Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
iyi günler ben 1 ay oldu yasmin dogum kontrol hapini kullanali ve 7 günlük ara veriyorum suan ancak gcen hafta persembe günü yani 14 nisan son tableti aldim ikinci kutuya ne zaman baslmaliyim 7. günde mi yoksa 8. günde mi? yardim ederseniz sevinirim :)))

7 gün ara verdikten sonra 8. günde yani 22 nisanda ikinci kutuya geçiyorsun...

coook teskkür ediyorum sagolun biliglendirdiginiz icin ancak bugün doktora gittim daha kötü bir problemle karsilastim dogum kontrol hapindan dolayi cigerimde problem cikti ve de doktorum bunu dogum kontrol hapinin yaptigini söyledi :KK43: cok üzgünüm bu yüzden bu ayda kullanicam gidip tekrar kan testi yaptirip bakacagim acaba daha mi kötüye gitmis yoksa aynimi diye ona göre devam edecegim veya etmeyecegim :KK43: cok tsk ediyorm tekrar sagolun...........

coook teskkür ediyorum sagolun biliglendirdiginiz icin ancak bugün doktora gittim daha kötü bir problemle karsilastim dogum kontrol hapindan dolayi cigerimde problem cikti ve de doktorum bunu dogum kontrol hapinin yaptigini söyledi :KK43: cok üzgünüm bu yüzden bu ayda kullanicam gidip tekrar kan testi yaptirip bakacagim acaba daha mi kötüye gitmis yoksa aynimi diye ona göre devam edecegim veya etmeyecegim :KK43: cok tsk ediyorm tekrar sagolun...........

niye öyle oldu ki sende hap yuzunden değildir sadece tetiklemiş olabilir yani farketmeni sağlamış da olabilir. çünkü dünya üzerinde milyonlarca kadın bu hapları kullanıyor sağlam insan kalmazdı valla:KK37::KK37: iyi bi doktor bulmak çok önemli bi kaç doktora daha git prospektüsü iyice oku bunla ilgili bişeyler yazıyodu:KK37:

yasmin beni çok şişirdi balon gibiydim resmen göbek göğüs önden gidiyodu yüzüm falan şiştim 4 kilo aldım tek hoşuma giden yanı göğüslerimi büyütmüştü ne güzel azcık küççükte

yasmin beni çok şişirdi balon gibiydim resmen göbek göğüs önden gidiyodu yüzüm falan şiştim 4 kilo aldım tek hoşuma giden yanı göğüslerimi büyütmüştü ne güzel azcık küççükte

benım adetimin 2. günü hapı alıyorum dunden beri ama yan etkılerın hıcbırı yok ne kusma ne mıde bulantısı kasılma baş dönmesi falan hatta iştahım bile kapandı canım bişe yemek ıstemıyo falam yalnız hafıf karın agrısı var bunun ıcın majezık alıyorum bır soruun olmaz umarım

pekki sivilceleriniz ne zaman geçti kıslar ya da göğüsler ne zaman buyuyecek benım 3.gunum suan ama bi şişme falan yok o kadar sevınmıstım:KK37::KK37: haa bi de addetimin 3.gunumdeyım hem yasmın hem majezık alıyorum bı sıkıntı olmaz sanırıms:KK37::KK37:

7 gün ara diyorlar; ama ben adetimin 2. günü başlıyorum, bu da 7 gün olmuyor, ancak 5 gün filan olmuş oluyor. Yanlış mı yapıyorum?

Bir de dün acildeydim, hapımı ancak gece 2'de eve geldiğimde attım. Bir sorun olur mu?

Bu arada ben Myralon kullanıyorum. İlk birkaç ay Yasmin kullanmıştım, mahvetti beni.

doktora gittim adet sonrası kırılma kanaması olabilir dedi normal dedi ama 12 gün oldu devam ediyor bıraksam mı ikinci kutuya geçmesem mi? korkuyorum doğrusu az da olsa geliyor :18: ya diğer kutuda da devam ederse :18:

Mrb arkadaşlar bende kulandım bu yasmın hapını 3 ay ınanılmaz kılo yaptı bende.Cevremdekılerede aynı sey oldu,onu bırakıp gınera kullandım ve aldıgım kıloları verdım.kımse tavsıye etmedı..

7 gün ara diyorlar; ama ben adetimin 2. günü başlıyorum, bu da 7 gün olmuyor, ancak 5 gün filan olmuş oluyor. Yanlış mı yapıyorum?

Bir de dün acildeydim, hapımı ancak gece 2'de eve geldiğimde attım. Bir sorun olur mu?

Bu arada ben Myralon kullanıyorum. İlk birkaç ay Yasmin kullanmıştım, mahvetti beni.

sadece ilk kullanımda adetin ilk günü ya da ikinci günü almalısın. sonraki zamanlarda hep kutu bittiğinde 7 gün ara vermelisin. o kadarlık gecikme önemli değil, bir gün almayı tamamen unutursan diğer gün iki tane birden içmen gerekli canım..

Kızlaaarrrr 18 yaşından küçükseniz kesinlikle kullanmayın !!!!!!! Çok zararlıymış. 18 yaşından küçükseniz ve kullandıysanız doktora gidin bian önce :S

sadece ilk kullanımda adetin ilk günü ya da ikinci günü almalısın. sonraki zamanlarda hep kutu bittiğinde 7 gün ara vermelisin. o kadarlık gecikme önemli değil, bir gün almayı tamamen unutursan diğer gün iki tane birden içmen gerekli canım..

Ben 9 aydır böyle kullanıyorum. Bir sorun olur mu? Bundan sonra nasıl kullanayım? Eczacılar bana hep böyle söyledi.

ben değil ama bir arkadaşım kullandı .ara kanamaları oluyordu .her bünyeye göre değişbiliyor .doktora bir danışmak lazım

emilyyy ben fosur fosur sigara içiyorumm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

bu yasmini her akşam 22:00 da içiyorum
bazen dışarda falan oluyorum unutuyorum yanıma almayı
1-2 saat oynatsak geç içsem
korunmayı düşürür mü

X