Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kutu bitiikten sonra 7 gün bekliyomuyum yani? o kısımda kafam karışıyo

evet kutu bitince 7 gün ara veriyorsunuz.sonra tekrar başlıyorsunuz adetiniz devam ediyor olsa bile 8.gün ilaç içmeye başlamalısınız.birde ilaç saatlerini gece ayarlayın mide bulantısını bir nebze azaltıyor.ve ne olursa olsun unutmamaya çalışın olurda unutursanız aynı gün içinde en az 8 saat arayla içmelisiniz.ama çok dokunuyor rahatsız ediyor onun için en iyisi unutmayın düzenli olarak aynı saatlerde kullanın.

Ben yaklaşık 2 yıl yasmin kullandım.2 ay oldu bırakalı bıraktıktan sonra 17 ocakta adet oldum ama bu ay ayın 21 i oldu hala bişey yok .Hapı bırakınca düzensizlikler normal mi ?

slm bende 2yıl yasmin kullandım..bıraktıktan sonraki ilk adetimi olması gereken zamandan 3 gün gecikmeyle oldu yani 31 günde.. zaten 28-35 gün kabul edilen zamanlar.. ikinci adetim ise 25ocakta olması gerekirken 15şubatta gerçekleşti yaklaşık 52-53 gün sonra.sanırım normale dönmesi zaman alacak.. ama beklemek ve gelmemesi sıkıntı verici sizi çok iyi anlıyorum..

slm kızlar , bende 1 hafta önce yasmin i kullanmaya başladım dr a filan gitmedim tamamen kendi kafama göre karar verdim ama yanlış mı yaptım bilmiyorum,çünkü açıkçası hiç bir bilgim yok bu konuda ve kafama takılan çok şey oluyo,deneyimi olanlar lütfen bana yardım etsin... 1 haftadır nerdeyse hergün başağrısı çekiyorum,2 gündür sürekli mide bulantısı yan etkilerinde okumuştum bunları ama bu kadar belirgin yan etki yapması normalmi? bide yasmini kullanmaya başladıktan sonra hergn mutlaka almamız mı lazım? yani ben çocuk düşünene kadar hergün aralıksız kullanmalımıyım? yoksa adet günlerinde filan ara veriliyomu? çok soru sordum farkındayım ama lütfen yardımmm..dr a gitmek istemiyorum artık :KK50:
ben 7 aylık evliyim vajinusmustum ,ilişkiye giremediğimiz için doğal olarak korunma ihtiyacı hissetmiyoduk :KK53: şimdi vaji yi yendim ama bu kez de bu korkular başladı, ben daha kendim çocuk ruhluyum yaa kazayla çocugum olursa bakamamki ona :KK43: :KK43: bu konulada bilgisi olan varsa bana yardım etsin lütfen...

canım bazı dogum kontrol hapları sunızıt ve mıgrenı olanlarda basagrısı,gurultuye sese gelememe, ısıklı ortamda duramama mıde bulantısı gıbı etkıler yapıyo..
mesela ben bı ara hormonlarımda sorundan dolayı dıane kullandım ve benı mahvettı resmen..bana almanyada gıttıgım doktor onerdı dıaneyı ve bende recete okuma alıskanlıgı yokk ve o yusden ara tatıl yanı turkıyye donene kadar cektım ve burda doktora gıdınce ogrendım hıc ole bı etkı yapcagını dusunmemıstım..
yasmınınde mıde bulantısı nnormall..eskıden bende olmuyodu mıde bulantısı ama bu sıralar hem mıde bulantısı hemde kasıklarda agrı yapıyo..

bende ayın 6da basladım saglık ocagındakı doktor bna yenı baslıyorum dıye bu hapı verdi (MİCROGYNON) ve 6 hapım kaldı bitmesine ilk ayım ve benım adetım bitmesine ragmen hala leke seklinde adet oluyorum.1 ay sonra evlenıcem die erken basladım kullanmaya ama bu leke olmasını çözemedim.herkeste bu sorun var galıba..zaten bır dhaki ay baska bir hap kullanmak istiyorum..

canım bazı dogum kontrol hapları sunızıt ve mıgrenı olanlarda basagrısı,gurultuye sese gelememe, ısıklı ortamda duramama mıde bulantısı gıbı etkıler yapıyo..
mesela ben bı ara hormonlarımda sorundan dolayı dıane kullandım ve benı mahvettı resmen..bana almanyada gıttıgım doktor onerdı dıaneyı ve bende recete okuma alıskanlıgı yokk ve o yusden ara tatıl yanı turkıyye donene kadar cektım ve burda doktora gıdınce ogrendım hıc ole bı etkı yapcagını dusunmemıstım..
yasmınınde mıde bulantısı nnormall..eskıden bende olmuyodu mıde bulantısı ama bu sıralar hem mıde bulantısı hemde kasıklarda agrı yapıyo..
evet cnm öyle yan etkileri varmış, reçeteyi atlaya atlaya okudugum için kaçırmışı bazı yerleri, alışana kadar bulantı baş ağrısı vs.olurmuş,bide kilo aldırır diye duydum artık kilo da aldırırsa bırakırım bende napayım:KK43:

2 aydır kullanıyorum..
yan etkilerin hiçbirini görmedim..
yararını da pek görmedim sanki.
adet öncesi gerginliğimi azaltsa iyi olurdu.
hala aynı duygusal sulugözlü kadınım :26:
gelen kan ve karın ağrım da azalmadı ama kıvrandıracak gibi de değil.
bi göğüslerim büyümeye başladı işte.. :78:
genel olarak memnunum..

3 ay diane kullandım çok ağır geldi bana sebepsiz ağlamalar sinir krizleri derken doktorum yasmin verdi 1 yıl boyunca kullan dedı bir sene düzenli bir şekilde kullandım hiç bir yan etkisini görmedim hatta 10 kilo verdim tüylenme sorunum vardı oda artık çok azaldı 1 sene doldugu için şuan ara verdim.

Kızlar kistimi yok etmek için verdi doktorum ilk ayım göğüslerim çok hassaslaştı çok ağrıyor,mide kazıntısı yaptı sanki hiç yemek yemiyormuş gibiyim...ara arada baş ağrısı yapıyor bende ...

Merhabalar,
ben bekarım adet olamıyordum doktor da yasmin doğum kontrol hapını verdi 3 yıldır kullanıyorum
10 ay sonra kısmetse düğünüm var... çocuk yapmak istediğimde bu hap sorun olur mu ? Bekarken kullandığım için ?:KK53:

ben kullandım ama yan etkileri çok fazla oldu..sancı nedeniyle kullanmıştım..sancılarım azalmadığı gibi,migrenimi tetikledi,bacaklarımda feci ağrılar oldu ve mide bulantısı da cabası..

sancılar tam gaz devam etti ve de davul gibi şiştim..ve hapı içerken bile adet oluyordum..ve de tam bitti derken yeniden kanamam başlıyordu .
sabırla 6 ay içtim ama olmadı..

adetlerim düzenlidir ama çok ağrılıdır..ben yine ağrı kesicilerime devam ediyorum..bana yaramadı .
ama bünyeden bünyeye değişiyor..

bende yan etkisi olmadı sadece 4-5 kilo aldırdı göbeğimi ve göğüslerimi şişirdi
tüyler çokkk geç çıkıyo
doktorum yasmini kist için önermiyo diane yi öneriyo ama o beni mahfetti hemen bıraktım
yasmin iyi memnunum cilt için olumlu etkileride var

bende yan etkisi olmadı sadece 4-5 kilo aldırdı göbeğimi ve göğüslerimi şişirdi
tüyler çokkk geç çıkıyo
doktorum yasmini kist için önermiyo diane yi öneriyo ama o beni mahfetti hemen bıraktım
yasmin iyi memnunum cilt için olumlu etkileride var

kızlar yardım 6 aylık evliyim eşim korunuyor amam prezervatif dokunuyop bana ilaç ne kullanmalıyım kilo alırmıyım korkuyorum da offfffffff

arkadaşlar korunma amaçlı yasmin kullandım. adetimin ikinci günü başladım ve düzenli olarak hergün aldım tabletimi. bu arada kullanmaya yeni başladım ilk ayımdı yani. bulantı,göğüslerde hassasiyet ve ara kanama gibi bütün yan etkileri yaşadım. adetimin gelmesi gerekn günde kasık ağrım oldu adet oluyormuşum gibi birkaç saat kanamam oldu ve sonraki günlerde koyu kahverengi lekeler şeklinde devam etti. sabah test alıp yaptığımda silik de olsa bir ikinci çizgi gördüm. hamile kalmam mümkün mü acaba? :18:

İlk ay ise koruma %100 gerçekleşmez.İlk ay kulanırken yan yollarla da korunun deniliyor.O yüzden evleneceklere falan düğünden 1 ay önce başlamaları anlatılıyor.2.aydan itibaren koruma başlıyor.
Hamilelik olası olabilir buna göre.

İlk ay ise koruma %100 gerçekleşmez.İlk ay kulanırken yan yollarla da korunun deniliyor.O yüzden evleneceklere falan düğünden 1 ay önce başlamaları anlatılıyor.2.aydan itibaren koruma başlıyor.
Hamilelik olası olabilir buna göre.

doktorum ilk tablet alımından itibaren koruma başlar demişti bana internetten araştırdığımda da gördüm bunun gibi yazılar ama bir ay önceden başlanması gibi bir uygulama da var söylediğiniz gibi. aklım karışmış vaziyette yani anlayacağınız:KK59:

bugün adetimin 2. günü pazar olduğu için yasmin almaya çıkamadım.. yarın 3. günüm hem cinsel korunmak için hemde pko için kullanıcam.. yarın başlamamın bi mahsuru olur mu?

X