Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Madem sonbahara hamile kalmak istiyorsun neden kullanacaksın ki? Zaten düğünün Temmuz'daymış. Düğünden 1 ay önce başlasan yeterli. Yalnız gününü iyi ayarla da düğün günü adet görme.

sizlere bir sorum olucak,yardımcı olur musunuz?
3ay yasmin kullandım ve kistler kaybolunca doktor kullanmana gerek yok dedi.ben de bıraktım.ama 4-5gün oldu,adet olamadım.adet olucam diye antibiyotik ağrı kesici de kullanmıyorum.budurum normal mi?ilaçtan dolayı mı acaba?

doğum kontrol hapları piskolojimi bozdu o hapların yumurtalarımı dondurucağına inanmaya başladım sanki bırakınca hamile kalamıcam yani hiç hamile kalamıcam gibi geliyo acilen psikolojimi düzeltmem lazım hüfff

düşürür. prospektüsü okumadan niye ilaç kullanıyon sen ya bi merak et bi aç bi bak hey allaaahım

ukala ukala cevap verme
bende biliyorum heralde okumayı
Allahım yaaaaa
sen dalga geç diye soru sormuyorum ben
2 yıldır kullanıyorum adet düzensizliği için
yeni evlendim ve koruma açısından bilmiyorum saat farklılığını
konuşmak için konuşmayın
kendi biliyormuş gibi ahkam kesmiş bide yaaaaa

Son düzenleme:
1-2 saatle birşey olmaz hatta 1 gün bile unutsan diğer gün 2 tane birden içebilirsin. ama hergün aynı saatte içmeyi alışkanlık haline getirmen daha iyi olur canım...

çok teşekkür ederim
bazen hap evde oluyor ben dışarda o nedenle oynuyor 1 saat falan
istendim mi seviyeli ve yardımcı mesaj yazılıyormuş teşekkür ederim size

Madem sonbahara hamile kalmak istiyorsun neden kullanacaksın ki? Zaten düğünün Temmuz'daymış. Düğünden 1 ay önce başlasan yeterli. Yalnız gününü iyi ayarla da düğün günü adet görme.

mayıs reglim bitince başlasam yeterli değilmi.peki düğünüme denk gelmemesi için ne yapmam lazım.15temmz düğünüm reglimde 15 inde oluyr.temmuz 1inde olucak şekilde ayalrlarsam sorun olmaz değilmi.

Yeterli sanırım. 21 tane hap var, 7 gün de ara veriliyor. Ona göre hesapla.

okuman yazman yok mu senin bajım süzgün konuş benimler

kızlar benim hapı kullanmaya başlayalı 2 hafta bitti 3.haftaya gırıcem ama bu akıntılar devam edio ve öle kötü kokuyo ki anlatamam dışarda ayaktayken otururken burnumun dıregı kırılcak hayır cok tıtız bı ınsanım o yuzden tahammul edemıyorum ıc camasırlarımı sureklı degıstırıyorum dısarda mını pedlerımı de degıstırıyorum sureklı dus alma zorunda hıssedıyorum kendımı sızde de böyle oldu mu ya 6 ay hep böyle surup gıdecek mi ayrıca sıvılcelerım kuculdu ama gene var goguslerde de buyume olmadaı anlamadım ben bu işi

bu arada lazere de gıdıyorum tuylerım bıtmek uzereydı ama hapı kullandıktan sonra acayıp tuy cıkaya basladı artık kontroller ıcın gıdıyodum lazere ama ılk gunki haline döndü o kadar para verdim lazere niye böyle oldu

yasmin bana hiç iyi gelmedi. migren ağrılarımı daha uzun süreli ve daha ağrılı bi şekilde arttırdi. ve aşırı sinir ve depresyon etkisi yaptı. üçüncü ayda bıraktım.

slm arkadaşlar ben 7 yıldır kullanıyorum yasmini. hiç bir yan etkisini görmedim. hatta bi süre ara vermeye karar verdim 2 sene kullandıktan sonra.onda da beceremedim hamile kaldım. ama aldırdım.istemiyoduk çünkü. hemen tekrar başladım kullanmaya 7 senedir bir sorunum yok. evlendiğimde 50 kiloydum şimdi 53 kiloyum.kullanmak isteyenlere tavsiye ederim. ama öncesinde bir hormon testi yaptırın. bilidğim kadarıyla hormonlarında sorun yoksa hap ta sorun çıkarmıyo.ama hormonları zaten sorunluysa hapı günah keçisi yapmayın derim ben..öpüldünüz şekerler

Sevgili bayanlar farklı nedenlerle pek çok doğum kontrol hapı kullanmış bir kişi olarak size aşağıdaki siteyi şiddetle tavsiye ediyorum. Türkiye Aile Planlaması Derneği tarafından hazırlanmış ve Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu tarafından pek çok sorunun yanıtının yer aldığı hepimizin okuması gereken bilgilerle dolu bir site. Yanlış bildiğimiz veya hiç bilmediğimiz pek çok bilgiyi buradan doğru bir şekilde edinebiliriz.

www.dogumkontrolhapim.com

Yalnız benim sizden ricam bu sitedeki bilgileri sadece siz edinmeyin hem bu siteyi hem de içindeki bilgileri etrafınızdaki evli olsun olmasın tüm bayanlarla paylaşın. Bu sayede Türkiye Aile Planlaması Derneğinin ulaşamadığı noktalara belki de siz temas edersiniz. Unutmayın ki ülkemizde bu konuda bilgisizlik had safhada. İnsanlar hala bu konuları konuşamıyorlar ve pek çok kadın maalesef bizler kadar şanslı değil. Ellerinin altında bırakın bir interneti soru soracakları bilgili bir insan bile olmuyor çoğu kez. O yüzden biz şanslı olan bayanlar diğerleri için de birşeyler yapmış olalım. Doğru bilgiyi paylaşırken bonkör olalım.

kızlar merhaba iki aydır kulllanıyorum yasmini hap biteli 5 gün oldu hala adetim gelmedi bir gün unuttum zaten gebe kalamıyorum ama kistlerim için kullanıyorum yani gebe kalabilen biri değilim bu ay çok ilaç kullandım geçikmem onun için olabilir mi sizce ne yapmam gerekiyor ne kadar daha beklemeliyim 3. kutuya başlıycaktım ne olur beni aydınlatın

çook teşekkurler mukemmel bır paylaşım tum bayan dostlarımla paylaşacağım

Yorumlar çoğu olumlu yonde bugun hastalıgımn ilk gunu ve kullanmaya başlıycam ılac alımı hergun aynı saatemı olmalı peki

merhabalar..geçmiş olsun.ben bikaç ay klomen kullandım ne yazıkki bu ay kiste çevirdi.2 ay öncede çevirmişti.yasmin kullanyorum şuan..acaba korunma bu ay olurmu diye içim içimi yiyor.2 ay öncede kullanmıştım hap biti 2 gün sonra adet oldum..bugünde 10.yu içtim.normal şartlarda adet olman gerekirdi cnm..doktoruna danış bence..ben buay geçici olarak kullanıyorum ama hemen korurmu diye sıkıntıya girdim.buay hsgde çekildim.şükür 2 tüpümde açık şuan bakalım ne olacak.hayırlısıyla bebiş olur inşallah..

kızlaar merhaba
ben ilk kez yasmin kullanmaya başladım 2 gün önce. Bugün hastalığımın 3. günü ama aşırı kanama ve deli gibi bir karın ağrısı var iki gündür. normalde sadece ilk gün adet sancım vardı. bu normal midir?

Yorumlar çoğu olumlu yonde bugun hastalıgımn ilk gunu ve kullanmaya başlıycam ılac alımı hergun aynı saatemı olmalı peki
evet aynı saatte cnmm ama once dra gıdın ve onerısını alınn..herkesın bunyesı kabul etmıo dgm kntrol hapınıı..lütfen sızden rıca edıorumm önce dr sonra korunmaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…