Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende 1.5 Sene Yasmin Kullandim. Iki Ay Once Biraktim Yumurtaliklarim Dinlensin Diye Vede Korunmayarak Iliskiye Girdikk. Gecen Ayda Gayet Yine Duzenli Oldu Adetim Ama Bu Ay Sastiii 28 Olmam Gerekiyodu Olmadimm Hic Sasmazdii Gunu Gunune Tutardii.. Bu Ay Boyle Olmadimm Acaba Hamile Miyim Kii???
Hemenn Iki Ayda Hamile Kalinilir Mii Yaaa??? Ve De Yogun Iliskimiz Olmadiigi Haldeee...

canım bende kist için kullandım biraz küçüldü halen kullanıyorum. ilk aylarda bende de oldu normal bişi sanırım.

hapım cuma günü bitti pazar günü 1 damla geldi hala bişey yok bu normalmi?

Bende Bu Hapi Polikistikover Rahatsizliğim Için Kullaniyorum 1 Yildir. çok Az Adet Oluyorum. Cildimde Düzelme Oldu. Bazen Göğüslerim Hassaslaşiyort. Geçen Ayda Ara Kanamam Oldu.

ben rahimimdeki kist için kullanmıştım.kisti bir ayda yok etmişti...bi şikayetim olmadı valla

selam ben 1 ay sonra evleniorum ve 2 gün önce yasmin kullunmaya başladım.ancak doğum kontrol hapları hakkında çok şey duydum ve korkutuo.kısırlık yapma riski ve kanser yapma riski varmış bu konuda bilgisi olan var mı ?

Kızlar bende yeni başladım Yasmin kullanmaya ama bende göğüslerde epey büyüme yaptı. Bu hapı kullanmaya bırakana kadar böyle mi kalacak yoksa bir süre sonra eski haline mi dönecek göğüslerim?

[B]bende yenii başladım bende de acayip bii sinir ve duygusaalık yaptı ayrıca adetin 1. günü yaşadığım karın ağrısı 3 gündür halen sürüyor .....

merhaba charactercim,
yasmin i doktor banada 8 ay önce verdi hormon bozuklugu oldugu icin. kullandigimin ilk ayi kanamam hic kesilmedi bazen kan bazende leke seklinde geldi agrilarimda hic kesilmedi. bende ise yaramiyo diyerekden biraktim üc ay kullandiktan sonra. ama sonra baktimki bacagimdaki agrilar gitmiyo yasmine baslamadan önce vardi. tekrar gittim doktora bana devam etmemi tavsiye etti ve suan bacagimin agrisi gecti. benim tahminim yumurtaliklarimda kist vardi ve patlayip gittide agrilarimda bitti bizde kist simdiye kadar herkeste vardi annemde teyzelerimde...
sanirim zamanla hersey yoluna giriyo. ben yasimini biraktigim icin doktorum bana kizmisti birakinca tekrar yeniden baslamak dogru degilmis sende birakma devam et canim.yerimseniben

ben de korunmak için 1,5 yıl yasmin kullandım, hiç bir şikayetim olmadı, adetlerim günü gününe düzenliydi. son adetimden sonra yaklaşık 23 gün önce biraktım, adet olmam gereken günden 2 gün önce leke gibi oldu ve geçti ve adet olmadım. Hamile olabilir miyim ? acele edip doktora gitmek istemiyorum hemen ama ne kadar beklemem gerekir?

arkadaşlar bende mayıs 2007 den beri kullanıyorum 10 ay gibi bi süreç oldu. her nekadar dozu düşük yan etkisi az densede 6 kilo aldım ve depresif durumum arttı. sanırım herkesin bünyesinde farklı etkiler gösteriyor. ve çeşitli uzmanlar a danıştığım da 2 yıl gibi bi kullanımdan sonra bile normal şartlarda 3 ay içinde hamile kalınabileceğini söylediler. ama bu beni rahatlatmıyor. mayıs ayında doktora danışarak bırakmayı düşünüyorum... yaza kadar şansım yaver giserse son baharda bebek istiyorum... umarım korkularımız gerçekleşmez..

vayybe ee ne güzel ilaçmış bu böyle benim merak ettiğim kaç gün sonra adet göreceğim ilk defa hap kullanıyroumm bende yasmin aldım 5 adet kaldı

yasmin kullanan bi tanıdığım ölümden döndü arkadaşlar.bacağında şişme ve morarma oldu hastaneye gittiği gün fenalaştı orda hemen müdahale edildiği için kurtulabildi.evde fenalaşmış olsaydı şu an hiç yaşamayacaktı.belinde bir ağrıyla başladı.daha sonra bacağı aprı yapmaya başladı.bel fıtığı dedi doktorlar.son kez kalp damar doktoruna gitmeye karar verdi ve orda sırasını beklerken kendini kaybetmiş.bacağında bir damar tamamen tıkanmış ve sebebide yasmin.bunu doktor kendisi dedi.yan etkilerini okursanız bacakta şişme diye yazıyor zaten.yan etkisi daha az olan bi ilaç kullanırsanız daha iyi olur arkadaşlar.

ben sadece size bir bilgi vermek istedim.dikkate alırsanız sevinirim.

ya arkadaşlar benim sorunumda yasmine ilk defa başladım bu ay 5 tane kaldı kaç gün sonra adet olurum bu arada eşimlen birleşmede hamile kalırmıyım acaba korkuyorum

ya arkadaşlar benim sorunumda yasmine ilk defa başladım bu ay 5 tane kaldı kaç gün sonra adet olurum bu arada eşimlen birleşmede hamile kalırmıyım acaba korkuyorum

sonuncu hapını içtikten sonra 4. günde kanaman başlar (bende öle) aynı şekilde bence acaba hamile kalırmıyım korkusu ile iki kez test yaptım sırnaşık şey eğer düzenli kullanırsan günlerini atlamassan gebelik olacağını düşünmüyorum..

Canım eğer düzenli kullanırsan bir risk olacağını düşünmüyorum.Bu arada 4.gün veya 5.gün başlar adetin.

vayybe ee ne güzel ilaçmış bu böyle benim merak ettiğim kaç gün sonra adet göreceğim ilk defa hap kullanıyroumm bende yasmin aldım 5 adet kaldı

ilacın bitiminden itibaren 3. gün regl olacaksınız...
bundan sonra da saati saatine aynı zamanda...

ben 5 yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım ilaç bittikten sonra 5.gün adet oluyorum ve hamile kalmadım içiniz rahat olsun :içelim:

eğer ilk doğum kontrol hapınızsa yasmin yani başka şekilde korunmadınızsa önceden her an hamile kalabilirsiniz...
çünkü ilk ay korumuyor ilaçlar...
hapın bitimiyle regl arasındaki süreçte hamile kalmazsınız...(bunu ben de sormuştum doktor çok gülmüştü...)
ilacın düzenine gelince...
unuttuğunuz günlerdedir hamile kalma riski...
yani 2 gün unuttunuz ve o dönem hamile kalmadıysanız ilacı bitirdikten sonraki boşlukta hamile kalmanız yönünde bir etkisi yok...
ama şunu da unutmamak lazım ilaç kullanmadan korunan bir arkadaşım regl döneminin 6. gününde nasılsa reglim yumurtlama olmamıştır diye girdiği korunmasız ilişkide hamile kaldı...
Yani aslında biz ne yaparsak yapalım kaderin önüne geçilmiyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…