Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar ben de yasmin hap aldım ama daha kullanmaya başlamadım (biran önce başlamam gerekiyor yoksa regl olacam).. ümreye gideceğiim için geciktirmem gerekiyor regl tarihimi ama biyerden duydum yasmin kullananlarda ilk ay adet bittiği gibi tekrar kanama ya da leke olabiliyormuş? yani eğer öyle olursa hiç ibadet edemicem anlamına geliyor bu :18: sizlerde oldu mu hiç bu tip bi durum yardımcı olursanız sevinirim..

umayyy canım nasıl dayandın 53 gün?ya takmıyayım diyorum kafama ama yinede takıyorum.test yaptırdın mı o arada?

yok cnm burda forumlarda okumuştum bu şekilde gecikenleri olur diyordum bi yandan.
birde o dönem çok stresliydim o da süreyi uzattı zandedersem..öyle düşündm
ben yasmini bıraktım yinede tedbirliyiz yaza kadar gerçi şubat sonuna kadar adet olmasaydım kesin tahlilde yaptırırdım.. çünkü korunurken küçük ihtimalde olsa gebe kalabilrm.
not: bu kez uzamaz inş. 28-35!!!!

arkadaşlar ben de yasmin hap aldım ama daha kullanmaya başlamadım (biran önce başlamam gerekiyor yoksa regl olacam).. ümreye gideceğiim için geciktirmem gerekiyor regl tarihimi ama biyerden duydum yasmin kullananlarda ilk ay adet bittiği gibi tekrar kanama ya da leke olabiliyormuş? yani eğer öyle olursa hiç ibadet edemicem anlamına geliyor bu :18: sizlerde oldu mu hiç bu tip bi durum yardımcı olursanız sevinirim..

evet:KK43: böyle bir etki oldu ilk ay ara ara lekelenmeler oldu.

ayy:)) kusura bakma ben alıntı yapmamıştım tabi karışıklık oldu..
nill87 arkadaşa yazmıştım d.k. hapına başlamakla ilgili. yarın sonuçtan haberdar olmak isterim belkide bebiş vardır Hakkında hayırlısı olsun.. eğer yoksa soğan suyuna başlayabilirsin yumurta çatlatıyor düzenliyor diye duydum hatta benimki gecikip duruyor ben başlayacağım 3.kez skntılı bekleyiş istemiyorum ins. bu ay normal olurum 35günden sonraya kalmam:S

haber veririm canım:)ama stresten olduğunu düşünüyorum.daha baştan kaygılanmaya başlıyoruz aman gecikecekmi bu ay acaba diye.bakalım sonuca göre her yolu denerim:)bazı bitki çayları da düzenliyormuş.internetten araştırırım artık...

yok cnm burda forumlarda okumuştum bu şekilde gecikenleri olur diyordum bi yandan.
birde o dönem çok stresliydim o da süreyi uzattı zandedersem..öyle düşündm
ben yasmini bıraktım yinede tedbirliyiz yaza kadar gerçi şubat sonuna kadar adet olmasaydım kesin tahlilde yaptırırdım.. çünkü korunurken küçük ihtimalde olsa gebe kalabilrm.
not: bu kez uzamaz inş. 28-35!!!!

aynen biz de yaza kadar diyoruz:)ama süprizler olabiliyor çevremden de duyuyorum.

ayy:)) kusura bakma ben alıntı yapmamıştım tabi karışıklık oldu..
nill87 arkadaşa yazmıştım d.k. hapına başlamakla ilgili. yarın sonuçtan haberdar olmak isterim belkide bebiş vardır Hakkında hayırlısı olsun.. eğer yoksa soğan suyuna başlayabilirsin yumurta çatlatıyor düzenliyor diye duydum hatta benimki gecikip duruyor ben başlayacağım 3.kez skntılı bekleyiş istemiyorum ins. bu ay normal olurum 35günden sonraya kalmam:S

tahlil sonucu negatif canım.artık hiiiç düşünmeden beklemedeyim:)bakalım ne zaman gelecek..:KK61:

bende hiç öyle bir durum olmadı.bünyeye göre değişiyor sanırım.ama zaten ilk hapa başlaman için regl olman gerekiyor.reglinin 1.günü başlayacaksın..

bende hiç öyle bir durum olmadı.bünyeye göre değişiyor sanırım.ama zaten ilk hapa başlaman için regl olman gerekiyor.reglinin 1.günü başlayacaksın..

ben korunma amaçlı kullanmıyorum sadece geciktirme olduğu için regl günümü beklemem gerekmiyor. tşk cevap için içimi rahatlattın..

ben korunma amaçlı kullanmıyorum sadece geciktirme olduğu için regl günümü beklemem gerekmiyor. tşk cevap için içimi rahatlattın..

o zaman canım tavsiyem geciktirmek için başka bir ilaç var piyasada.primolut-N. eğer yalnış yazmıyorsam.ben ve çevremdekiler bunu kullanıyoruz.eğer beklenen reglinden 3 gün önce içmeye başlarsan reglini geciktiriyor ve bırakınca da 2-3 gün sonra regl olabiliyorsun..

o zaman canım tavsiyem geciktirmek için başka bir ilaç var piyasada.primolut-N. eğer yalnış yazmıyorsam.ben ve çevremdekiler bunu kullanıyoruz.eğer beklenen reglinden 3 gün önce içmeye başlarsan reglini geciktiriyor ve bırakınca da 2-3 gün sonra regl olabiliyorsun..

teşekkür ederim canım ben yasmine başladım. inşallah bi aksilik çıkmaz :97:

inşallah canım:)hayırlısıyla ümre'de ibadet edersin..allah kabul etsin şimdiden:KK1:

Allah razı olsun canım özel dualarınız olursa özel mesaj atabilirsiniz ajanda hazırlıyorum isim isim dua edicem inşallah, orada da kk hanımlarını unutmıcam yani :KK34: En Büyük KK

Allah razı olsun canım özel dualarınız olursa özel mesaj atabilirsiniz ajanda hazırlıyorum isim isim dua edicem inşallah, orada da kk hanımlarını unutmıcam yani :KK34: En Büyük KK

canım ya..sen ne kadar güzel bir insansın :KK71::KK71::KK71::KK71:
hayırlısı ile git ve dön inşallah canım...

canım ya..sen ne kadar güzel bir insansın :KK71::KK71::KK71::KK71:
hayırlısı ile git ve dön inşallah canım...

canım ya çok içten bi mesajdı sağol, sen de çok güzel bir insansın :KK71:
ajanda konusunda ciddiyim, ö.mesajlarınızı bekliyorum :KK34: güzel dileklerin için de teşekkür ederim, görüşmek üzere

canım ya çok içten bi mesajdı sağol, sen de çok güzel bir insansın :KK71:
ajanda konusunda ciddiyim, ö.mesajlarınızı bekliyorum :KK34: güzel dileklerin için de teşekkür ederim, görüşmek üzere

canım benim..
düşünmen,söylemen bile yeterli...

kendine dikkat et canım..
iyi haberlerini bekliyorum ..
sağlıcakla kal :KK71::KK71::KK71::KK71:

tahlil sonucu negatif canım.artık hiiiç düşünmeden beklemedeyim:)bakalım ne zaman gelecek..:KK61:

aa.. olsun hayırlsıı olsun.. regl beklemesine geçiyruz ozaman beraber:KK66:
fazla gecikmeden oluruz da sıkıntıya girmeyz umarım..

bende yasmin kullandım ama ben pişmanım bnm bir kızım var ikinci çocugu düşünüyoruz ama olmuyor bebegim hormanlardan dolayı ilaçla korunuyordum ama adet düzensizliği yaptı bırakınca yumurtaları tembelleştirdi tavsiyem lütfen kullanmadan önce mutlaka çocuk düşünenler yapsın öyle başlasın ben pişmanım...şuan bebeğim olmuyor ne yapacağım bilmiyorum...:KK31::KK31:

ben 1.5 yıl yasmin kullandım ardından 4 ay ara verdim ara eşim askerdeydi bıraktım.ardından tekrar başladım 1yıl daha içtimen son hapımı 2 şubatta içtim hap bitti olması gerktiği gibi 4 şubatta regl oldum artık hap içmiyorum bıraktım ama regl olamadım şuan 32 gün oldu hala tık yok hapı yeni bıraktığım için mi oluyor bu düzensizlik daha önce olmamıştı normal mi?

ilaç bırakıldıgındakı ılk aylar tahmını 3 ay kadar edet duzensızlıgı olabılıyomus bende bıraktım 4 aralıkta adetlerımde bı duzensızlık olmadı bu ılacsız 3. ayım sadece bu ay gecıkte o da hamıle olma ıhtımalımden sanırım her bunye farklı tabı düzelir bence

X