Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
çok teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için.

arkadaşlar bu hap ne zaman korumaya başlıyyo?hemen mi?

ben diğer tüm doğum kontrol ilaçlarını denemiştim hamile kalmadan önce.denemiştim çünkü acayip dokunuyo bünyeme.şimdi dr.yasmin verdi bakalım sütten kesince bebişi ona başlıcam ama çok korkuyorum.diğer ilaçlardaen büyük sorunum yürüyemiyordum bile göğüslerim çok ağrıyordu ama çok.gece uyuyamıyordum.umarım bunda öyle olmaz..

bir eczacıya sordum 5 gün önce başlamak yeterli oluyomuş.inşallah doğrrudur bi kaza olmaz.

bende 6 ayan beri kullanıyorum yan etkisi olmadı ama ilk 3 ay bende de koyu leeler oldu şuan çok normal için rahat olsun

Ben Geçen Yil Yasmini Kullandim Doktorum Kist Tedevisi Için Vermişti Bana Memnun Kaldim

2sene önce yasmin kullanmıştım. vucudumdaki tuylerde azalma oldu, sivilcelerim geçti, göbeğim kocaman oldu.ancak tedavi bitip ilacı bıraktıktan sonra daha önce cıkamayan tuyler vs hepsi fırladı.hergun kaş bıyık almaya basladım ama bir sure sonra normale dondu. tabi göbeğim de gitti

Orda kimse var mı?Ben 6 aylık evliyim.Yasminle korunuyoruz.Çocuk sahibi olabilmek en büyük hayalim ancak hazır olunca...Yasminin doğurganlığı azalttığı doğru mu?Yumurtalıklarıma zarar verir mi ve bıraktıktan sonra ve zaman hamıle kalırım?

ya arkadaşlar demişsiniz ki yasmin hapı sivilceleri geçiriyor..sivilce problemim var benim de..acaba ben de bu hapa mı başlasam mı? geçirir mi sivilcelerimi?bilgisi olan varsa acele cvp..

Ben Ginera Kullaniyodum Bu Ay Yasmine Geçtin.

ya ben iyice kararsız kaldım.8 aydır yasmin kullanıyorum ama devamlı tedirginim.Biyerde yazanla diğeri birbirini tutmuyo heryerde farklı bişey yazıyo.Ben 3 kutu daha içip bırakacam hapı eşim korunacak.Böyle hamile kalamam diye korkmaktansa kullanmıyacam.Zaten sene sonu gibi Allah nasip ederse hamile kalmayı planlıyorum.

aynı korkuyu bende yaşıyorum ve bırakıcam bende yaza hamile kalmayı planlıyorum

aynı korkuyu bende yaşıyorum ve bırakıcam bende yaza hamile kalmayı planlıyorum

İnş.korkularımız boşa çıkar ve Allah istediğimiz zaman sağlıklı hayırlı bebekler nasip eder bize ve burda bebek isteyen bütün arkadaşlara.

meraba arkadaslar günaydın nasılsınız

güzelim ben tecrübelerimden yola cikarak sana sunlari söyliyim hic bir dogum kontrol hapi kisir yapmiyor artisi meme kanserinden koruyor
,bana bunu jinekoligim tavsiye etti insan korunmadan önce erkek olsun kadin olsun dogurganlik testi yaptirsin diyelimki bir insan dogurgan degil ve hap kullaniyor hamile olmamak icin hem maddiyat acisindan hemde vücuda verdigi bir takim rahatsizliklardan
dolayi maurz kaliyor korunmasina gerek yok yani testten sonra dogurgan ise bir insan o zaman hafif dogum kontrol haplari var onlardan alsin.

kızlar merhaba ben 8 aydır yasmin kullanıyordum ve bi süredir ara kanama yaşamaya başladım. dün doktora gittim ve yumurtalıklarımın aşırı süprese olduğunu ve ilaca ara vermem gerektiğini söyledi. zaten rutin olarak da her kullanan kişinin 8 ay kullanıp 3 ay ara vererek yumurtalıklarını dinlendirmesi gerektiğini söyledi. doğurganlık için bu önemliymiş.
yalnız ilacı bıraktıktan sonra hamilelik ihtimali artıyıormuş

8 aydır yasmin kullanıyorum ilk 3 ayda sabahları mide bulantım oldu biraz ama oda artık geçti yan etki hiç yapmadı kiloda yapmadı 55 kiloyum ben haptan çok memnunum hatta sivilcelerimvardı onlar tamamen kayboldu ve adetim düzene girdi ben çok memnunum

ya evet kuzenimden duymuştum işe yarıyor sanırım gerçi o da tv den duymuş yeni kullanmaya başlayacaktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…