anlatamam dışarda ayaktayken otururken burnumun dıregı kırılcak hayır cok tıtız bı ınsanım o yuzden tahammul edemıyorum ıc camasırlarımı sureklı degıstırıyorum dısarda mını pedlerımı de degıstırıyorum sureklı dus alma zorunda hıssedıyorum kendımı sızde de böyle oldu mu ya 6 ay hep böyle surup gıdecek mi ayrıca sıvılcelerım kuculdu ama gene var goguslerde de buyume olmadaı anlamadım ben bu işi

bu arada lazere de gıdıyorum tuylerım bıtmek uzereydı ama hapı kullandıktan sonra acayıp tuy cıkaya basladı artık kontroller ıcın gıdıyodum lazere ama ılk gunki haline döndü o kadar para verdim lazere niye böyle oldu

herkeste farklı etkiler yapıyor canım ama inşallah devaam etmez. hem bazı etkileri zamanla geçiyormuş.

peki benim gibi bir ay kullanıp bırakan var mı? :92::92::92: artık biri cevap versin lütfen

öyle bir kullanma şekli yok canım yanlış kullanıyorsun. yanlış kullanım kötü sonuçlar doğurur bence doğru şekilde kullanmayı dene...

Bugün eczacıya sordum. Hastalığımın 2. günü alıyorum, o da 5. güne filan denk geliyor dedim. Olsun 7 gün olması şart değil, 5 gün olsa da olur dedi. Kafam karıştı.

Bu arada Yasmin beni de mahvetmişti. Myralon'a geçtim kurtuldum.

Son düzenleme:
Peki 21 hap bittikten sonra bir hafta daha ara vermeden kullanan var mı? Amaç adeti geciktirmek ...geciktiricinin yan etkileri varmış. Diyelim ki 21 hap bittikten sonra devam ettim bir hafta hiç ara vermedim sonra bıraktım, yine 7 gün mü ara vericem acep :S

anladığım kadarıyla 2 kutu arasında ara vermediniz :92: 2. kutudan sonra ara verdiniz. daha önce 2 kutu arasında ara vermeden kullandım adet olmadım hapı bitirmeden bıraktım ama doktoruma sormuştum bırakınca adet olursun demişti.

bu yaz 15 temmuzda düğünüm war.aslında kullanmamayı düşünüyordum fakat karar değiştirdim.geç kalmış olabilirmiyim?birde ewlilere sorun olucak,hapı bıraktıktan sonra gebelik gecikmesi yaşadılarmı.ben 27 yaşındayım we sonbahara hamile kalmak istiyorum.sadece 2-3 ay kullanıcam.doktora gittim,test yapıp werelim dedi.ama yasmin sanırım reçetesizde alınıomuş.ne yapmamı önerirsiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…