yaşamak için hiç nedenim yok

kısa bir hikaye :
herşeye sahip olduğunu sanan ama hayatını anlamsız bulan adam bir sabah işe gitmek için yola çıktığında birinin dizlerinin üzerinde sürünerek we gülümseyerek ona hayırlı sabahlar demesiyle irkilmiş. ona gülerek günaydın dileyen adamın dizlerinden aşağısı yokmuş we yürümek için kesik olan dizlerinin üzerinde sürünerek ilerlemeye çalışıyormuş. adam şaşırmış beyninde o anda onlarca soru çarpışmaya başlamış. ellerine bakmış ayaklarına bacaklarına şaşkınlıkla we sahip olduklarını düşünmüş we birtürlü ulaşamadığı mutluluğu.... bacakları olmayan adam kadar bile mutlu olmadığını birkez daha farketmiş we kendinden utanmışş....yapması gereken tekşeyin sadece gülümsemeyle başladığını birkez daha anlamışş.... değerini bilmek için illa kolumuzu bacagımızı elimizi kaybetmemize gerek yok ama en değerli hazinemiz sağlığımız.sağlığımız oldugu sürece istediğimiz hayalini kurdugumuz herşeye sahip olabiliriz çalışarak sabrederek didinerek ama sağlık yoksa hiçbirşey yok....
malesefki en az yaptığımız şey olumlu düşünmek we gülümsemek
arkadaşlar EN İYİ MAKYAJ GÜLÜMSEMEKTİR
kime ne faydası war diyorsanız eğer bi deneyin bakalım :))

yaşamak...neyi neden yaşaamak...uyanmak istemeyen bir bedenim...gülmek istemeyen bi dudağım var artık...
bugüne dek hep insanlar suçluydu beni hayattan soğutmak için ellerinden geleni yaptılar derdim...bende tutunmaya çalışırdım kendimce kendi çapımda.........
şimdi ise artık kendimi mutlu edemiyorum.......
hiçbi şeyden zevk almıyorum...
ya sürekli ağlıyorum...
ya herşey için ben dahil herkes suçlu diyerek dıdır yapıyorum..
yada yerli yersiz herşeye öfkeleniyorum...
çaremi arıyorum burda daha onu bile bilmiyorum...

DEPRESYONDASIN! dırdıra öfkeye gerek yok doktora gitmelisin.

çevrende hiç mi güzel bir şey olmuyor, hiç mi güneş doğmuyor, hiç mi güzel bir melodi çalmıyor kulağına, sadece biraz zaman tanı kendine, silkelen ve haline şükret canım, bir daha yaşamayacağız, hayatını güzel yönlendirirsin umarım.

depresyona girmiş olabilirsin. doktor yardımı şart görünüyo. kendini çok fazla bırakmışsın. hayata tutunacağın mutlaka birşey vardır. en az bir şey. ama kendini o kadar kapatmış öyle umutsuzluğa bağlanmışsın ki negatif bakıyorsun herşeye. doktordan yardım aldığında herşeyin ne kadar değiştiğini göreceksin

merhaba arkadaşlar aslında yaşamak için çok nedenimiz var ama benimde yaşamaya gücüm yok sürüklüyorum hayatı uyumak sadece uyumak istiyorum. evliyim ve çalışıyorum. herşey güç geliyor bana yemek yapmak temizlik yapmak işe gelmek gezmek dahi istemiyorum. tüp bebek tedavisiyle çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz yakın zamanda inş. 2. denemem olacak bebek sahibi olmayı istiyorum ama bu bitkinlikten dolayı vazgeçmeyide düşünüyorum. bakamamaktan korkuyorum biraz iş yapıp yorulsam son derece sinirli oluyorum bağırıp çağırıyorum. ne yapmalıyım bilmiyorum depresyon ilacı kullandım uzun süre ama 4 ay önce bıraktım tüpbebek denemeleri için tekrar başlayamam kullanırkende çok iyi değildim ama şimdi daha kötüyüm gülçinperi gibiyim ya ağlıyorum ya bağırıyorum böyle yaşamakda zor be arkadaşlar beni sevenleride üzüp mutsuz ediyorum. bazen yapı meselesi böyle geldim böyle gideceğim ilaç tedavi hikaye diyorum ALLAH BETERİNDEN KORUSUN AMA ALLAHIM BEDEN SAĞLIĞIYLA BİRLİKTE RUH SAĞLIĞIDA VERSİN AMİNN.

Vazgecme hayattan cok güzel hayat inan bana ... Yasamak icin bir nedenin olmasi gerekmiyor kendin icin yasa degerini bil !! 'Gülmek icin bir neden arama aglamak icinde bir neden arama herseyi akisina birak ...

Hayat aslinda cok güzel güzel görmek istersen...

X