Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Merhaba hanımlar,ben de 6 aydır yasmin kullanıyorum,ilk aylarda adet düzensizliği yaptı.Şu 2 aydır düzenli. Ama ben de çokk şişkinlik yapıyor. Ellerim ayaklarım inanılmaz şişiyor. adetten sonra düzeliyor. Doktorum normal dedi ama...

Acaba selüliti arttırıcı etkisi var mı bu hapın?3 aydır kullanıyorum hiç görmediğim selülitleri görüyorum=)

Acaba selüliti arttırıcı etkisi var mı bu hapın?3 aydır kullanıyorum hiç görmediğim selülitleri görüyorum=)

Bir yıldır kullanıyorum.Herkese ayrı etki yapıyor bence.Benim regl dönemim günü gününe hatta saati saatine oturdu, iştahsızlık yaptı ve kilo verdirdi,şişkinlik yapmadı, regl dönemi gerginliğimi bile aldı, sıkıntısı sorunu hiiiç yok derken 4 ay kullandıktan sonra neredeyse ayak bileklerime inen selülit benim için sürprizi oldu.Şok oldum.Daha çok su içmeye başladım,daha çok spor yapar oldum, yediklerime içtiklerime daha dikkat eder hale geldim.Ama hala var ve ilaç kullanmadan önce bu kadar değildi :2:
Başka günahını görmedim

Ben regl duzensizligi yasadigim icin verildi. Duzenli olmamakla birlikte 4 ay kadar kullandim. (Bazen 2 ay kullandim, regl duzenlenince biraktim. Bozulunca yeniden basladim.) İlaci kullandigim donemlerde istahsizlik yapti. Yalniz regl oncesi donem pek cok belirtiyi epeyce hafifletti. Fakat herhangi bir selulit sorunu yasamadim. Su an kullanmiyorum. Bu ay gelmezse yeniden baslayacagim.

Yasmini evliliğimin ilk 6 ayı kullandım. ne bir göğüste şişkinlik ne de bir kilo alma gibi yıllarca duyduğum etkileri yaşamadım..

en güzel yanı cildim inanılmaz güzelleşmişti ve adetim saati saatine olmaya başlamıştı ve bana çarşaf yırttıracak kadar sancılı geçen adet sancılarımı SIFIRA indirmesiydi.. adetim geldiği gibi ben hissetmeden geçiyordu..

ama ama gel gör ki en kötü 2 yanı da zaten zayıf olmama rağmen 3 kilo verdirmesi ve üstüne SELÜLİT yapmasıydı.. bende selülitleri görür görmez bıraktım ve artık doğal yollardan korunuyoruz 1 yıldır.. selülitlerime de sıkı bir çalışmayla bıraktıktan sonraki ilk 3 ay veda ettim..

Bana zararı olmayacağını bilsem hemen bırakıcam bu hapı! Her yerim şişti, kullanmaya başlayalı 10 gün oldu mahvoldum! Yüzüm sivilce içinde, resmen tanınmayacak hale geldim. Bir de üstüne diyet yapmama rağmen 3 kilo almışım. Sütyenim bile olmuyor, o kadar şiştim düşünün!

10 günde hayatımı mahvetti bu ilaç!!!
Allah aşkına bana biri yol göstersin, bırakırsam ne olur???

bence bırakıcaksan paketini tamamen iç 10 gün kullanmışşın yarılamıssın bırakınca lekelenme yada adet olucaksındır büyük bi ihtimalle hiç bünyeni bozma ve paketini bitirip sonra bırak

arkadaşlar bende 3 aydır kullanıyorum 4-5 kilo aldım
cildime olumlu etkileri oldu
göğüslerim şişti ve olmayan göbeğim çıktı

aaa ben bekarım evli değilim yani aktif bir cinsel yaşamım yok arkadaşlar ağrılı geçiyo adetm ve 7 gün kanamam oluyo kullansam olabilir mi acaba bi de bnm minik çiçilerim büyür mü gögüslerdeki dolgunluk geçici mi peki :44::44:

CANIM ÇİÇÇİLERDEKİ DOLGUNLUK GEÇİCİ TABİ HORMONLAR ŞİŞİRİYOR BIrakınca küçülüyorlar

Bittikten sonra ilacın hiçbir etkisi kalmıyor. Sadece yumurtlama düzeni değişebileceği için birkaç ay beklemeyi tavsiye ediyor doktorlar. Ben bıraktıktan sonra 2. ay hamile kaldım, hemen hamile kalan arkadaşlarım da oldu. Hiçbir sorun yaşanmıyor.

pos nedeniyle öncelerde diane 35 kullanıyordum hiç memnun kalmadım çok yan etkileri vardı doktorum yasmine çevirdi gayet memnunum hiç bir yan etkisi yapmadı korktuğum gibi kiloda almadım reglimde gayet düzenli artık sadece selülit oldu ilacın etkisimi bilmiyorum en azından diane 35de kat kat iyi

Çoğu kişide selülit yapmış anlaşılan=/Neyse artık bunu da çaresine bakıcaz=)
Göğüsleri de büyütüyor demişsiniz ,benimkiler büyümedi.İyiki de büyümedi

bende yasmin kullanıyorum hiç yan etki görmedim ztn biraz selülitim vardı o da aynı duruyor :).
1,5 Yıldır kullanıyorum kiloda almadım.Halen 45 kiloyum :)

ben de 6 ay gibi bir süre diane 35 kullandım yumurtalıklarımda kist olduğu için. ama hiç an etkisini görmedm ya gayet memnundum hayatımdan

Ben yaklaşık 2 yıl yasmin kullandım.2 ay oldu bırakalı bıraktıktan sonra 17 ocakta adet oldum ama bu ay ayın 21 i oldu hala bişey yok .Hapı bırakınca düzensizlikler normal mi ?

slm kızlar , bende 1 hafta önce yasmin i kullanmaya başladım dr a filan gitmedim tamamen kendi kafama göre karar verdim ama yanlış mı yaptım bilmiyorum,çünkü açıkçası hiç bir bilgim yok bu konuda ve kafama takılan çok şey oluyo,deneyimi olanlar lütfen bana yardım etsin... 1 haftadır nerdeyse hergün başağrısı çekiyorum,2 gündür sürekli mide bulantısı yan etkilerinde okumuştum bunları ama bu kadar belirgin yan etki yapması normalmi? bide yasmini kullanmaya başladıktan sonra hergn mutlaka almamız mı lazım? yani ben çocuk düşünene kadar hergün aralıksız kullanmalımıyım? yoksa adet günlerinde filan ara veriliyomu? çok soru sordum farkındayım ama lütfen yardımmm..dr a gitmek istemiyorum artık
ben 7 aylık evliyim vajinusmustum ,ilişkiye giremediğimiz için doğal olarak korunma ihtiyacı hissetmiyoduk şimdi vaji yi yendim ama bu kez de bu korkular başladı, ben daha kendim çocuk ruhluyum yaa kazayla çocugum olursa bakamamki ona bu konulada bilgisi olan varsa bana yardım etsin lütfen...

Yasmin'in kutusunun içinden kitap çıkıyor adeta, onu öncelikle okuyun.
Yasmin aylık.Hergün bir tane aynı saatlere denk gelecek şekilde (ilkini sabah içtiyseniz diğerlerini de sabah, akşamsa akşam vs.)kutu bitene kadar bir ay kullanıyorsunuz.Kutu bittikten sonra 4-5 gün içinde regl oluyorsunuz.Regliniz bitsin veya bitmesin 8. gün tekrar almaya başlıyorsunuz.(Örneğin pazartesi kutudaki son ilacı içtiniz ve kutu bitti, cumartesi regl oluyorsunuz ve diğer salı ilaca başlıyorsunuz, regliniz perşembeye kadar sürse de siz ilavı almaya devam ediyorsunuz)Yani vücut her ay 7 gün dinlendiriliyor.
Yan etkileri kişiden kişiye değişiyor, kiminde başağrısı, kiminde kilo alımı, kiminde iştahsızlık, bende de selülit misal.
Korunma olayında ilaçların %92-98 oranında koruduğunu okumuştum.Malesef %100 değil.
Unutmadan düzenli kullanır, Yasmin ile birlikte alkol ve özellikle antibiyotik kullanımı yapmazsanız en azından koruyuculuğu çalışacaktır.

kutu bitiikten sonra 7 gün bekliyomuyum yani? o kısımda kafam karışıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…