Kekler - Pastalar Yaş Pastalar !

En başarılı bulduğunuz pasta tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    878
  • Anket Kapalı .
Bi dilim rica etsem cok guzel gorunii kizim diyoki aa anne bizde yapalim bundan cok guzele benziyo diyo hepte pastalara bakarkrn geliyo yanima
Biraz uğraştırdı ama acaip lezzetliydi.. 2 ayrı kek yapıp büyük tepsiye döktüm.. ince oldu sonra kapakla kesip 8e böldüm.. bi ondan bi ondan.. artanları yanına ve içine koydum öle işte...

Elbette adil olduğunu düşünmüyorum bende.Bilsek biz de hazır alırdık keki mis gibi,yapar sunardik,ha bir de tarif verirdik altina !
Ben defalarca yazmama rağmen birçok kişi yanlış tarafa çekmeye çalıştı yazdığım yorumu. Benim demek istediğim arkadaş bu pastayı yapmışmı,yapmış. Aksilikler yaşamış,2yunurta ile Pandispanya hamurunu o şekilde yüksek katlı çıkartamamış yapışmış falan filan.. Aksilik yaşadın tamam,tarifi eklemek için yazdınmı konuna? Yazdın,fotoladın.. Neden yazmıyorsun kek hamurunda aksilik yaşadım,hazır kekde kullandım diye,degilmi? Bu tarifi beğenip yapmak isteyen aynı aksiliği yaşayıp tüm emekleri çöp olmayacakmı? Sonrada ee ben diger sayfalarda hazır kek kullandığını yazdımmı olacak? Benim tepkim buna idi. Ne yaşadıysan,ne kullandıysan yazacaksın arkadaş. Hani yarışma kurallarında belirtiliyorya yapım aşamaları tekmele ayrıntılı yazışmalı fotoğraflanmalı diye! Yoksa hazır kullanmış kullanmamış,o kişinin kendi tercihi. Ben kullanmam o kullanır...
Seni etiketleyip düşüncelerimi aktardım,seninle bir sorunum yok yanlış anlaşılmasın. Zaten aynı süşüncelerdeyiz sanırım,o yüzden yazdım. İnşallah bunafa ceza alıp foruma girişim engellenmez artık!

Yanardağ pasta neden oylama dışı oldu ?

Ben de merak ettim.
Kendim istedim çekildim yarışmadan. Bu şartlardan ötürü.. Amacım birilerini diskalifiye edip birinci olmak degilsi

Ellerine sağlık ,senin pastan da çok güzeldi,elin yatkın mutfağa belli.Zamanlaman yanlıştı.Arkadaş konusunu ekleyeli bayağı bir zaman oldu,önceden yazsaydın bu yazdıklarını sana hak verenler olabilirdi,ama oylama şekil aldıktan sonra yazman biraz uygunsuz oldu.

Teşekkür ederim,ben farkettiğim zaman yazdım. Daha önce farketseydim tabiki daha önce yazardım. Uygunsuz olan farkettiğimi yazmakmı? Oylama yada birincilik ikincilik bu şartlarda umrumda değildi zaten. Bu yüzden tarifimi çektim,oylamadan ayrıldım. Yakıştıran burada yakıştırmayan degil,bu kadar basit.

Çoğumuz farkettik ,cevabını da aldık zaten.O kadar güzeldi ki pastası pandispanyanın hazır olması umurumuzda olmadı.Çünkü o pastanın pandispanyadan çok kreması ,ganajı ,süslemesi çok başarılıydı. Yapmak isteyen zaten ,takıldığı noktada konusu duruyor yazar zaten .

Okudum önceki sayfalarda neden çekildiğinizi. Yarışma kurallarında hazır pastaban kullanılamaz diye bir kural yoktu. Ben de katılmayı planlıyordum Nevreste ablaya sordum hazır ürün kullanacaktım çünkü sakıncası yok minvalinde cvp aldım fakat vakit bulupta yapamadım. Neyse zaten pastacılıkta en uğraştırıcı kısım süsleme. Ben yarışma da oy kullanırken görüntü kadar anlatıma göre de puan veriyorum bahsi geçen pastanın anlatımını karışık bulduğum için değerlendirmedim.
Ama sizin de bu çıkışı yaptığınız zamanlama yanlıştı sanki Saricik3 hile hurda karıştırmış gibi yorumlarda bulunmanız da yanlıştı buradan bakınca hazır pastaban kullanarak birinci oldu diye hazımsızlık yaşıyormuşsunuz gibi görünüyor kusura bakmayın.

:)) Sizin görüşünüz tabi,yazdığımda benim görüşüm. Saygılar

:)

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim deynebim senin kadar basarili olamasam da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…