Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende yeni başladım yasmin kullanmaya...adetlerim çok sancılı geçtiği ve düzensiz olduğu için...biraz mide bulantısı yaptı bende ama geçti...ilk defa doğum kontrol hapı kullandığım için 2 kere unuttum ve adet oldumm...umarım düzene girer adetimm

bugün adetimin 2. günü pazar olduğu için yasmin almaya çıkamadım.. yarın 3. günüm hem cinsel korunmak için hemde pko için kullanıcam.. yarın başlamamın bi mahsuru olur mu?

prospektüs te 2. veya 3. gün kullanılmalı diye birşey okumuştum ben ama eczaneye veya doktoruna sorsan iyi olur

he bir de bilenlere sormak istiyorum ilacı kullanırken alkol kullanabiliyor muyuzz??:))bilen var mı??

he bir de bilenlere sormak istiyorum ilacı kullanırken alkol kullanabiliyor muyuzz??:))bilen var mı??

canım ben doktoruma sormuştum alkolle yakın saatlerde almamamı söyledi. aksi takdirde karciğerine yük olurmuş..

bende yasmin kullandım 2 ay boyunca sonra bıraktım.adet agrılarım sıklaştı ve adet görme sürelerim degişti.koyu kıvamda ve koyu renkte adet kanamam oldu bu ay.bel agrısı kanamam bittikten bir gün sonra tekrar feci bir agrıyla gelmesi gibi sorunlarım oldu.kadın doguma gittim ultrasonla baktı 2.5 cm büyüklügünde kist oldugunu bununda kullandıgım dogum kontrol hapından kaynakanıyo olabilecegini söyledi.yasmin güzel ama galiba bende kistin nedeni o oldu

ben de birbuçuk yıl kullandım ve bıraktım.bırakınca ilk reglim bir hafta gecikti yani 35 gün sonra oldu.bu ay 2. ayım ve 39 gün oldu hala bekliyorum idrar testi de yaptım negatif.geçen ay doktora da gitmiştim.kist yok hiç bir sorun yok.kullanırken çok memnundum ama şimdi çoook pişmanım..sinir sistemimi altüst etti bu ilaç...yazdıklarınızı görünce biraz içim rahatladı:)
ayrıca kilo verdirdiği halde selülit te yaptı.kullanırken göğüslerim büyümüştü bıraktım eski haline döndüler.

Son düzenleme:

bir gelişme var mı canım??

canım hala devam ediyor mu düzensizlikler?ben de 1buçuk yıl kullandım bıraktım,ilk ay 35.gün geldi reglim.bu ay 40.gün hala bişey yok:44: çok stres oluyorum bennn..test yaptım negatif..

Nisan ayında 2 yıl olacak kullanalı hiç te bırakasım yok gayet iyi geldi ama yaz sonu bırakmak zorundayım,çocuk düşünüyoruz acaba ne kadar sürecek hamile kalma süreci:26:...

Nisan ayında 2 yıl olacak kullanalı hiç te bırakasım yok gayet iyi geldi ama yaz sonu bırakmak zorundayım,çocuk düşünüyoruz acaba ne kadar sürecek hamile kalma süreci:26:...

hiç bilemiyorum canım hemen hamile kalan da var,6 ay geçti hala hamile kalamadım diyen de var.bünye meselesi sanırım.ben de 2 yılı doldurup bırakacaktım ama öyle çok baş ağrılarım artttı ki bırakmak zorunda kaldım 1buçuk senede.iyiki de bırakmışım çünkü adet düzenim oturmadı.gecikmelerim oluyor.yaza düşünüyoruz biz de bebeği .o zaman kadar düzene girer inşallah.bebek düşünmeden en azından 3 ay önce bırakmanı tavsiye ediyor doktorlar.hormonların düzene girsin diye..

çok geçmiş olsun canım..
bu hapları kist tedavisi için de veriyorlar ama bünyeden bünyeye değişiyor sanırım..bana da hiç yaramamıştı bu hap..

Merhaba kızlar bişey sorucaktım.Bende doğum kontrol hapına başlamak istiyorum ama doktora gidiptemi alsak daha iyi olur jinekolojik muaneden hoşlanmadığım için gitmedim şimdiye kadar ama kullanmam gerekiyo.bide her ay muane oluptamı alıyosunuz yoksa kendinizmi?

slm d.k. hapına başlamadqan önce bir doktora gözüksen iyi olur. ben adetimin 3. günü gidip kan tahlilleri vermiştim birde üstten muayene etmişti.. sonra yasmini önerdi o şekilde kullnmaya başladım
kullandığım ilk ay lekelenmeler yaptı sonra geçti tek yanetkisi bu oldu bana.. cildime çok iyi geldi ki zaten bu amaçla veriliyormuş. birde göğüsleri dolgunlaştırıyordu. kullanırken kafam rahattı. şimdi yaza hamile kalabilirim belki -ki her ay düşüncem değişiyor- diye hapı bıraktım. adet düzensizliği yaptı gecikmeli oluyorum ee onuda sadece ben yaşamıyormuşum.
yasmini devlet ödemedi 16tl ye alıyordum ben. bazılarını ödüyor doktora yazdırıyorlar.

umayyy canım nasıl dayandın 53 gün?ya takmıyayım diyorum kafama ama yinede takıyorum.test yaptırdın mı o arada?

o zaman bende adetimin ilk günü gidiyim üstten muane etsin zaten benim çok sancılı oluyo o haldeyken kesinlikle alttan muaneye dayanamam.verdiğin bilgi için çok teşekkürler içim rahatladı.kan tahlilinde neye bakılıyo bide?

Bende yasmın e yenı başladım. Ilk kutunun bitmesine 5 hap kaldı yenı kutuya başlamak için gene adet i mi beklemem lazım yoksa 7 gun aramı vermem lazım anlayamadım açarmısınız.

Bende yasmın e yenı başladım. Ilk kutunun bitmesine 5 hap kaldı yenı kutuya başlamak için gene adet i mi beklemem lazım yoksa 7 gun aramı vermem lazım anlayamadım açarmısınız.

canım 5 hapı bitir.sonra 7 gün içme.zaten o arada adet göreceksin.7 gün sonunda hemen yeni kutuya başla.cuma son hapı içtin mesela, cmtesi-pazar-pztesi-salı-çarş-perş-cuma içmeyeceksin.cmtesi yeni kutuya başlayacaksn.zaten o içmediğin arada adet göreceksin

Lh Fsh prolaktin bakıldı birkaç tane daha vardı ama 2.5yıl geçti hatırlamıyorum genel olarak kadınlıkla ilgili üremeyle ilgili hormonlara bakıyorlar sorun gözükmemişti umarım sende de öyle olur..
birde ben tlfnla randevu almak için aradığımda adetin3.günü gel dedi özellikle ben de öyle gittim..

Son düzenleme:
umayyy cım ben de bana söylesin sandım:)sormuştum ya nasıl bekledin diye test yaptınmı diye:))ben de biraz önce kan verdim.yarın 11 den sonra belli olacak ama öğleden sonraya kaldım diye.en azından bileyim ,haptan diyeyim ve hayatıma devam edeyim.böyle olunca yok alkol almıyayım,yok kahve az içeyim diyorum

ayy:)) kusura bakma ben alıntı yapmamıştım tabi karışıklık oldu..
nill87 arkadaşa yazmıştım d.k. hapına başlamakla ilgili. yarın sonuçtan haberdar olmak isterim belkide bebiş vardır Hakkında hayırlısı olsun.. eğer yoksa soğan suyuna başlayabilirsin yumurta çatlatıyor düzenliyor diye duydum hatta benimki gecikip duruyor ben başlayacağım 3.kez skntılı bekleyiş istemiyorum ins. bu ay normal olurum 35günden sonraya kalmam:S

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…