Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
slm arkadaşlar bende yasmin kullanıyorum 5 aydır.saçlarım çok dökülmeye başladı sizlerdede böyle bir etki yarattımı?cevaplarsanız sevinirim.görüşmek üzere

ben adetin 3.günü başladım adetim 5.gün bitmesi gerekirken bitmedi
şu an 8.gün ama lekelenme bitmedi bende kist yok doğum kontrolü için almıştım bu gidişle bırakırım herhalde

arkadaşlar ben yaklaşık 6 aydır yasmin kullanıyorum ilk bir iki ay bir şey anlamadım öyle çok lekelenmelerimde olmadı ama yasmin kullanmaya başladığımda 48 kiloydum şimdi 53! dolabımdaki ne alt grup ne üst grup hiçbir giysim olmuyor. hızla kilo alıyorum bu ay kontrole gideceğim ve büyük ihtimalle hapı bırakacağım. benim tavsiyem doğum kontrol amaçlı kullanıyorsanız bırakın hiç bir hap kullanmayın eşiniz korunsun bence bir kadının vücuduna bu hormon hapları çok büyük zararlar veriyor zaten uzun süreli kullanmayı doktorlarda tavsiye etmiyor.

ben de doktor tavsiyesiyle adet düzensizliğinden dolayı bir aydır kullanıyorum... ilaca bağlamak doğru mu bilmiyorum ama müthiş bir tokluk hissi var... 52 kiloydum; şuan 50 kiloyum...

arkadaşlar doğum kontrol hapları kistleri engelliyor bende evliliğimin başından beri kullansaydım kistten dolayı ameliyat olmazdım ve sağ yumurtalığımı kaybetmezdim.

arkadaşlar merhaba yasmin bende mide bulantısı yapmaya başladı.sizdede oluoyrmu?

ben adetin 3.günü başladım adetim 5.gün bitmesi gerekirken bitmedi
şu an 8.gün ama lekelenme bitmedi bende kist yok doğum kontrolü için almıştım bu gidişle bırakırım herhalde

evet bendede olmuştu canm hatta kullandığım ilk kutu boyunca 21 gün boyunca kanama oldu ama o kadr çok deil kahverengindeydi.2,kutuya geçtim adetim 7 gnden 3 güne düştü.ara kanamalarımda olmadı.a.s.

slm arkadaşlar benden tavsiye doğum kontrol hapı kullanmayın ben kullandım 4 ay şimdi çocuğum olmuyor doğum kontrol hapları hormonları bozuyor keşke kullanmasaydım

:1yes2: evet ,ya benim de bu dikkatimi çekti ama yasminden dolayı olup olmadığına emin değildim. yüzümdeki bazı sivilceler geçti.cildimle kuruluk vardı o bile düzelmeye başladı..:1yes2:

ne kadar zamndır kullandın bende kullnmaya başladım ama yeni yüzümdede acasip sivilcelr çıkmaya başladı sanırım stresten????

lütfen bana bu konuda yardımcı olun

adetmi olmak istorsunnn bak tıp değlde doğal yolla bişi anlatıcam mesaala bernim adetim geçiktiğinde ben sabahhları aç karnıma kek kaynatıp içierm az çay bardağı kadar 1saat geçmez olurum tabi bebek yoksa ne bilim bende etki yaparsırnaşık şey

adetmi olmak istorsunnn bak tıp değlde doğal yolla bişi anlatıcam mesaala bernim adetim geçiktiğinde ben sabahhları aç karnıma kekik kaynatıp içierm az çay bardağı kadar 1saat geçmez olurum tabi bebek yoksa ne bilim bende etki yaparsırnaşık şey[/QUOTE]

ewet ben kullandım canım adet görmek ve korunmak için 2 sene kullandım ama felaket kilo aldım yan etisi en az demişti doktor ama bana nerdeyse 20 kiloya yakın kilo aldırdı ve veremiyorum şimdide inş sende öyle bişi olmaz gecmiş olsun canım

ya yasmini bende adet düzensizliği için kullanıyorum ama ne kadar kullanıcam bilmiyom, bu arada çocukta emziriyom. ben doğumdan sonra 10 günde 1 adet oluyordum lütfen cevap yazarmısınız inşaallah düzelir

bildiğim kadarıyla bebek emzirirken yasmin kullnılmıyor doktorun bu konuda uyarmadımı seni cnm

12 gündür kullanıyorum yüzümde kocaman sivilceler çıkıyor daha önce hiç çıkmazdı artık dışarı çıkmak istemiyorum sivilce yüzünden sizdede oldumu bu kutuyu bitirimde bi daha almam

canim benim yasminle cildim guzellesmisti demissin ya birakinca tekrar ayni mi oldu cildin yoksa kaldimi yeni sekliyle?yani bende akne tedavisi icin kullaniyorum acaba diyorum birakinca nuks edermi?

Slm arkadaslar bende yasmin kullaniyorum fakat korunma amacli degil
akne tedavisi ve istenmeyen tuylerimden kurtulmam icin verdi doktorum yaklasik 7aydir kullaniyorum ama cok ilginctir ki sirtimda ve goguslerimde tuyler olusmaya basladi,cildim guzellesti gecti sivilcelerim,birakmaya korkuyorum acaba ilaci kesince yine olurmu diye?bu defada tuylerden cok rahatsiz olmaya basladim acaba varmi aranizda bu sorunla karsilasan?saglikli ve huzurlu gunler dilerim.....

bende geçen ay kist probleminden dolayı hastanede 1 hafta yatarak tedavi gördüm daha sonra yasmin kullanmaya başladım 2 aydır gelmeyen regl geldi ve kist bayağı küçüldü bu ayda kullanmaya devam yok olmasını bekliyoruz bende pek yan etki yapmadı

Slm murgizcim demissin ki uzun zaman kullandim yasmini ...ya halk arasinda soyleniyorki bekarken dogum kontrol hapi kullanmak kisirlik problemi yapiyormus,boyle bir problem sozkonusu olmadi degilmi sende?
Yaklasik 7aydir kullaniyorum yasmini ama kontrol amacli degil su an nisanliyim,yani akne tedavisi icin verdi doktor...simdi korkmaya basladim,Allah korusun hamile kalmam problem olabilirmi acaba diye?bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa lutfen bilgilerini bizimle paylassinlar...saglik ve huzur dolu gunler dilerim...

merhaba bende aranıza yeni katıldım site oldukca güzel benimde yumurtalıklarımda kistlerim var doktor yasmin verdi kisler gebelige engelmi merak ediyorum cvp yazarsanız cok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…