Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhabalar,
Benim sağ yumurtalığımda ufak bir kist var ve Yasmin'e başlayacağım.
Fakat benim bu ayın 27 sinde ygs sınavım var ve regl dönemimde o zamana denk geliyor gerçekten dayanılmaz ağrılarım oluyor. şuan regl değilim ama regl değilken yasmin'e başlamamda bir sakınca var mı acaba? engellemem gerekli yoksa öss de başarılı olamayacağım.
Birde bu şekilde kullanırsam ne zaman korumaya, etkisini göstermeye başlar? Ne kadar süre cinsellik yaşamam gerekir adet dışında başlarsam?
Hepsine cevap verebilirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

selam kızlar bende 1 aydır yasmin kullanıyorum,daha öncede sorularım olmuştu yine var çünkü araştırma sonucu bulamıyorum cvplarımı
benim bugün 1.kutu bitti şimdi 8 gün ara vericem,bu arada eşimle ilişkiye girersem hamile kalırmıyım,girmemem mi gerek? lütfeeen yardımm

benimde doktorumda yasmini verdi homon düzenleyici raoccutane kllanıdğım için takviye hormon düzenleyici ilaç almamı söyledi jinekoloğumda yasmin verdi henüz başlamadım cildim için düzelmeler olacakmış ama nekadar kaç ay kullanmam gerektiği konuda bişiy söylemedi kilo aldırıyormu bu benim canımı sıktı başlayıp başlamam konusunda tedirginim kullananlar yardımcı olabilirmi ?

arkadaşlar merhaba, yasmin kullanımıyla ilgili olarak epey forumu okudum.Ben de kist nedeniyle kullanıyorum 35 yaşındayım ve doktorum 1 ay kullanmamı önerdi. Akabinde bebek için tedaviye başlayacağız. bendeki yan etkileri;
ilk bir hafta şiddetli mide bulantısı, bol ara kanama (leke şeklinde) yaptı, iştahım azaldı onun dışında bir yan etkisi olmadı ben de
Yasmini pazartesi günü bitirdim, adet olmayı bekliyorum leke şeklinde kanamam var ama regl olmuş gibi değil.
Bu ilaç her bünyeye ve her kullanım amacına göre farklı etkiler gösteriyor. Kesinlikle doktor önerisi olmadan kullanmayın derim .......

bnde diane-35 die ılacı kullanıorum fakat degstrmem lazım ılacın cok fazla yan etkısı var ama karar veremedım yazz dıe bı ılacmı yoksa yasmin mi cunku diane-35 bnde kılo yaptı kılo yapmayan bı ılac lazım off offffff 4 kılo aldım 10 aydı bu ılac yuzunden o kasrr yememe dıkkat etmeme ragmen ne yapssam karar veremıorum arkadsalr yardım lutfen

yasmin nasıl kullanılıyor arkadaslar adetin 1.gunu başlayıp 7 gun ara verıp mı baslanmalı yoksa yıne adetın baslanmasımı bekleyıp kullanıma baslanmalı sımdıden tesekkur ederım....

yasmin nasıl kullanılıyor arkadaslar adetin 1.gunu başlayıp 7 gun ara verıp mı baslanmalı yoksa yıne adetın baslanmasımı bekleyıp kullanıma baslanmalı sımdıden tesekkur ederım....

slm.. yasmin kutusunda 21 adet ilaç var. adetin ilk günü başlayıp 21 gün boyunca günde 1tane içiyorsun. 21gün bittiğinde 7 günlük bekleme dönemine giriyorsun yani bu dönemde ilaç kullanmayacak bekleyeceksin buarada regl görüyorsun.. 8.gün yeni bir kutu..tekrar 21 günlük ilaç içme dönemin başlıyor.
Ben 1,5 2sene kullnadım kullanırken sorun yaşamadım da bırakınca sıkıntım oldu bırakalı 3 ay oldu hala regl düzenim oturmadı. hep gecikiyor

canım cok tesekuur ederım cok anlasılır bı sekılde anlatmıssın ck yardımcı oldun ,gecmıs olsun cnm ınsallah enkısa surede duzene gırer ama boyle olması normal cunku 1,5-2 yıl demıssın vucut anca alısacaktır :13:

bişey değil AskAsk bakalım yavaş yavaş düzene giriyo galiba bu ay çok bekletmedi

merhaba kizlar

ben yurtdisinda yasiyorum ve aida dogum kontrol hapi kullaniyorum. gecenlerde istanbula gittigimde haplarimi evde unuttum ve trden yasmin aldim. icerik aida ile ayni. sorun su ki alnimda sivilceler cikmaya basladi. yasmin kullanip sivilcelenen oldu mu?

merhaba arkadaşlar

yasmin en güzel doğum kontrol ilacı 2 çocuk annesiyim ve yasmin çoğu kişiyi zayıflatıyor.. sanırım heyet raporu çıkarırsanız ücretsiz alabiliyorusunuz.. çünkü bu doğum kontrol ilacını reçeteye yazmıyorlar..

evet heyet raporuyla 3 paketlik yazıyorlar diye biliyorum ben de

kızlar ben ilacı bırakalı bu gün 4. gün doldu ama hala regl olmadım normal mi :18:

merhaba arkadaşım adetin 7. günü değil 5. günübaşlanıyo yani 5 gün ara veriliyo ben senelerdir kullanıyorum doktorum öyle söyledi

Ben de inanılmaz derece göğüs hassasiyeti yaptı.Biraz hızlı yürüdüğümde bile çok acıyorlardı.Dokunma ne mümkün.

arkadaşlar mrb ben 3 ay doğum kontrol hapı kullandım şimdi bıraktım bebek istiyoruz doktoruma gittiğimde bana doğum kontrol hapını kullanıp bıraktıktan sonra 3 ay korunurluğun devam eder ve kullandığın ilaç bıraktıktan sonra seni 2 ya da 3 ay daha korur dedi ben 3 ay gibi kısa bir süre kullandığım için yine bu süre devam edermi

bu hapı bıraktığın ay koruyuculuğu bitiyor. ben bunu kendimden biliyorum. ben 5 ay kullandım bıraktığım ay korundum ikinci ay olmadan hamile kaldım. sende en kısa sürede hamile kalırsın inşallah...sevgiler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…