Kekler - Pastalar Yaş Pastalar !

En başarılı bulduğunuz pasta tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    878
  • Anket Kapalı .
Canım ben yapmadım ne yazık kiPasta çok büyüktü benim gücüm yetmez onaAma yapmayı düşünmedim değil

Yapardın veee hiç şaşırmazdım ....

Yahu ne güzel tarifler varmış nevom , yarısına geldim valla ... şuan da bile 3-4 tarif arasında feci kararsız kaldım şimdiden

Yapardın veee hiç şaşırmazdım ....

Yahu ne güzel tarifler varmış nevom , yarısına geldim valla ... şuan da bile 3-4 tarif arasında feci kararsız kaldım şimdiden
Aynen Aus'um hanımlar çok maharetli ve çok güzel tarifler var...Benim 3-4 favorim vardı.Ama bu sefer çok düşünmek istemedim hemen verdim.Uzayınca kafam çok karışıyor..

Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti. Saricik3 arkadaşında sayfasında yazdım görüşlerimi pasiylaştım ama sizinse bir bakmanızı istedim. Bazı sikkateyyşgim şeyler oldu,aklıma birşeyler geldi . Birde siz incelermisiniz lütfen. Yanlışmı düşünmüşüm Yoksa haklı bulduğum taraflar varmı?
Sarıcık arkadaşın sayfasına yazdığım şeyi sizinle buradada paylaşıyorum izninizle

Saricik3 Birşey sorabilirmiyim? Pastanın pandispanyasını kendinmi yaptın,hazırmı kullandım anlamadım. Tarifi yazmışsın evet ama fotolar o kadar karışıkki sadece yumurta ve şekerin çırpılmış hali ve un katılmış hali var. Kaç cm lik nasıl bir kalıpta pişirdin? Pandispanya hamuruna kremasürmeden önceki foton Yani şu görseldeki aynı hazır pasta tabanına benziyor

Hamurun fırından önceki ve çıktıktan,kesilmeden önceki hali Yok da... Görsel hazır pasta tabanına benzettim!
Birde senin pastan çok katlı,ayrıca kakaolu pasta hamuruda var. Anlamadım ,tarifte ayrıca kakaolu bir pasta hamuru tarifi Yok? Sen bu hamur malzemesi ile dört ayrı katlı bir pastami ortaya çıkarttın?

Burada iki sade pasta tabanı ve iki kakaolu pasta tabanı var ve bu kadar yüksek bir pasta olmuş çünkü. Verilen malzeme ile ancak iki katlı bir pasta ortaya çıkmazmı ?
Yoksa hazır pasta tabanımı kullandın tatlım?Verilen tarif ile pastanın hazırlanış görsellerini karşılaştırmaya çalıştım ama o kadar karışık ve net belli olmayan bir sıralama varki anlamadım. Birde siz bakarmısınız
Nevreste K Kazen

Hazır pastaban kullanmak yasak degil ki arkadaşım neyin derdindesin ki suan?senden yüksek oy aldı diye yaptığın hazimsizlik resmen

Hazır pastaban kullanmak yasak degil ki arkadaşım neyin derdindesin ki suan?senden yüksek oy aldı diye yaptığın hazimsizlik resmen
Arkadaşım,tarifte hazır pasta tabanı kullandım,hemde bir sade birde kakaolu mu yazıyor?? Benmi göremiyorum ??? Kendi herşeyi yapmış gibi görünüyor. Hamurun tarifini vermiş,güya yapmış buyrun bakın yumurta ve şekeri bile çırpmış gerisi Yok çöpe.....
Almış hazır pasta tabanını,dört katlı kaçak kat çıkmış . Hemde hiç belirtmeden,herkesi kandırmak bu.
Bizler emek verdik,herşeyi görselle kanıtlayıp Ne yaptıysak yazdık. Bizim emeklerimize ne olacak Peki? Hazır pasta tabanına kremayı sürüp birinci olmak bize yapılan haksızlık degilmi peki? Bumu adil olacak,bumu hak eden kazansın olacak???
Gerçekleri yazmadan yapmış gibi görünmek,sonra hazır taban kullanmak pastaneden alınmış hazır pasta ike aynı derecede şu an.
Çok ayıp... Bu bürün tarifleri ekleyen herkese yapılan bir haksızlık.
Ayrıca ben ikinci oldum diye yapmıyorum bunu. Bu her katılan yarışmacıya yapılan bir haksızlık. Ortada emek hırsızlığı gibi birşey var. Sarıcık hile yaptı,yanlış tarif verip hazır kullandı belirtmeden!!!
K Kazen bey,bu Ne kadar adil sizce??

Hazır pastaban olduğunu konusunda söylemişti zaten,pastaban kullanmak ta yasak degil..böyle dertlerini oylama baslamadan önce sormaliydin,oylama bitmiş kız birinci olmus,oturmus 2 saat açık aramaya calismissin resmen.neyse ben cok ta bu konulara girmek istemem ama yaptığın ayıp.üstelik daha önce birinci olmuşsun neyin hırsı bu ben anlamadim

Son düzenleme:

Canım ben yarışma başında nevresteye sordum hazır kek kullanmak yasak değil ama oy verenler nasıl bakar bu duruma bilemem demişti ben de o yüzden fırınım olmadığı için fincanda kek pişirdim :) hazır pastaban ın birinci olacağını bilsem ben de hazır kullanırdım valla ne yalan söyleyeyim

Zaten hazır pastaban olduğunu belirtmis kız diyorum israrla anlamak istemiyorsun defalarca yazmis oraya. insanları kışkırtmaya çalışıyorsun bide.peki senin meme estetiginde,kendincaktif oldugn bir konuda oylamanin linkini dagitman ne derece dogruydu?daha once yapmis olduğun birsey degil,sirf kendin yarismaya katildin diye gittin oylamanin linkini dagittin,belki de onu yazdığın icin 3 5 oy daha fazla aldın diger yarismacilardan kim bilir.kimse bunun lafını yapmadi ama sana.kız birinci olduktan sonra yapmamaliydin bunu.herneyse ben susuyorum yonetim cevap verir

Son düzenleme:
Cok tesekkur ederim ablacim :)yogun incelemeden sonra oyunu ben kaptim demek

Bunu şuanda yapıyor olmanız çok ayıp oldu. Biz tarif paylaşıldığı sıralarda bir karışıklık olduğunu dile getirdik saricik da cevap verdi , açıklama yaptı. Ki hazır pastaban kullandığını tarifinde de dile getirmiş.Yasak da değilmiş bana göre hiç bir sorun yok. Sizinle aynı şekilde bir tane pandispanya yapılmış ayrıca krema da yapılmış. Yani emek olarak sizinkinden daha az emek harcamamış pastaban kullanmasına rağmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…