Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
umarım bende seninle aynı şeyi yaşarım tebrikler canım allah analı babalı büyütsün

İyi akşamlar. Önümüzdeki ay düğünüm var ve bende yasmin kullanmaya yeni başlayacağım. Şöyle bir sorum olacak hapa arka kısmın üzerindeki pazartesi yazan haptan mı başlamalı?

merhaba ben yasmin , 14 gündür kulanıyorum.çok sancılı ve adet dönemın 15 gün arayla göruyordum dr. bu hapı verdı ve kesınlıkle faydasını görecegımı söyledı.. hersey iyi güzelde ben 14 gündür adet göriyorum ama az miktarda sizce bu ilk kulananlar için normal bir durum mu?

bende doktor kontrolu altında 14 gundur kulanıyorum 15 gunde bir adet görüyordum ve çok sancılı geçıyordu ama 14 gündür de adet görüyorum sizce bu normal mı?

bende doktor kontrolu altında 14 gundur kulanıyorum 15 gunde bir adet görüyordum ve çok sancılı geçıyordu ama 14 gündür de adet görüyorum sizce bu normal mı?

kızlar bir kutu bitti ara veriyor muyuz bitince? yoksa hemen diger kutuya mı baslayayım ?

kızlar yaklaşık 6 7 aydır yasmin kullanıyorum.ilk kullandığım günlerde miyde bulantısı haricinde bi rahatsızlıgım olmadı ama son 1 aydır çekiyorum miyde bulantısı,son 1 haftadır sancılarım başladı, kilo alma, aşırı sinir etrafımdaki herkesi kırmaya başladım en çok da nişanlımı... sizde böyle sorun yaşadınız mı? normal mi sonradan bu şikayetleri görmek? yasmin doğum kontrol haplarının içinde hemen hemen en iyisi uzman doktorlarda aynı görüşte onun için bırakmakta istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum... :44::44::44:

bir kutu bitiminden sonra adet görene kadar beklıyorsun adet gördugun ılk gün kullanmaya baslıyorsun benım doktorum bu sekılde kullanmamı söylemişti...

kutu bittikten sonra 7 gün ara verip 8. gün başlanıyor...ben de tedavi amaçlı kullanıyorum 1 hafta oldu başlayalı...

kutu bittikten sonra 7 gün ara verip 8. gün başlanıyor...ben de tedavi amaçlı kullanıyorum 1 hafta oldu başlayalı...

evet kutu bitince bir hafta ara verip adet ol veya olma ikinci kutuya geçiyorsun..

Son düzenleme:
kızlar birşey sormak istiyorum ???

1 yıl dolunca 1 ay ara ver demişti doktorum. bende 1 ay ara verdim ama ne zaman kullanmaya başlayacağım,adet dönemimi bekliyorum tekrar başlamak için...yani kafam karıştı... adet dönemimi bekliyorum ama 1 ayı da geçti hapı bırakalı ?? deneyimleri olanlar paylaşabilir mi acaba?:26:

Son düzenleme:
evet kutu bitince bir hafta ara verip adet ol veya olma ikinci kutuya geçiyorsun..

ya ben de tedavi amaçlı kullanıyorum doktorum adetinin ilk günü başla dedi hergün 1 tane alacakmışım. peki adetim bitince mi 7 gün ara vercek yoksa adet bitsede kullanmaya devam mı?

canım 2 sene çok uzun değil mi banada doktorum 1 ay önce yazdı 6 ay sonra tekrar röntgen cektiricem, 2 sene çok fazla sanki? bi de bi kaç soru sormuştum sen deneyimlisin onlara cvp verırsen bahtiyar olurum

ya ben de tedavi amaçlı kullanıyorum doktorum adetinin ilk günü başla dedi hergün 1 tane alacakmışım. peki adetim bitince mi 7 gün ara vercek yoksa adet bitsede kullanmaya devam mı?

kutu bitince 7 gün ara veriyorsun bu ara verdiğin günlerde muhtemelen adet oluyorsun ve 7 gün dolunca adetinin kaçıncı günü olursa olsun ikinci kutuya geçiyorsun canım inşallah yardımcı olabilmişimdir. Tok karnına alırsan daha iyi ben akşam yatmadan önce alıyordum. Yan etkilerini daha az hissedersin...

ya benım cevremde bunu kullanan bı cok insan var ve burada yazılanların aksini idda ediyor hepsi ciltleri çok güzelleşmiş sivilceleri yok olmuş ve zayıflamışlar karın ağrıları da yok olmuş, benimde cildim sivilceli bi de benim doktorum aile dostumuzdu bu ilacı verdiğine göre piyasadakilerden daha iyidir. ben o kadar kötü olacağına inanmıyorum hem milyonlarca kadın kullanıyo bu ilacı herkes obez gibi olurdu o zaman asıl sorum kullandığın ilk gün ağrı oluyomuş bu ağrıyı bastırmak için takviye ilaç alabilir miyim mazejik falam

şahsen ben hiç bir yan etkisini görmedim, kullandığım süre zarfında kilo bile verdim, kısacası ben memnun kaldım..

iyi günler ben 1 ay oldu yasmin dogum kontrol hapini kullanali ve 7 günlük ara veriyorum suan ancak gcen hafta persembe günü yani 14 nisan son tableti aldim ikinci kutuya ne zaman baslmaliyim 7. günde mi yoksa 8. günde mi? yardim ederseniz sevinirim :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…