Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım birsey danışmak istiyorum yeni evliyim ve korunmak için hsp kullanmak istıyorum yasmin'i hemde göğüsler için tavsiye edermisiniz

Ben Iki Kutu Bitirdim Daha Yeni Başladim.bende şuana Kadar Bişey Yapmadi.şuana Kadar Memnunum.ama Sizlerin Başiniza Gelenleri Takip Ediyorum.

ben kullanıyorum 5 aylık evliyim 6 kutu falan olmuştur yan etkisi olmadı bende göğüsler büyüyo eccük ama ara vericem bir iki ay sürekli kullanmak istemiyorum uzun süre doğum kontrol hapı kullanımı yumurtalıkları tembelleştiriyomuş diye duydum korktumm

kızlar ben yaklaşık 4 yıldır yasmin kullanıyordum. Aslında koruması çok iyi ve hiç bir yan etkisini görmedim hatta diyebilirimki sivilce formunda olan göğüslerim baya ele gelmeye başlamıştı ki. 10 gün önce gittiğim doktorum uzun süre doğum kontrol hapı kullanmayı tavsiye etmediklerini söyledi ben şimdi kullanmıyorum. Netice ne dersiniz fıssssss sivilcelerime geri döndüm. Ama içlerinde en iyisi yasmin illa kullanacaksanız başka bişey almayın.

merhaba vuslat.banada bugün kadın doğum doktorum tüylerim ve sivilcelrim için yasmini verdi.özellıkle tüy problemını çözebileceğini söyledi.sen şimdi bende arttı dıyınce ben şüpheye düştüm.ilaca haftaya başlıyacağım.eğer etki etmiıyorsa hiç başlamayayım:1no2::roflol:

ben de iki aydır doktor tavsiyesiyle yasmin kullanıyorum... doktorun ne gibi gerekçelerle uzun kullanımların zararlı olabileceğini söyledi..?

slm ebrarcim anladigim kadarilya herkeste farkli etki yapiyor mesela bende goguslerimi buyutmedi bircok arkadas buyudugunu soyluyor ve zaten doktorum ilactan dolayi tuylerimin arttigini kabul etmiyor ilginctir ki son zamanlarda cogaldi tuylerim 7.kutuyu bitirdim bana 1sene kullan dediler 8.kutuya baslamaya korkuyorum hem tuy meselesinden hemde ondan daha onemlisi Allah korusun hamile kalma problemim olursa diye cunku bazi bunyelerde dogum kontrol haplari yumurtaliklari tembellestiriyormus.Allah muhafaza.. saglikli ve huzurlu gunler dilerim...

ebrarcim su da varki;sivilcelerim gecti ve birakirsam tekrar cikar diye korkuyorum yani benim sivilcelerime cozum oldu ama sanki tuylerimi bu ilac
cogalitti gibi geliyor eczaci bir akrabam var tuylenme yapabilecegini soyledi dogum kontrol haplarinin yan etkisi olarak....Allah yardimcimiz olsun....

Slm Bengusu bende sivilce ve istenmeyen tuylerden kurtulmak icin 7aydir
yasmin kullaniyorum,su an cildim guzellesti,demissin ya simdi biraktim nasil cildinde bi degisiklik oldumu negatif manada?ben acaba hapi birakirsan yine sivilcelerim cikarmi diye korkuyorum birde halk arasinda soylenir ya hic dogum yapmamis kadinlarda kisirlik yapiyormus dogum kontrol haplari insaAllah sadece bir soylentidir... saglikli ve huzurlu gunler dilerim....

arkadaşlar yasmin kullanıyorum ilk kutu bittikten sonra ikinci kutu 8.günde alınmaya başlanıyorya bu süre zarfında ek korunma yöntemi kullanmak gerekiyormu?

arkadaşlar yasmin kullanıyorum ilk kutu bittikten sonra ikinci kutu 8.günde alınmaya başlanıyorya bu süre zarfında ek korunma yöntemi kullanmak gerekiyormu?

MERHABA ORKİDE BEN SÜRE İÇİNDE EK KORUMA DİYE TABİR ETTİĞİN HİÇ BİŞEY KULLANMADIM.3. KUTUYA BAŞLADIM ÇOK ŞÜKÜR İYİ GİDİYOR.ZATEN ARA SÜREDE HASTALANIYORSUN, 2-3 İÇİNDE.YUMURTALIKLAR ZATEN ÇALIŞMAZ DİYE BİLİYORUM.AMA YİNEDE SEN BİLİRSİN.CADIARZU

Arkadaşlar, Daha önceki Yazilardan Birinde, Bir Arkadaşimiz Benle Ayni Durumdaydi.yani 1-2 Gün çok çok Az Kanamasi Olmuştu.hastalanmişmiydi Yoksa Olmadimi Belli Değildi.acaba Bu Neden Oluyor.bende De Ayni şey Oldu.çok Az Kanamam Oldu.başka Bu Durumu Yaşayan Varmi Aranizda?

merhaba arkadaşlar,klübe bende yeni üye oldum ve siz tecrübeli arkadaşların yardımına çok ihtiyacım var!benim adetlerim düzensiz ne zaman gelip ne zaman gelmediği belli olmuyo.doktora gittim bi durum yok.ancak 1 ay sonra eşim yurtdışından gelcek.e benim bu hapa 1 ay önce başlamam gerekiyo ve daha hastalanmadım.artı ne kadar güvenli.ne yapmam gerekiyo lütfen bana yardım edin.

birde ben migren tedavisi için uyku hapı kullanıyorum.ikisi zararlı olurmu?

cnm öncelikle cevap için teşekkürler.onu öğrendim.35 yaş altı ve sigara kullanmayanlar az dozajda kullanabilrlermiş.ancak ben onun öncesinde bişeyler yazmıştım.onunla ilgili bilgi alabilrsem çok sevinicem.

cnm öncelikle cevap için teşekkürler.onu öğrendim.35 yaş altı ve sigara kullanmayanlar az dozajda kullanabilrlermiş.ancak ben onun öncesinde bişeyler yazmıştım.onunla ilgili bilgi alabilrsem çok sevinicem.

canım faydalanman için sana güzel bir site ismi vericektim ama özel mesaj gönderemiyorum; ayarlarını yapmamışsın... yaparsan hemen mesajla yazarım...

canım adet düzensizliği için şu an doktorların ilk başvurdukları yöntem doğum k. hapları en çok tercih edilense yasmin. bu hapı kullandığın zaman düzensizlik diye bir ihtimal kalmıyor. Çünkü yumurtlamayı ilaç belirliyor. adetinin başlamasına ne kadar var bilmiyorum ama başladığı gün başla ilaca eşin geldiğindede ilk bir ay ek korunma yöntemi kullanırsanız hiç bir problem kalmaz aslında beni ilk başladığım ay korumaya başlamıştı ama bunu tavsiye edemem her bünyede farklı olabilir. ama ikinci ay hem korunmaya hemde adet düzensizliği konusunda %100 emin olabilirsin inşallah yardımcı olabilmişimdir.:enbuyukkk:

ben doğum yapmadan önce hap kullanırkende senin gibi ya az kanamam oluyordu yada gecikiyordu nedenide kist oluşmuş ondan dolayı dedi doktor 3 ay diane35 kullandım kistler gitti sonra yumurtalıklarım tembelleşmiş demişti yumurtalık güçlendirici+çatlatıcı iğne oldum ve 3.ay sonunda hamile kalabildim

kızlar yasmin kullanan bayanlar bu ilaç zayıflatıyor diye duymuştum doğrumu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…