Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
cocostar birde 6 ay kullandım demişsin yan etkisi oldumu yani kıllanma,kilo alma,saç dökülmesi v.s:uhm:

cnm bnde uzun sure kullandim bende killanma kilo alma fln yapmadi hatta 7 ay kullandim biraktigim znm kilo aldim ama su var bence bunyeye gore degisio cunku kullanip bu sorunlarla karsilasan arkadaslarimda var.. ama en iyi koruyan yasmin diyebilirim bence{yani buznma kdr hic yasmin kullanipta hamile kalan duymadim...}

ayyy biz kadinlarin derdi hic bitmezmi ya...

şıpsevdi ya kullanımını tam anlamadım ben ,şimdi reglimin ilk günü alıyorum 21 gün sonunda 7 gün ara veriyoruz sonrakini ne zaman başlıyoruz yani diğer adetimin ilk gününe denk gelmiyor.

şıpsevdi ya kullanımını tam anlamadım ben ,şimdi reglimin ilk günü alıyorum 21 gün sonunda 7 gün ara veriyoruz sonrakini ne zaman başlıyoruz yani diğer adetimin ilk gününe denk gelmiyor.:uhm:

şıpsevdi ya kullanımını tam anlamadım ben ,şimdi reglimin ilk günü alıyorum 21 gün sonunda 7 gün ara veriyoruz sonrakini ne zaman başlıyoruz yani diğer adetimin ilk gününe denk gelmiyor.:uhm:

tatlim benim dr um 5. gunu baslatti kutu bitio regli oluosun 5.gunu tekrar basliorum... ama gllmesi lazim ya sonraki kutuyada ilk gunu basliosun hep bole dvm edio ..fisfisfisfisfisfis

evt ya seninki denk gelmioyooooo

Son düzenleme:
tatlim benim dr um 5. gunu baslatti kutu bitio regli oluosun 5.gunu tekrar basliorum... ama gllmesi lazim ya sonraki kutuyada ilk gunu basliosun hep bole dvm edio ..fisfisfisfisfisfis

evt ya seninki denk gelmioyooooo

valla ben anlamadım iyicene kafam karıştı:uhm:
5.günüde başlasan aynı şey değilmi yani sonuçta o zamanda aynı şey?????????????????mi acaba..ya emziren lerde kullanma durumu ne acaba canım onunla ilgili bilgin varmı peki?

Emziren kadınlar da doktorları eğer jinekolojik açıdan onay vermişse bebekleri 5 aylık olduktan sonra doğum kontrol hapı kullanabilirler.
benim bildigim bu bi arastir istersen cnm yada dr na git yanlis bilgilendirmek istemem
Doğum kontrol haplarının sütün miktarını ve besin değerini azalttığı gösterilmiştir. Doğum sonrası doğum kontrol hapı kullanan annelerde emzirme süresinin de kısaldığı düşünülmektedir. Emzirirken doğum kontrol haplarının kullanılmasıyla ilgili diğer bir kaygı da içerdikleri hormonların bebeğe geçerek zarar verme ihtimalidir, fakat bu doğrulanamamıştır. Bu dönemde minipill olarak adlandırılan sadece progestin içeren hapların kullanılması önerilir. dr na danismalisin bence cnm

Son düzenleme:
ya dr un dedigi kutunun bittigi ohafta ztn rgl oluosun ben kutu bittikten 5 gun sonra rgl oluorum ve rglinin 5 gunu basliorum tekrardan...

adet düzensizliği nedeniyle diane kullanıyordum ancak çok fazla yan etkisini gördüğüm için bu ay yasmine başladım..
esasında ilaç kullanmaktan hiç hazzetmeyen bir insanım ama aşırı düzensizlik problemim olduğu için doktor sürekli doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi.
ve işte en az yan etkisi olan yasmine başladım bu ay da..
ancak ilacı hiç unutmamama rağmen dün ilacımı alırken 1 gün kaçırdığımı farkettim ve bunun ne zaman olduğunu da bilemiyorum tabii.. bu nedenle de 2 ilaç birden aldım çünkü prospektüste ne olursa olsun unutulan ilacın tekrar alınması gerektiği yazıyor..ancak 2 gündür ilacın bitmesine 5 gün kalmış olmasına rağmen az da olsa kanamam var ve bu beni çok tedirgin etmeye başladı..pazartesi doktora soracağım ancak 2 gün var daha...
böyle bir durum yaşamış olan var mıdır acaba..

şıpsevdi canım sigara içen kadınlarda yasminin koruma oranı azalırmı presp.te 35 ten sonra diyor ama yinede merak ettim..

arkadasim bende kullandim.evet leke seklinde adet oluyosun ve agriyi yok ediyo.anlamiyosun adet oldugunu.leke cok normal korkma.

2 yıldır kullanıyordum yeni bıraktım. Doktorum polikistik over hastasıyım diye vermişti 2 yıl kullandım ama heleki genç yaşta kullanmak zararlıymış annemin anlaradaki doktoru bıraksın kesinlikle demiş bende bıraktım ama yine doktora gideceğim. Ben poliikistik over adına doum kontrol haplarının faydasını gören daha görmedim bizim ailede hep bu hastalık var ama kimse düzelmedi. Ben ilacı bıraktım ve yine adet olmuyorum zaten annemin doktoru da polikistik over ın tedavisi yok demiş yani hayatımızda onu benimseyeceğiz ve normalmiş gibi davranacağız yani tedavisi bu. Şimsi adet olamıyorum ve feci durumdayım.
Ayrıca yasmin sayesinde kilo veremiyorum. yani aslında polikistik over ve yasmin sayesinde...

saygılarımla

ben 8 ay kadar kullanmıştım. Memnun kalmıştım adetimi acayip düzene sokmuştu 27. günde adetim hemen geliyordu. ancak göğüslerimi baya bi büyütmüştü onun dışında hiç bir şikayetim olmadı bu ilaçtan.

Evet aynen alındığı sürece herşeyi düzene sokuyor bende biraz kilo almayı bekledim ama almadım sadece veremedim Ama bırakınca herşey eskiye dönüyor.

Yinede uzun süre kullanılmamasını tavsiye ediyorum.

bende 9 ay kulladindim benim regl lerim düzenliydi yasmin kullaninca tamaamen kesildi 9 ay boyunca regl olmadim.ve bana kilo aldirdi cok nadir olurmus beni buldu,bir de tüylenme oldu beyaz tenliyim hic yokken ben biraktim kist icin baska ilaclarda var regl olmuyorsan sende de bu sikintilar baslar bence ama kac aydir kullaniyorsun??

kızlarrrr,
sigara kullannalarda etkisi nedir bilen varmıııııııııııııııı?

şıpsevdi canım sigara içen kadınlarda yasminin koruma oranı azalırmı presp.te 35 ten sonra diyor ama yinede merak ettim..

cnm bende cok SIK icmiodum yani tiryaki degildim..ama kullandigim sure icmem .. sende birak bence ztn cok faydali degil hem senin icin sebep olur korurmu korumazmi arastirmalisin bazi doktorlar korudugunu soyluyo bazilari korumadigini ama sunu biliorumki sigarayi ztn onaylamiyorlarda dogum kont haplariyla sigarayla hic onaylamiyorlar ..kanda pihtilasma fln yaptigini soyluyorlar..

iciosan birak cnm ya sebebin var bak
hadi birakman dilegiylee...yerimsenibenyerimseniben

canım öyleymiş pıhtışalma yapıyormuş bende duydum..ya benim sigarayı bırakmam şu anda çok güç ama bu durumda zaralıda olacak:uhm:
ne yapacağım ki..kondoma devammı desem:roflol:

yasminde ara verilen o yedi günde hamile kalma riski varmı arkadaşlar??yada ek bi korunma gerekiyormu??:uhm:

Peki kızlar ben bişe sorucam. Benim ablam evleniyo ve doktor ona yasmin verdi.21gün içiyo,kutu bitiyo bi kaç gün içinde regl oluyo,regli bitince bi daha başlıyo. Şİmdi benim sormak istediğim, kutu bittikten sonraki günler. Regl olana kadar yine ilaç korumaya devam ediyo mu?Yoksa başka yöntemlerle mi korunucaklar o bikaç gün?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…